Dzień dobry. Mam problem. Odkąd mam 15 lat (teraz mam 16) jestem zakochana w moim nauczycielu, a ra

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem.
Odkąd mam 15 lat (teraz mam 16) jestem zakochana w moim nauczycielu, a raczej mam obsesję na jego punkcie. Ciągle o nim myślę, potrzebuje ciągłej uwagi i czasami nawet specjalnie przeszkadzam na lekcji, żeby tylko zwrócił na mnie uwagę. Kiedy z nim nie rozmawiam, albo nie mam z nim lekcji w danym dniu mam bardzo zły humor. Mimo wielu nieprzyjemnych sytuacji z jego udziałem nie mogę się od niego uwolnić, chodź bardzo bym chciała. Chciałam nawet zaprzyjaźnić się z synem tego pana, żeby bardziej się do niego zbliżyć. Często specjalnie chodziłam w miejsca, gdzie wiedziałam, że go zastanę. Nie sądzę, żeby to było daddy issues, bo od zawsze mam bardzo dobre relacje z ojcem.
Problem, którą nakreśliłaś jest trudny. Piszesz o Twoich uczuciach, które żywisz do nauczyciela i godne pochwały jest to, że potrafisz je opisać. To co czujesz jest bardzo ważne. Napisałaś też o bardzo dobrych relacjach z ojcem, co jest dobrym zasobem, jaki posiadasz. Ewentualne rozważanie wpływu tego faktu na Twoje uczucia wymaga fachowej pomocy i pogłębienia tego tematu, jak również innych wątków – tych, o których napisałaś i innych. Najwłaściwszą osobą, która może Ci w tym pomóc, a także ułatwić odnalezienie się w tej trudnej sytuacji i udzielić wsparcia jest psychoterapeuta, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki. Życzę Ci powodzenia.

Myślę, że warto omówić/ przepracować te kwestie ze specjalista, np.psychoterapeuta. Nie warto szukać diagnozy na własną rękę, może to być bardzo nie oczywiste, nie do zobaczenia za pomocą tylko autoanalizy. Ta sytuacja może być impulsem do lepszego poznania siebie oraz zmian na lepsze.