Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać p

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać pewna dziewczyna, a sama jestem dziewczyną . Powiedziałam o tym kilku osobom, jednak od większości doznałam odrzucenia, przez co nie chce już poznawać nowych ludzi. Dziewczyna która mi się podoba także mnie odrzuciła przez co zamknęłam się w sobie, teraz nie chce poznawać nowych ludzi, czuje się beznadziejnie, na myśl o jedzeniu chce mi się wymiotować, zaczęłam ranić swoje ręce i moje pasje zaczęły mi się nudzić. Wiele osób jednak nie traktuje mnie poważnie, bo mam tylko 14 lat. Czy może przesadzam i to wszystko siedzi tylko w mojej głowie?
Droga,
nie przesadzasz. Mówisz o swoich emocjach, które są bardzo ważne w naszym życiu. Potrzebujemy akceptacji, szczególnie kiedy jesteśmy nastolatkami. Powiedziałaś kilku osobom o bardzo ważnej ale też intymnej sferze życia. Nie spotkałaś się ze zrozumieniem i pomocą. To naturalne, że czujesz się źle. W tego typu sytuacjach zachęcam do rozmowy z zaufanymi osobami, które nas akceptują. Jeśli to właśnie od nich nie dostałaś zrozumienia i pomocy, może sprawdzi się rozmowa przedstawicielem organizacji wspierających środowisko LGBT+, np. Lambda, czy KPH. Kontakty znajdziesz w internecie. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry, poinformowanie bliskich i znajomych o orientacji seksualnej odmiennej od najbardziej standardowej to przełomowy i ważny moment, to chwila odsłonięcia i określenia. Bardzo ważne, by towarzyszyło temu wsparcie, zrozumienie, akceptacja. Rozumiem, że tak nie stało się w Twoim przypadku. Teraz bardzo ważne jest to, by porozmawiać z kimś zaufanym o Twoich myślach i uczuciach, o orientacji, o trudach dorastania. Wydaje się, że ranienie rąk może być próbą odreagowania trudnej sytuacji. Zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem- może psycholog szkolny, może telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, może w poradni psychologiczno- pedagogicznej lub organizacji wspierającej środowisko LGBT. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Wincz.