Pytanie do dietetyka

10 odpowiedzi
Dzień dobry.Mam 160 wzr.57 lat i 96 kg.Jestem po 2 operacjach ginekologicznych ,przyjmuje chormon w postaci zastrzyku .Mam problem ze schudnięciem ,byłam już kilka razy u dietetyka ,ale bez rezultatu .Mój problem polega na tym iż opiekuję się mamą po udarze i naprawdę nie mam czasu na przygotowywanie dość pracochłonnych posiłków.Proszę podpowiedzcie mi coś ,bo powoli wysiada mi kręgosłup ,bolą mnie kolana i zaczynam się bać ,żę za chwilę to mną trzeba będzie się opiekować .Dziękuję z jakąkolwiek pomoc.
Wydaje mi się, że w Pani przypadku należałby zrobić dokładniejsze badania hormonalne. Nie pisze Pani jaki zastrzyk hormonów Pani bierze. Na pewno jest możliwe przygotowanie dla Pani jadłospisu, który nie będzie pracochłonny, dobrany do trybu życia. Na Pani miejscu sprawdziłabym, czy nie ma Pani insulinoporności (należy wykonać tzw. krzywą insulinową i krzywą cukrową), gdyż w tym wypadku potrzebowałaby Pani specjalistycznej diety.

Dzien dobry, zapraszam na bezpłatną konsultację do gabinetu dietetycznego Naturhouse w Olsztynie przy ulicy Kajki . Może się Pani również wcześniej umówić telefonicznie na spotkanie. Porozmawiamy sobie o Pani problemie wagowym, dokonamy również pomiarów. Pozdrawiam
Zapraszam na darmową konsultację. Chętnie wszystko wytłumaczę i doradzę. :)
Zapraszam na konsultację, ustalę dla Pani indywidualny program żywieniowy, z którym jestem pewna, że przy dużej ilości zajęć da Pani radę.. Nie chcę pisać, jak wszyscy mówią, że ma Pani jeść owoce, warzywa, bo to jest podstawowy "wypełniacz" ponieważ taka rada Pani nic nie pomoże w tej chwili. Pozdrawiam,..
Witam. Jeżeli nie cierpi Pani na inne przewlekłe schorzenia np. cukrzycę, niedoczynność tarczycy to może Pani zastosować okresowo dietę dr Dąbrowskiej - warzywno-owocową lub witarianizm. W obu przypadkach przygotowanie żywności zajmuje mało czasu - je się gotowane lub surowe warzywa i owoce. W przypadku witarianizmu tylko surowe. Dużo się chudnie na takiej diecie - ale zalecam, żeby była Pani pod opieką specjalisty, który Panią poprowadzi. Pozdrawiam
Witam Serdecznie!
Zapraszam na wizytę do mojej poradni dietetycznej. Otrzyma Pani kompleksową pomoc, tak dostosujemy posiłki i sposób żywienia, żeby była Pani w stanie w 100% realizować dietę oraz przygotowywać posiłki każdego dnia. Zalecenia będą indywidualnie dostosowane do Pani potrzeb oraz możliwości. Posiłki w codziennej diecie wcale nie muszą być bardzo pracochłonne, można zastosować kilka "tricków" dzięki którym uda się Pani osiągnąć sukces (zredukować masę ciała, poprawić samopoczucie, poprawić stan zdrowia itd.) bez konieczności spędzania całych dni w kuchni.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Rzeczywiście waga, którą teraz Pani ma jest zbyt wysoka. Konieczna jest redukcja co najmniej 20 kg. Redukcja masy ciała jest Pani potrzebna nie tylko ze względu na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim ze względu na stan zdrowia, który przy takim nadmiarze kilogramowym może się pogarszać. Tak jak Pani wspomniała, opiekuje się Pani chorą mamą - zapewniam, że Pani zdrowie jest teraz najważniejsze. Nie można się zniechęcać po wcześniejszych nieudanych próbach związanych z dietą. Trzeba znaleźć metodę dietetyczna najlepszą dla siebie. Zapraszam Panią do mojego gabinetu w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 95A. Opowiem Pani o mojej metodzie i zaproponuje najlepsze rozwiązanie Pani problemu. Zapewniam, że zaproponowana przeze mnie posiłki w diecie będą proste i przyjemne do wykonania. Na wstępie proponuję zadbać o regularność spożywania posiłków, to znaczy jeść 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach co 3 godziny. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie nawadnianie się. Do tego zwiększyć ilość spożywanych warzyw oraz zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek i produktów wysoko przetworzonych. Po więcej wskazówek zapraszam do mojego gabinetu.
Witam, myślę, że spotkanie ułatwiłoby dobór posiłków dla Pani, aby były one mniej angażujące czasowo i dostosowane jednocześnie do Pani preferencji smakowych. Nawet w sytuacjach trudnych organizacyjnie dobrze sprawdzają się posiłki proste, ale bogate w warzywa oraz chude gatunkowo produkty białkowe. Zapraszam do odwiedzenia gabinetu.
Witam, masa ciała ma odziwo bardzo mały wpływ na bóle kręgosłupa i kolan. Radziłbym raczej wizytę u dobrego fizjoterapeuty w celu postawienia diagnozy.
Witam, jadając zdrowe posiłki nie trzeba być skazanym na czasochłonne i skomplikowane przygotowywanie. Dieta może być tak skomponowana, że nawet bardzo zapracowana osoba będzie w stanie sobie z nimi poradzić. Zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.