Dzień dobry Mam problem z poradzeniem sobie z frustracją obecną występującą w życiu zawodowym odnoś

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Mam problem z poradzeniem sobie z frustracją obecną występującą w życiu zawodowym odnośnie zarobków, porównując się z innymi, chciałbym bardzo coś zmienić ale moje rezultaty sa na na razie minimalne i zupełnie mnie satysfakcjonują, nie potrafię pogodzić się z pewnymi rzeczami i ich zaakceptować, próbowałem trzech terapii: poznawczo-behawioralna i TSR i bez żadnych rezultatów. Wszystkie trwały po ok pół roku. Nie potrafię po prostu powiedzieć, że jestem szczęśliwy po to nie prawda, nie widzę żadnych pozytywów, zawsze kończy to się żalem do psychoterapeuty, że nie jest mi w stanie pomóc i wręcz uczuciem agresji wobec niego. Tłumaczenie, że na pewne rzeczy nie mam wpływu, powoduje u mnie jeszcze większa złość, iż nie mogę tego zmienić. Mam wrażenie, ze dopóki nie osiągnę swojego celu będzie to trwało cały czas, a nie wiadomo jak długo.
Jestem tęż pod opieka psychiatry ale on twierdzi, że na uczucie frustracje nie ma leków, muszę pracować z psychoterapeutą, ale tu brak rezultatów, ostatni terapeuta stwierdził ostatnio, że nie jest mi w stanie pomóc.
To kto jest w stanie to zrobić?
Nie mogę powiedzieć, ze akceptuje ten stan bo to po prostu nie prawda, pragnienie większych zarobków tak owładnęło mną, iż nie potrafię przestać myśleć o czym innym, stało się to obsesją
Proszę o pomoc
Dzień dobry,
Myślę, źe jednak warto spróbować jeszcze psychoterapii. Skoro CBT i TSR nie pomogły Panu, to może poszukać terapeuty z innego nurtu, może takiego, w którym pracuje się bardziej ze źródłem problemu. Warto próbować. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Rozumiem, że znajdujesz się w trudnej sytuacji, a frustracja związana z życiem zawodowym może być bardzo trudna do zniesienia. Ważne jest, aby kontynuować poszukiwanie wsparcia i możliwości poprawy swojego stanu emocjonalnego. Oto kilka sugestii:

Rozważ ponowne skonsultowanie się z psychiatrą: Jeśli lekarz twierdzi, że nie ma leków na uczucie frustracji, to może warto podjąć dodatkową rozmowę z nim i dokładnie opisać swoje odczucia oraz reakcje na różne sytuacje. Możliwe, że zmiana podejścia lub dostosowanie leczenia farmakologicznego może przynieść korzyści.

Rozważ inne formy terapii: Możesz rozważyć inne formy terapii, takie jak terapia psychodynamiczna, gestalt czy terapia poznawcza. Każda z tych metod może skupić się na innych aspektach Twojego doświadczenia i dostarczyć różne narzędzia do radzenia sobie z emocjami.

Poszukaj wsparcia społecznego: Znalezienie wsparcia wśród przyjaciół, rodziny lub grupy wsparcia może być kluczowe. Dzielenie się swoimi uczuciami z innymi może pomóc w rozładowaniu frustracji i dostarczyć różnych perspektyw na sytuację.

Zastosuj strategie radzenia sobie: Skoncentruj się na rozwijaniu zdrowych strategii radzenia sobie z frustracją. To może obejmować techniki relaksacyjne, medytację, pisanie dziennika, czy aktywność fizyczną. Te działania mogą pomóc w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Skup się na celach z krótkoterminowymi krokami: Zamiast skupiania się tylko na długoterminowym celu, postaraj się zidentyfikować krótkoterminowe cele i kroki, które możesz podjąć, aby poczuć się bardziej skutecznym. Sukcesy w realizacji mniejszych celów mogą przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia.

Przemyśl ewentualne zmiany zawodowe: Jeśli frustracja związana jest głównie z aspektami zawodowymi, zastanów się nad ewentualnymi zmianami w karierze. Czasami zmiana perspektywy zawodowej może przynieść nowe wyzwania i satysfakcję.

Pamiętaj, że każdy ma unikalne doświadczenia i potrzeby, dlatego ważne jest dostosowanie strategii do Twoich indywidualnych warunków. Jeśli obecny terapeuta nie przyniósł rezultatów, to warto kontynuować poszukiwanie profesjonalisty, który będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Wsparcie jest dostępne, i ważne jest, abyś nieustannie poszukiwał pomocy w poprawie swojego samopoczucia.