Jak okreslic na czym polega moj problem

1 odpowiedzi
Czesc, chyba jestesmy w podobnym wieku wiec mam nadzieje, ze mniej oficjane zwracanie sie do siebie bedzie ok :)
Chcialabym sie umowic na wizyte z Toba, ale pomyslam, ze wczesniej zapytam czy wgl powinnac Ci zabierac czas nie wiedzac nawet jaki mam problem. Tak, nie potrafie jednoznacznie okreslic w czym tkwi problem. Czuje, ze zbiera sie we mnie kilka spraw,: rodzinne, przyjaciele, odnosnie pracy, finansow, moich inwestycji,a przy tym braku otwartosci, zeby zwyczajnie w swiecie z kims usiac i porozmawiac. a to zapewne przez to, ze z gory wiem co mi odpowie potencjamna kolezanka: "glowa do gory, wszystko sie ulozy". A ja nie potrzebuje takich slow, tylko potrzebuje konkretow jak to wszystko ulozyc.

Aboslutnie nie watpie w Twoj profesjonalizm i fachowac w psychologii ( opinie potwierdzaja wszystko), jednak chce wiedziec czy istnieje sposob,zeby trafic do takiego dziwaka jak ja :)

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz :)

Pozdrawiam
Kasia
Kasiu :) opis twojego problemu jest na tyle ogólnikowy że niezbędna będzie spotkanie aby móc dookreślic to co jest problemem / objawem osiowym a które problemy / trudności są poboczne i poniekąd wtórne względem głównego problemu. Bywa że w natłoku piętrzących się trudności tracimy orientację i wtedy chłodne obiektywne spojrzenie psychoterapeuty może wiele rozjaśnić, wskazać główny obszar problemowy i nakreślić drogę poprawy naszej sytuacji życiowej :)
Pozdrawiam
Radek.