jak przygotować się do pierwszej wizyty?

8 odpowiedzi
bbardzo proszę o informacje jak prawidłowo przygotować się do pierwszej w życiu wizyty u psychiatry?
Witam. Wizyta u psychiatry nie wymaga szczególnego przygotowania. Z formalnych spraw ważny jest dokument tożsamości w momencie rejestracji. Sama wizyta polega na rozmowie. Warto zabrać ze sobą dokumentacje medyczna, stosowane dotychczas leki także od lekarzy innych specjalności. Pozwoli to na bardziej precyzyjne dobranie leku i analizę przyczyn zaburzeń/ problemu. Pozdrawiam

Witam. Pierwsza wizyta u psychiatry nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. To jest szczera rozmowa pacjenta z lekarzem, której celem jest zrozumienie i pomoc. Jeżeli ktoś był wcześniej leczony w szpitalu z powodu chorób somatycznych, to warto zabrać na wizytę karty informacyjne z pobytu, wykaz przyjmowanych leków, wyniki badań, jeżeli oczywiście takie pacjent posiada. Proszę się przede wszystkim nie stresować, pozytywnie nastawić i jeżeli jest taka potrzeba, to jak najszybciej skorzystać z wizyty. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Do wizyty nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wystarczy zarejestrować się przez Znanego Lekarza lub telefonicznie, przyjść i opowiedzieć o swoich dolegliwościach.
Proszę przygotować się na szczerą , empatyczną rozmowę. Zapraszam.
Dzień dobry

nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Należy zabrać ze sobą całą posiadaną soją dokumentację medyczną, niezależnie czego się tyczy.

Z poważaniem

M. Skarbek
Witam.

Dobrze jest przynieść ze sobą dokumenty dotyczące dotychczasowego leczenia. Warto mieć spisane nazwy zażywanych leków. Myśle, że jeśli chodzi o wywiad, to lepiej być spontanicznym niż przygotowywać się do niego specjalnie. Wówczas będzie on bardziej naturalny i wniesie więcej do procesu diagnostycznego. Życzę powodzenia i gratuluję odwagi!

Pozdrawiam serdecznie
Najważniejsze to mieć przekonanie o potrzebie ... Poza tym potrzebny jest tylko dowód osobisty
Nie trzeba przygotowywać się specjalnie inaczej niż do wizyty u innego specjalisty. Radzę: wziąć ze sobą wszystkie posiadany karty wypisowe z leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych, listę przyjmowanych (wszystkich!!) leków. Często pomaga sporządzenia listy objawów z jakimi się pacjent zgłasza do lekarza. To powinno wystarczyć.