Jestem maturzystą bez przyszłości, bez konkretnych umiejętności, boję się praktycznie wszystkiego cz

3 odpowiedzi
Jestem maturzystą bez przyszłości, bez konkretnych umiejętności, boję się praktycznie wszystkiego czego nie jestem pewny, każde spoleczne wydarzenie typu studniowka to dla mnie wielki stres gdyż nie chcę się ośmieszyć, na polu relacji damsko-męskich dosłownie nie istnieję, mam dwie lewe ręce, mało znajomych i jestem bardzo nudnym i nieciekawym człowiekiem, zakładam że 70%czasu mówie o sobie i są to przeważnie frustracje i żale. W podstawówce już mi dokuczano mimo ze byłem cicho i nie przeszkadzałem, teraz już od dawna mam w szkole spokój ale co z tego skoro moje zycie jest jak wegetacja, gdzie jedyne co robie to szkoła, granie na komputerze oraz siłownia i czasem wyjscie z jednym z moich nielicznych znajomych (oczywiście nie dziewczyn bo one nawet nie zauważają ze istnieję). Uważam ze zasługuję na lepsze zycie jako ogół, frustruje mnie, że ludzie ktorych uważałem za gorszych radzą sobie lepiej ode mnie, nie jestem w stanie pojąć tej niesprawiedliwości, pogodziłem się juz ze bede musiał tak żyć bo nie jestem w stanie odważyć sie na próbę odebrania sobie życia mimo że o tym myślałem.
Nie dość, że inni (jak twierdzisz) nie zauważają (zwłaszcza dziewczęta), że istniejesz, to jeszcze Ty sam siebie swoim myśleniem o sobie, swoją niską samooceną, siebie unieważniasz. Rzeczywiście, jeśli się z tym pogodzisz (jak piszesz w końcowym akapicie) swoje życie zamienisz w wegetację, autodestrukcję, samoużalanie się, słowem - nawet nie odbierając sobie życia, siebie powoli unicestwisz i zabijesz. Ten moment, w którym więc piszesz tego maila jest najlepszym, by zacząć zmianę swojego kursu w myśleniu - o sobie i innych. Jeśli jesteś z Warszawy zapraszam Cię na konsultację, spróbuję z Tobą znaleźć drogę wyjścia / scenariusz przebiegunowania w tej sytuacji. Jednocześnie chcę Ci powiedzieć, że pisząc ten list już wykonałeś jeden krok w tym kierunku. Jestem z Ciebie dumna i życzę Ci, żebyś i Ty zaczął siebie doceniać i chwalić.
Sugeruję wizytę: Interwencja kryzysowa - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dużo wewnętrznych napięć i konfliktów. Po przeczytaniu tego, co napisałeś odnoszę wrażenie, że problem jest duży i myślę, że potrzebna jest tu fachowa pomoc. Być może dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza psychiatry oraz psychoterapia. Angelika Urban
Rozumiem, że przeżywasz trudności i czujesz się znużony sytuacją, w której się znalazłeś. Ważne jest, abyś wiedział, że istnieje wsparcie dostępne dla Ciebie. Rozważ rozmowę z psychologiem lub terapeutą, aby podjąć kroki w kierunku zrozumienia i przezwyciężenia swoich obaw oraz frustracji. Może być również korzystne poszukać wsparcia w szkole lub społeczności, aby rozszerzyć swoje relacje i doświadczyć różnych aspektów życia. Nie jesteś sam - ważne jest, aby o tym rozmawiać z kimś, kto może Ci pomóc.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.