Opinia pisemna po wizycie

6 odpowiedzi
Witam, Pani doktor.
Mam pytanie: Jestem prawie 5 lat po rozwodzie. Z małżeństwa mam już dziś 8 letniego syna. Były mąż jest dość kontrowersyjną osobą, która wręcz naprzyka się mojej osobie poprzez wmawianie mi że jestem złą matką itp., w sytuacji kiedy w niczym nigdy nam nie pomógł, tj. w faktycznych czynnościach wychowawczych. Walczy ciągle o coraz to większe kontakty, Ja będąc tą osobą poszkodowaną - nie trzymam urazy - i zgadzam się na większość ale nie na miesięczne wakacje u ojca ( mająć na uwadze zachowanie mojego syna, jego opowieści jak było u taty i co mu się przeszkadza, po chociażby same łzy radości, że już wrócił do domu tłumacząc , że płacze ze szczęścia ). Syn w miesiącu Lipcu był 2 tygodnie, teraz do 15 sierpnia również przebywa u ojca. I po powrocie z racji, że mamy 6 wrzesnia sprawe ( po ledwo skończonej sprawie w kwietniu ) kolejną z nowego powództwa ojca dziecka oooo to samo co ubiegał się w poprzednim powództwie. Chciałabym by z synem ktoś porozmawiał i nie chcę robic tego sama - chciałabym by sn otworzył się przed kimś... chciałabym wiedzieć skąd ten płacz i obawy u syna i przed wyjazdem i po przyjeździe - i ewentualnie opinię przedstawić w Sądzie. Chce pomóc dziecku;/...skoro jest nie zadowolony, to nie chcę by Sąd ( obcy tak naprawdę ludzie decydowali "tłumacząc książkowymi teoriami" , że dziecko musi mieć kontakt z ojcem). Były mąż jest inteligentką osobą i w dużej mierze potrafi wykorzystać to manipulując Sądem.
Prosze o odpowiedź, czy moglibyśmy z synem przyjechac w miesiącu Sierpniu na wizytę do Pani - i czy po ewentualnych wypowiedziach syna - czy możemy liczyc na opinię z wizyty w formie papierowej. Jaka byłaby to wówczas opłata.
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdr. Małgosia
Witam, strategia działania (czy też - badania, opiniowania) w takiej sprawie jest taka, że pierwsza wizyta odbywa się z udziałem tylko dorosłych, rodziców - w tym wypadku jednego z rodziców, Pani - matki (nie ukrywam, że najkorzystniejszą jest opinia, badająca stronę każdego z rodziców), wówczas zbierany jest tzw. wywiad, kolejne (czasami wystarczy jedna, ale zależy to od samej "gotowości" małoletniego, choć najlepszą wykładnię dają dwa badania, w pewnym odstępie czasu) biorą na warsztat obecną kondycję psychiczną i rozwojową dziecka-badaną w kontekście problemu (w tym wypadku - kontaktów z ojca: ich zmniejszenia czy rozszerzenia itp.) Zasadą, by w badaniu dziecka (nawet pośrednio, poprzez milczącą obecność) nie brały udziału inne osoby, tym bardziej rodzice. A więc reasumując, jeśli chce Pani, byśmy (zespół opiniujący: psycholog i pedagog) zbadali kontakty syna z ojcem, proszę na konsultację pierwszą przyjechać samej, a dopiero w kolejnym terminie przywieźć na badanie syna (najlepiej, by wcześniej Pani z nim na ten temat nie rozmawiała i go do tego spotkania nie przygotowywała) i na czas max. godzinę zostawić go pod naszą opieką w Punkcie. Po tym konsultujemy się i sporządzamy opinię, którą wysyłamy Pani elektronicznie, by Pani skorygowała ewentualnie formalne nieścisłości, a następnie przekazujemy oryginał. Opłata za opinię odbywa się z góry na 1 konsultacji; w tym wypadku koszt całości (konsultacja, badanie i sporządzenie opinii )to kwota od 800 do 1000 zł. Co do terminów, możemy się z Panią spotkać w ww. celu dopiero w drugiej połowie września (jeśli będzie Pani zdecydowana, proszę zapisać się przez system z uwagą, że chodzi o opinię). Jednocześnie proszę wziąć pod uagę, że dla Sądu nasze opinie, zwłaszcza te jednostronne (jak w Pani przypadku) nie są miarodajne, toteż faworyzowane są ekspertyzy, zlecane sądownie - zwłaszcza RODK .
Sugeruję wizytę: - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zapraszam na wstępną wizytę z synem.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Rozumiem Pani sytuację. Spotkanie z dzieckiem i wydanie opinii po spotkaniu jest możliwe, co do umówienia terminu proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny, numer znajdzie Pani na stronie skuteczny-psycholog.pl. Ewa Bienert
Paniu Małgosiu,
Bardzo mi przykro że jest Pani w takije sytuacji, szczególnie że dotyczy to dziecka. Niestety rozwiązywanie tego typu problemów nie leży w gestii mojej specjalności. Proponuję skontaktować się z psychologiem dziecięcym, który będzie w stanie Pani pomóc. Serdecznie życzę powodzenia i pozdrawiam.
Dzień dobry. Z treści Pani pytania wnioskuję, że pisała je Pani już dawno, niestety, nie wiem z jakiego powodu, otrzymałam je dopiero dziś. Obawiam się, że nie będę w stanie Pani pomóc. Już od kilku lat zajmuję się w swojej pracy jedynie psychoterapią, która zasadniczo wyklucza wydawanie opinii na rzecz sądu. Ponadto z wcześniejszej praktyki wiem, że często nie są one przez sądy brane pod uwagę. Tego rodzaju prace wykonuję biegli sądowi oraz wyspecjalizowane w tej dziedzinie placówki, najczęściej na wniosek sądu. Jedyne co mogę zaproponować to psychoterapia lub wsparcie psychologiczne dla syna. W prowadzonym przeze mnie gabinecie zatrudniam osoby specjalizujące się w tego rodzaju pracy. Jeśli byłaby Pani zainteresowana, proszę o kontakt. Pozdrawiam życząc wszystkiego dobrego, Aleksandra Auguścik
Myślę, że lepiej uzyskać opinię z placówki publicznej np. RODK (Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno Konsultacyjny), opinia z prywatnego gabinetu może zostać potraktowana jako nieobiektywna, bo wizyta jest płatna.