Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać p

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać pewna dziewczyna, a sama jestem dziewczyną . Powiedziałam o tym kilku osobom, jednak od większości doznałam odrzucenia, przez co nie chce już poznawać nowych ludzi. Dziewczyna która mi się podoba także mnie odrzuciła przez co zamknęłam się w sobie, teraz nie chce poznawać nowych ludzi, czuje się beznadziejnie, na myśl o jedzeniu chce mi się wymiotować, zaczęłam ranić swoje ręce i moje pasje zaczęły mi się nudzić. Wiele osób jednak nie traktuje mnie poważnie, bo mam tylko 14 lat. Czy może przesadzam i to wszystko siedzi tylko w mojej głowie?
Droga,
nie przesadzasz. Mówisz o swoich emocjach, które są bardzo ważne w naszym życiu. Potrzebujemy akceptacji, szczególnie kiedy jesteśmy nastolatkami. Powiedziałaś kilku osobom o bardzo ważnej ale też intymnej sferze życia. Nie spotkałaś się ze zrozumieniem i pomocą. To naturalne, że czujesz się źle. W tego typu sytuacjach zachęcam do rozmowy z zaufanymi osobami, które nas akceptują. Jeśli to właśnie od nich nie dostałaś zrozumienia i pomocy, może sprawdzi się rozmowa przedstawicielem organizacji wspierających środowisko LGBT+, np. Lambda, czy KPH. Kontakty znajdziesz w internecie. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, poinformowanie bliskich i znajomych o orientacji seksualnej odmiennej od najbardziej standardowej to przełomowy i ważny moment, to chwila odsłonięcia i określenia. Bardzo ważne, by towarzyszyło temu wsparcie, zrozumienie, akceptacja. Rozumiem, że tak nie stało się w Twoim przypadku. Teraz bardzo ważne jest to, by porozmawiać z kimś zaufanym o Twoich myślach i uczuciach, o orientacji, o trudach dorastania. Wydaje się, że ranienie rąk może być próbą odreagowania trudnej sytuacji. Zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem- może psycholog szkolny, może telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, może w poradni psychologiczno- pedagogicznej lub organizacji wspierającej środowisko LGBT. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Wincz.

Eksperci

Piotr Furman

Piotr Furman

Psychoterapeuta, Psycholog

Piaseczno

umów wizytę
Paulina Sopata

Paulina Sopata

Psycholog

Wrocław

umów wizytę
Katarzyna Dzwonek

Katarzyna Dzwonek

Psycholog, Psychoterapeuta

Chorzów

umów wizytę
Karol Szymonik

Karol Szymonik

Psycholog, Psychoterapeuta

Kraków

umów wizytę
Anna Staniszewska-Kunce

Anna Staniszewska-Kunce

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 320 pytań dotyczących usługi: depresja
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.