Jestem w trudnym momencie życia muszę podjąć jakąś decyzję i pogodzić się z jej konsekwencjami. Mój

2 odpowiedzi
Jestem w trudnym momencie życia muszę podjąć jakąś decyzję i pogodzić się z jej konsekwencjami. Mój partner ma żonę i nastoletnie dzieci, nasza relacja trwa lata. Kilkukrotnie zdarzyło się że ona dowiedziała się o tym że on ją zdradza. Zawsze dochodzili do porozumienia, bo to ja prosiłam żeby spróbował się pogodzić, dzieci były małe. Był moment kilka lat temu kiedy chciał po kolejnej takiej sytuacji rozwieść się, to ja namówiłam go żeby z nią został. I teraz kolejny raz sytuacja jest podobna i wszyscy troje tak naprawdę jesteśmy nieszczęśliwi i cierpimy. Zupełnie się pogubiłam. Zależy mi na tym człowieku, jemu na mnie. Niestety strach że rozwiedzie się przeze mnie paraliżuje. Dodatkowo chciałabym mu pomóc. Po prostu się pogubiłam. Z jednej strony nie chcę go stracić z drugiej wiem, że wszyscy cierpimy i krzywdzę też jego żonę, dzieci, w zasadzie całą rodzinę.
Wszystko wskazuje na to, że każda osoba w tym trójkącie ma jakieś wtórne korzyści z takiej sytuacji. Być może trudno jest Tobie wziąć na siebie odpowiedzialność za to, że Twój związek z tym mężczyzną stoi w sprzeczności z jego drugim związkiem. Jemu zaś być może trudno jest zrezygnować z bycia w dwóch związkach jednocześnie? Trudno wnioskować bez przyjrzenia się głębiej tej sytuacji.

Dzień Dobry,
gorąco zachęcam do kontaktu ze spacjalistą, aby omówić temat szerzej podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie