Jakiś czas temu rozstałam się ze swoim facetem bo pisał na boku z inną dziewczyną, co prawda wymieni

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu rozstałam się ze swoim facetem bo pisał na boku z inną dziewczyną, co prawda wymienili kilka wiadomości i gdy się o tym dowiedziałam to przestał ale poczułam się jakbym dostała w twarz. Postanowiłam mu wybaczyć po tym jak mówił, że tego żałuje, że nigdy więcej tego nie zrobi itd.. często też było tak, że wcześniej podejrzewałam go, że z kimś pisze ale nigdy nie udowodniłam a on zawsze się wypierał. Wczoraj wyszłam do łazienki, ale po sekundzie wróciłam i nakryłam go z telefonem w łazience (mamy osobno prysznic i osobno taką tylko z umywalką). Wydawało mi się, że robił sobie zdjęcia. Dzisiaj gdy byłam w toalecie też słyszałam, że był w łazience.. ale oczywiście wypiera się wszystkiego i mówi, że jestem wariatką. Czy jestem faktycznie? Czy muszę być czujna i jeśli faktycznie coś na rzeczy to wpadnie?
Szanowna Pani,
po przeanalizowaniu Pani zapytania nasunęły mi się następujące odpowiedzi:
1. "Czy jestem wariatką?" To całkowicie normalne, że odczuwa Pani wysoki poziom lęku w związku z różnymi aktywnościami partnera, ponieważ wydarzyła się sytuacja, w której poczuła się Pani oszukana, a partner utrzymywał kontakty z inną kobietą. Teraz sytuacje w których partner w pewien sposób "kryje się z telefonem" mogą rodzić podejrzenia, ponieważ bodźce skojarzeniowe (partner z telefonem + przeszłe doświadczenia) wywołują emocjonalne reakcje.
2. "Czy muszę być czujna ... (nie wiem czy dobrze rozumiem pozostałą część pytania)?" Na to pytanie odpowiedź zna tylko Pani i żaden specjalista Pani gotowej odpowiedzi nie poda. Może Pani do niej dojść za pomocą konsultacji psychologicznych, psychoterapii (jeśli zechce Pani zgłosić się po pomoc) lub we własnym zakresie należy przeprowadzić analizę związku i ocenić jego jakość i perspektywy. Z reguły zakłada się, że jeśli ktoś zaczyna "działać na boku", to może mieć skłonność do takich zachowań. W tym kontekście należy się zastanowić, czy te zachowania mają jakąś konkretną przyczynę (niezaspokojone potrzeby, regulacja emocji w wyniku konfliktów, itp.), czy wynika to ze stanu zdrowia (np. pobudzenie seksualne w zaburzeniach nastroju, np. hipomania) lub czy partner ma taką właśnie osobowość i jest skłonny do niewierności.
Jeśli ma Pani poczucie, że nie odpowiedziałem wyczerpująco na zapytanie, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.
Z poważaniem,
Jakub Fyda

Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie