Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy podatności na hipnozę - czym jest warunkowana? Mam zaburzenia ob

1 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy podatności na hipnozę - czym jest warunkowana?
Mam zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, nerwicę i częste stany depresyjne. Od lat jestem pod opieką psychoterapeutyczną, od roku wspomagam się środkami farmakologicznymi. Jestem niezadowolona z efektów pracy z ostatnimi dwoma psychoterapeutami stosującymi terapię psychodynamiczną. Przypuszczam, że może być to związane z moim charakterem, nadmiernym perfekcjonizmem, brakiem podatności na dotychczasowe formy terapii i trudnością w nawiązaniu takiej relacji z terapeutą, w której czułabym się komfortowo.
Ze względu na ograniczone środki finansowe, notorycznie złe samopoczucie, brak odczuwania pozytywnych emocji i malejącą motywację zaczęłam się zastanawiać nad hipnozą.
Witam, myślę że trudno wypowiedzieć się czy warto czy nie to musi być Pani decyzja. Zadalabym raczej pytanie czy w hipnozie pokłada Pani nadzieje na ostateczną poprawę Pani stanu skoro psychoterapia nie pomaga tak jak Pani by oczekiwała. Zadalabym także pytanie jakich efektów psychoterapii spodziewała się Pani ?? Może warto udać się do psychoterapeuty który pracuje integratywnie tzn. stosuje różne narzędzia i techniki terapeutyczne dostosowując je do pacjenta jego problemów i potrzeb. W przypadku Pani diagnozy problem na pewno jest złożony. Relacja terapeutyczna zależy też od osobowości terapeuty jeśli sama relacja nie spełnia Pani oczekiwań może warto udać się do terapeuty w innym nurcie stosującym hipnoze jako narzędzie terapeutyczne. Konsultacja pomoże zastanowić się czego Pani dotychczas brakuje i zweryfikować ewentualne oczekiwania co do efektów terapii. Nurt eriksonowski z tego co kojarzę pracuje także hipnoza. Pozdrawiam i życzę powodzenia