Jestem w 16 TC . Przyplątała mi się infekcja intymna. Niestety lekarza mam za tydzień. W związku z s

12 odpowiedzi
Jestem w 16 TC . Przyplątała mi się infekcja intymna. Niestety lekarza mam za tydzień. W związku z sylwestrem nie zdołałam nigdzie się dziś dostać. Mam w domu globulki gynalgin. Czy mogę je przyjąć?
Dzień dobry, specjalizuję się w onkologii ginekologicznej. I przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.

Nie leczymy się sami ale akurat ten preparat jest uniwersalny.
gynalgin w ciązy stosujemy tlko wtedy gdy jest to bewzględnie konieczne
- byłbym przeciwny. Są skuteczniejsze domowe sposoby. pzdr artur mazur kalisz
Globulki Gynalgin nie są wskazane w czasie ciąży. Z preparatów bez recepty można stosować krem Clotrimazol
Ten lek zawiera dwie składowe: metronidazol, który tak jak paracetamol należy do grupy B, czyli można stosować i chlorquinaldolum, którego wpływu na ciążę jeszcze nie znamy więc lepiej nie stosować. W ogóle lek stosować jedynie gdy istnieje bezwzględna konieczność. Jeśli Pani zastosowała, to jest to droga dopochwowa i nic nie powinno się wydarzyć. POZDR.
Ten lek w 16 tc jest bezpieczny.
Szanowna Pani,
Nie powinno się leczyć nieznanej choroby. Nie wie pani, czy to infekcja bakteryjna, wirusowa, grzybicza czy też wywołana przez inne patogeny jak np. rzęsistek pochwowy. Leczenie "na ślepo" może być nieskuteczne. Minimum diagnostyczne to wziernikowanie pochwy. Przydaje się także tzw. wymaz bezpośredni czyli ocena stopnia czystości pochwy bądź wymaz na posiew i antybiogram. Leczenie infekcji intymnych może być prawdziwym wyzwaniem, gdyż chodzi tu głównie o choroby przenoszone drogą płciową, a te nierozpoznane lub niewłaściwie leczone bywają bardzo niebezpieczne. Reasumując, skorzystałbym na Pani miejscu z pomocy fachowca. Poza tym Gynalgin w ciąży, szczególnie wczesnej, nie jest rekomendowany.
Z wyrazami szacunku,
CS
Witam! Gynalgin jest względnie przeciwwskazany w ciąży i podajemy go w ostateczności ; proponuję kupić Iladian i poczekać na swojego lekarza ;
pozdrawiam Jacek Domarańczyk
Niestety nie są one wskazane w ciaży . Do czasu wizyty proszę zastosować probiotyki dopochwowe , które nie wyleczą ale złagodzą dolegliwosci.
tak ale to jest lek p/bakteryjny raczej infekcja ze świądem to grzybica wiec ewentualnie lepszy byłby pimafucin lub clotrimazolum.
W ciąży nie stosuje się Gynalginu. Bez badania trudno określić rodzaj infekcji , a od tego zależy dobranie laków. Dlatego należy udać się na wizytę najwyżej do innego dostępnego ginekologa. Pozdrawiam.