Historia jest nietypowa. Otóż sytuacja jest taka,że byłam od pewnego czasu pewna,że ktoś mi wchodzi

3 odpowiedzi

Historia jest nietypowa. Otóż sytuacja jest taka,że byłam od pewnego czasu pewna,że ktoś mi wchodzi do domu w nocy,osoby trzecie.Dzień wcześniej piłam piwo,ale nic irracjonalnego nie robię nigdy po alkoholu czy lekach,ani nie mam omamów ani jakiś halucynacji, generalnie zawsze jestem w stanie powiedzieć co robiłam poprzedniego dnia,moja świadomość jest zachowana do końca. Zasnęłam,I nastąpiła sytuacja taka,że dnia następnego się przebudziłam w dziwnym stanie,cała odkryta,koszula nocna do połowy podwinięta,bez majtek i tak jak bym nic nie pamiętała,urwany film.A teraz ktoś mi powiedział,że wtedy " przespałam" się z jedną osób(nie powiem imienia) co mi do domu wchodzi,dziwne,bo zawsze wiem z kim śpię,obcych do domu nie zapraszam,.I teraz albo ktoś mi coś musiał dodać do piwa i zostałam zgwałcona albo ktoś mi coś usiłuje wmówić.Jak się dowiedziałam to trochę zwątpiłam,jeśli to prawda,jeśli zostałam zgwałcona(nie przez partnera) to nie wiem co mam począć.Powiedziano mi też,że następnym razem partnerowi coś dodadzą i jak mnie będą gwałcili to będę świadoma bardziej.Trochę się podłamałam.
Szanowna Pani,
przestępstwo zgwałcenia podlega karze z Art. 197 KK "§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." Jeżeli ktoś Pani dosypał do alkoholu tzw. tabletkę gwałtu, a Pani objawy, np. utrata świadomości, pamięci, mogą na to wskazywać, co więcej sprawca (czy nawet sprawcy, jak Pani opisuje) grozi, że zrobi to po raz kolejny, proszę niezwłocznie zgłosić to na policję - dla Pani bezpieczeństwa jest to niezbędne. Sam fakt, że ktoś włamuje się do Pani domu jest bardzo niebezpieczną sytuacją (i również podlega karze). Jeżeli chce Pani o tym porozmawiać, proszę do mnie napisać lub umówić się na wizytę. Będzie ona dla Pani bezpłatna. Wystarczy, że w normalnym kalendarzu (nie w kalendarzu wizyt online) zaznaczy Pani opcję: "konsultacja online" (niestety, ze względu na sytuację teraz tylko takie są dostępne, natomiast dzięki temu możemy umówić się w każdym dogodnym dla Pani terminie, nawet poza kalendarzem - proszę tylko o informację).
Z poważaniem,
Anna Łabuz-Błaszczak

Dzień dobry
Proponuję wizytę u psychoterapeuty; opisana przez Panią sytuacja jest niepokojąca, ale nie wszystko jest jasne i zrozumiałe (kim są osoby z którymi Pani rozmawiała i których odpowiedz brzmi jak niesmaczny żart lub groźba) dobrze, żeby Pani sobie to z kimś omówiła i zaplanowała, w jaki sposób zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami. Pozdrawiam Agnieszka Gałańczuk
Dzień dobry, każda sytuacja która budzi w nas niepokój a w naszej ocenie jest dla nas trudna do przeżycia i nie wiemy jak uporządkować sami zdarzenia z przeszłości i reagować na nie w czasie teraźniejszym jest warta konsultacji ze specjalistą w tym przypadku Psychologa lub Psychoterapeuty. Łatwiej będzie Pani poukładać sobie zdarzenia z przeszłości i zacząć radzić sobie z nimi w przyszłości oraz odpowiednio reagować na nie.