Monika Pawelska-Smak

verifiedCreated with Sketch.

Logopeda

22 opinie +dodaj

Z wykształcenia i z zamiłowania jestem logopedą/ neurologopedą. W zawodzie pracuję od 2002r. Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności logopedia… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/Neurologopeda

  Sybiraków 8, Fordon
  85-796 Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Wizyta druga i kolejne 45min 110 zł
  Badania diagnostyczne z wystawieniem zaświadczenia na studia 90 zł
  Pierwsza wizyta 150 zł
  Diagnoza i terapia neurologopedyczna
  Terapia logopedyczna 45min 110 zł
  Diagnoza logopedyczna z konsultacją 150 zł
  Konsultacje i porady logopedyczne 110 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: korekcja wad wymowy

  Bardzo ciekawe i urozmaicone zajęcia dla dziecka z wadą wymowy (r). Szybkie postępy dziecka i duża chęć uczestniczenia córki w terapii. Bardzo polecam.

  Monika Pawelska-Smak2018-04-03

  Dziękuję Panu za współpracę:) Pozdrawiam serdecznie !

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: problem z wymową litery R

  Bardzo profesjonalna osoba ze świetnym podejściem do dziecka.Ciekawe sposoby prowadzenia zajęć i urozmaicone z każdą ponowna wizytą.Dzięki możliwości przebywania z dzieckiem na zajęciach wiem jak pracować z nim w domu.Polecam serdecznie tą Panią.

  Monika Pawelska-Smak2018-03-23

  Dziękuję. Niedługo to my się żegnamy. Głoska "r" załatwiona ;) Pozdrawiam!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: niepłynność mowy

  Wracamy właśnie z kolejnej owocnej wizyty u Pani Moniki . Powodem spotkań jest niepłynność mowy u naszego 2.5 latka . Pani ma niepowtarzalny dar tłumaczenia, a przed wszystkim podchodzi do każdego problemu jako całości. Czerpiemy garściami z zasobów wiedzy jaką Pani posiada, nie pomyślałabym , że wizyty u specjalisty będą tak przyjemne i bezstresowe. Każdemu z Państwa kto się zastanawia nad wizyta pragnę powiedzieć, że z czystym sercem polecam, z przyjemnością się do Pani wraca. Gorąco pozdrawiamy i za wszystko dziękujemy Marta, Irek i synek

  Monika Pawelska-Smak2018-03-19

  Bardzo miło usłyszeć o sobie tyle pozytywnych słów i gościć w swoim gabinecie takich rodziców jak Państwo :) Na wstępie w przypadku niepłynności mowy u małych dzieci pojawienie się zarówno mamy i taty na wizycie jest podstawą i motywacją do dalszej pracy. Pozdrawiam i do zobaczenia :)

 • Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: pierwsza wizyta

  Pani Monika profesjonalnie podchodzi do swojej pracy.
  Jest miła ,rzeczowa i ma doskonałe podejście do dzieci. Mimo, iż późno trafiłam do gabinetu Pani Moniki ( wiek 15 lat) i złożonego problemu syna , widać postępy w mowie.
  Polecam w 100%.

  Monika Pawelska-Smak2018-03-13

  Dziękuję bardzo:) Państwa syn jest zmotywowany. To bardzo pomaga w prowadzeniu terapii ,a zwłaszcza w wywołaniu najtrudniejszej głoski jaką jest głoska "r". Pozdrawiam i do zobaczenia.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: pierwszorazowa wizyta 75min

  ma podejscie do dzieci moj syn slucha pani ladnie powtarza slowa za pania reaguje jak pani go wola polecam

  Monika Pawelska-Smak2018-01-23

  Dziękuję i pozdrawiam :)

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: terapia neurologopedyczna oraz komunikacja alternatywna

  Trudno opisać Pania Monike w kilku słowach. Przede wszystkim bardzo elastyczny specjalista, nie bagatelizuje zdania rodzica, zaangazowana i oddana swojej pracy w 100%. W przypadku mojej córki, która jest chora na bardzo rzadką chorobę powodującą, że jedyną dostępną formą komunikacji jest komunikacja alternatywna, Pani Monika wykazała się bardzo indywidualnym podejściem i bardzo wnikliwą obserwacją, dzięki czemu odczytywała najmniejsze sygnały komunikacyjne mojej córki. Wyrozumiała, cierpliwa, umiejąca dostrzec potencjał i nawiązać niesamowitą relacje z dzieckiem. Człowiek z pasją. Polecam serdecznie

  Monika Pawelska-Smak2018-01-23

  Bardzo dziękuję Pani Paulino za miłe słowa, ale przede wszystkim dziękuję za zaangażowanie i wspólną pracę. Cieszę się, że Was poznałam i mogłam również wielu rzeczy dowiedzieć się od Was samych. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki !!!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: praca nad nauką mowy

  Pani Monika jest bardzo zaangażowana w pracę z moim synkiem. Dziecku bardzo podobają się zajęcia i bardzo chętnie na nie przychodzi, a co najważniejsze - są efekty.

  Monika Pawelska-Smak2018-01-23

  Dziękuję bardzo. Myślę ,że w dużej mierze to również zasługa takich rodziców jak Pani - zaangażowanych, cierpliwych i wymagających. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)

 • N
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: terapia logopedyczna

  Pani Monika jest niezwykle ciepłą, kreatywną, a co ważne cierpliwą osobą. Uwielbia pracę z dziećmi, docenia ich starania a przede wszystkim motywuje do dalszej pracy, dzięki czemu efekty widoczne są wyjątkowo szybko. Chodziliśmy do wielu logopedów, ponieważ syn ma problem z gloska r, ale tylko Pani Monice udało się już na pierwszym spotkaniu wywołać motorek. Jednym słowem polecam każdemu tak wyjątkowego specjalistę.
  Pani Moniko, dziękujemy za wsparcie i cenne rady. Do zobaczenia :)

  Monika Pawelska-Smak2018-01-23

  Dziękuję. Praca z Wami to czysta przyjemność, zwłaszcza z tak mądrym synem ;) który rozbawia nas na zajęciach i w błyskawicznym tempie osiąga efekty naszej wspólnej pracy. Także gratulacje za systematyczność i współpracę. Pozdrawiam i do zobaczenia.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/Neurologopeda

  Do Pani Moniki poszłam z dwoma synami w wieku 5 i 7 lat. Starszy syn miał wielkie problemy z głoską "r". Mimo pracy z wieloma logopedami, brak było rezultatów.
  Już na pierwszej konsultacji Pani Monika zadała dostosowane do możliwości dziecka ćwiczenia. Po czterech wizytach i ćwiczeniach w domu Jaś powiedział pięknie ''r'' :)
  Z drugim synem jest więcej pracy, gdyż nie wymawiał wielu liter. Pani Monika wywołuje w naprawdę szybkim czasie wiele liter, ćwiczenia do domu zawsze dobiera pod dziecko, co mu najlepiej wychodzi, aby był efekt. I tak Bartkowi po trzech miesiącach ćwiczeń z 9 liter których nie umiał wymówić zostało tylko ''r'' :)
  Bardzo dziękuję i naprawdę polecam. To świetny i przesympatyczny specjalista.

  Monika Pawelska-Smak2017-12-06

  Bardzo dziękuję! Ma Pani bardzo mądre i bystre dzieci,a przede wszystkim Pani współpracuje rewelacyjnie i stąd szybkie efekty :) Bardzo dużo zależy od pracy (wg wskazówek) w domu. Życzę sobie samych takich rodziców i do zobaczenia w Gabinecie. Pozdrawiam.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny Monika Pawelska-Smak Logopeda/NeurologopedaUsługa: Konsultacja w sprawie mowy dziecka

  Bardzo ciepła w kontakcie z dzieckiem, łatwość nawiązywania dialogu podczas rozmowy i zabawy. Pełen profesjonalizm i takt w wywiadzie z rodzicami dziecka. Wskazania bardzo pomocne .
  Dziękuję bardzo Pani Moniko.

  Monika Pawelska-Smak2017-06-22

  Bardzo dziękuję :) Miło było Państwa poznać. Trzymam kciuki i zawsze służę pomocą. Pozdrawiam

Pytania pacjentów (11)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Z wykształcenia i z zamiłowania jestem logopedą/ neurologopedą.


  W zawodzie pracuję od 2002r.
  Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności logopedia (Akademia Bydgoska) oraz Podyplomowe Studia Neurologopedyczne ( Uniwersytet Gdański) .
  11lat zdobywałam doświadczenie w Poradni Logopedycznej przy Przychodni Rehabilitacyjno-Reumatologicznej w Bydgoszczy. Przez 2 lata pracowałam dodatkowo w Fundacji Wiatrak z osobami niepełnosprawnymi prowadząc muzykoterapię. Obecnie pracuję w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz prowadzę prywatną praktykę logopedyczną.
  Łatwo nawiązuję kontakt z pacjentami poprzez indywidualne i kompleksowe podejście do każdego z nich. Swoją pracę traktuję bardzo poważnie, z zaangażowaniem i tego samego oczekuję od drugiej strony. Bardzo ważny jest dla mnie człowiek, który trafia do mnie z danym problemem, a nie sam problem.
  Serdecznie zapraszam.  KONSULTACJE I PORADY

  PROFILAKTYKA I WCZESNA INTERWENCJA NEUROLOGOPEDYCZNA:
  badanie i ocena odruchowych reakcji oralnych u noworodków i niemowląt, ocena funkcji pokarmowych( ssanie, połykanie,żucie) ,ocena oddychania,ocena budowy i sprawności aparatu mowy, ocena rozwoju kompetencji językowych i komunikacyjnych, ocena reakcji na bodźce słuchowe i wzrokowe

  KOMPLEKSOWA DIAGNOZA I TERAPIA:

  *zaburzeń mowy i komunikacji
  *opóźnionego rozwoju mowy
  *wad wymowy ( dyslalia )
  *jąkania
  *dysleksji, dysgrafii, dysortografii( praca z uczniem z trudnościami szkolnymi)
  *zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym
  *terapia wspomagająca komunikację u dzieci ze spectrum autyzmu
  *terapia zaburzeń mowy i komunikacji u dzieci : z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym ( MPDz ),
  z niepełnosprawnością intelektualną,z tzw. grupy ryzyka ( urodzonych przedwcześnie, z obciążonym wywiadem z okresu ciąży i porodu), z Zespołami genetycznymi oraz wadami rozwojowymi, z rozszczepami, z opóźnionym rozwojem psychoruchowym
  *rehabilitacja mowy u osób dorosłych: afazja (częściowa lub całkowita utrata zdolności tworzenia mowy na skutek udaru, wypadku, choroby) ,dysartria (zespół zaburzeń oddechowo-artykulacyjno-fonacyjno-prozodycznych), zaburzenia mowy i komunikacji w przebiegu chorób otępiennych

  SHANTALA - instruktor masażu dla noworodków i niemowląt
  Więcej informacji na stronie www.neurologopeda.bydgoszcz.pl

Edukacja

 • Szkolenie: " Terapia jąkania u dzieci w wieku szkolnym"
 • Szkolenie: „ Wspomaganie rozwoju mowy dziecka w oparciu o metodę integracji sensorycznej”
 • Szkolenie: „Masaż logopedyczny”
 • Szkolenie: „Autyzm czy upośledzenie umysłowe. Diagnoza różnicowa i terapia”
 • Szkolenie: „Mowa i komunikacja dzieci z autyzmem”
 • Szkolenie : Logorytmika -metoda wspomagająca motorykę, słuch i mowę dziecka”
 • Kurs instruktorski : Masaż Shantala – instruktor Masażu Shantala
 • Warsztat „Terapia ręki”
 • Warsztaty logopedyczne ”Terapia logopedyczna osób po laryngektomii całkowitej”
 • Warsztaty neurologopedyczne „Diagnoza i terapia zaburzeń rozwoju mowy u dzieci chorych neurologicznie”
 • Warsztaty: „Teatr procesu jako metoda pracy nad poprawą komunikacji”
 • Sympozjum Logopedyczne „Komunikacja w zaburzeniach neurologicznych”
 • Szkolenie: „Ośrodkowe Zaburzenia Słuchu (C) APD- jedną z przyczyn trudności w uczeniu się”
 • Szkolenie: „Program rozwoju kompetencji u dzieci z ciężkimi zaburzeniami porozumiewania się”
 • Szkolenie: neuropsychologiczna ocena zaburzeń funkcji językowych -systemy klasyfikacyjne, metody diagnostyczne, interwencje terapeutyczne
 • Szkolenie: „Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania jako stymulacja rozwoju systemu językowego”
 • Warsztat: „Podstawy emisji głosu dla logopedów”
 • Kurs diagnozy i terapii afazji.
 • Warsztaty: dziecko z rozszczepem podniebienia,diagnoza i terapia zaburzeń mowy.
 • Kurs pt. efektywna metoda nauki czytania i pisania.
 • Warsztaty w zakresie kompleksowej terapii jąkania
 • Kurs języka migowego III stopień
 • Kurs Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona I i II stopień
 • Kurs języka migowego II stopień
 • Kurs w zakresie podstaw Metody Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne
 • Kurs języka migowego I stopień
 • Kurs wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej
 • Uczestnictwo w licznych konferencjach, wykładach i sympozjach.
 • Jąkanie wczesnodziecięce. Diagnoza i terapia
 • Responsywność w terapii dziecka z zaburzeniami komunikacji
 • Integracja odruchów posturalno-dynamicznych I i II wg dr Svetlany Masgutovej
 • Sensory Motor Approach to Apraxia of Speech and Related Motor Speech Disorders
 • Terapia jąkania u młodzieży i dorosłych
 • Elastyczny Terapeutyczny Taping w logopedii
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Przychodnia Rehabilitacyjno-Reumatologiczna "Reh-Med"w Bydgoszczy
 • Zespól ds Rehabilitacji Ambulatoryjnej Centrum Onkologii W Bydgoszczy
 • Poradnia Psychologiczno-Pedsgogiczna nr1 w Bydgoszczy

Choroby

więcej

Zdjęcia