Jest ze mną wiele rzeczy nie tak jak powinno. Największy problem to chyba w tej chwili

5 odpowiedzi
Jest ze mną wiele rzeczy nie tak jak powinno. Największy problem to chyba w tej chwili bardzo silne myśli samobójcze które trwają już od co najmniej 3 lat dzień w dzień. Mam za sobą jedna próbę. Ale moje pytanie dotyczy moich uczuć. Mam mega niskie poczucie wartości demoluje swój każdy sukces jeśli jakiś jest umniejszam wszystko co osiągam a co najważniejsze pałam ogromną nienawiścią w stosunku do siebie. Dzień w dzień myślę że jestem nic niewarty do niczego padają przy tym różne epitety. Wyobrażam sobie co sobie mógłbym zrobić rzeczy jakie życzy się największemu wrogowi. Kusze los nie dbam o siebie mam siebie gdzieś. Nawet sposób w który chce odejść jest okrutny. Nie nawidze się tak bardzo że stosuje przemoc wobec siebie od drobiazgów jak odmawianie sobie wszelkich przyjemności lub podstawowych rzeczy po cięcie lub bicie się po twarzy lub brzuchu. Robię tak od dzieciństwa chyba od mniej więcej 8 roku zycia. Kiedy to robię robi mi się siebie szkoda i wtedy odczuwam 2 przeciwstawne emocje nienawisc i żal. Dlaczego tak może być? Co leży zwykle w przyczynach czegoś takiego?
Dzień dobry,
Nie da się niestety tak łatwo ustalić przyczyn takiego stanu, konieczne byłoby poznanie Pana indywidualnej historii życia, Pana objawów, myśli, opinii o sobie, a także tego co leży u ich podłoża. Samookaleczenia, próby samobójcze, karanie samego i inne objawy, jakie Pan opisuje z pewnością wymagają interwencji. Gorąco zachęcam do konsultacji psychologicznej, wspólnie z psychologiem na pewno uda się odkryć przyczyny i opracować skuteczny plan terapii. Opisywane przez Pana objawy są naprawdę niepokojące, tym bardziej że trwa to od dzieciństwa. Proszę dać sobie szansę. Zapraszam na konsultację online,
Pozdrawiam
mgr Agata Bukowska

Droga Pani,
Jeśli ma Pani myśli o swojej śmierci, proszę zwrócić się do specjalisty. Psycholog postawi diagnozę, udzieli Pani podstawowej pomocy i - zdiagnozuje przyczynę tego rodzaju myśli, częstotliwość ich pojawiania się i zaproponuje doraźną pomoc w Pani funkcjonowaniu. Objawy opisywane przez Panią wymagają zdecydowanej konsultacji. Proponuję także doraźnie wizyte u psychiatry w celu wspomagania terapii farmakologicznie.
pozdrawiam bardzo serdecznie
Izabela
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 2 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Konieczny jest kontakt z psychoterapeutą i ewentualnie z psychiatrą w celu ustawienia leków. Pracuję z osobami, których wiodącym tematem jest śmierć. Zapraszam

Pozdrawiam,
PK
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Konsultacja u psychiatry natychmiast! Ten może zalecić jakieś leki oraz powinien skierować na psychoterapię do do szpitala np. na oddział dzienny.
Ważne jest (KLUCZOWE) aby psychiatra uznawał psychoterapię (są tacy, którzy dają tylko leki). Jeśli lekarz sam z siebie nie zaleci pomocy psychoterapeutycznej, proszę się udać do specjalisty samemu.

Nie ma na co czekać. Opisywane objawy się poważne, długotrwałe. To samo nie ustąpi. Konieczne jest podjęcie leczenia.

Pozdrawiam i powodzenia :)
Osobiście uważam,że to nie jest miejsce na poszukiwanie indywidualnej przyczyny. Przyczyna może być złożona i potrzeba więcej szczegółowych informacji. Zachęcam do skorzystania z wizyty psychiatrycznej następnie podjęci psychoterapii. Pozdrawiam