Dodatkowy krąg szyjny oraz delikatna kifoza.

7 odpowiedzi
Witam, zastanawiam się nad rozpoczęciem rehabilitacji na które w sumie powinnam uczęszczać od roku. Dwa lata temu, przez praktycznie rok męczyłam się z ogromnym bólem głowy ,zawrotami bliskimi już omdleniom. Chodziłam po neurlogach, otrych dyżurach i nikt nie potrafił mi pomóc. Aż w końcu zmusiłam mojego lekarza na prześwietlenie kręgosłupa no i wyszło szydło z worka. Mam dodatkowy krąg w kręgosłupie szyjnym oraz delikatną kifoze ( nie jestem pewna ale chyba od c3-c5 ) przez co uciskała mi dodatkowy krąg, a ten tętnice. Kifoza musiała nastąpić poprzez długotrwałe spanie na krzywym łóżku, które już zresztą wymieniłam i od dłuższego czasu jest wszystko okej. Niestety, ale jestem kosmetyczką, tak więc mój kręgosłup a tym bardziej szyjny daje mi się we znaki. Czasami po prostu kręci mi się w głowie albo zaczyna boleć mnie glowa czasami drętwieją mi nogi. Dodam że jestem młodą osobą bo mam tylko 22 lata ale strasznie odbiera mi to radość do życia. Chciałabym się dowiedzieć czy byłby Pan na moje objawy jakoś zaradzić? Jak wyglądała by taka rehabilitacja? Jaki byłby jej koszt? I jak długo by trwała? Czy po prostu od razu oddać się operacji? Martwię się jak by to miało niby wyglądać z wiekiem.
Pozdrawiam
Natalia
Dzień dobry,

jesli chodzi o odcinek szyjny to przede wszystkim musielibysmy go zbadać i sprawdzić dokładnie jak to wygląda. nie zawsze to co pokazuje badanie obrazowe jest tak straszne w rzeczywistości . Druga rzecz to sprawdzić dlaczego dretwieją nam nogi, a nie jak powinno być od odcinka szyjnego ręce . Na 100% musielibysmy wprowadzic profilaktyke majaca za zadanie zmniejszenie ewentualnego progresu kifotyzacji odc szyjnego. Odpowiednie ćwiczenia dobrane pod Panią oraz ergonomia pracy to podstawa. Ile to potrfa wszystko zalezy od Pani i stosowania się do zalecen . Koszt to ok 80zl za terapie. Operacja to ostateczność!

Pozdrawiam Serdecznie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Terapia jest bardzo indywidualna i trudno opisac jej przebieg bez diagnozy .
koszt wizyty to 120pln. Po pierwszych dwóch wizytach powinna byc odczuwalna znaczna poprawa. Zapraszam na wizyte
Jestem specjalistą, który zajmuje się leczeniem zachowawczym więc, moim zdaniem, zabieg operacyjny to ostatnia deska ratunku. Zwłaszcza w odcinku szyjnym kręgosłupa. Najpierw powinnaś wykorzystać możliwości leczenia zachowawczego. W terapii wykorzystuję leczenie osteopatyczne, techniki Terapii Manualnej Holistycznej. Bóle głowy i zawroty, to objawy, które najczęściej dobrze reagują na tego typu leczenie. Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie internetowej. Zapraszam
Witam. Z powyższego opisu wynika, że nie ma w tym wypadku wskazań do operacji kręgosłupa. Sugerowałbym terapię manualną odcinka Th-C. Nie jestem w stanie ocenić, jak długo taka terapia trwałaby. Na pewno minimum dwie sesje. Koszt wizyty to 80 zł.
Przed podjęciem decyzji o operacji bezwzględnie trzeba sprawdzić, jakie efekty da terapia manualna. Zwykle nie wystarczy rehabilitować tylko szyję, ale trzeba poszukać przyczyn bólów niżej w kręgosłupie czy kończynach dolnych, poddać analizie czynności dnia codziennego i pozycji w pracy. Na terapię potrzebuję od 3 do 5 zabiegów odbytych w ciągu 2 tygodni.Nauczę profilaktyki, ćwiczeń domowych.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pani Natalio,
przede wszystkim nie widzę u Pani wskazań do operacji, która dodatkowo nie jest żadnym "cudownym lekiem" na problemy z kręgosłupem- często nie ma poprawy, a w nielicznych przypadkach obserwuje się nawet pogorszenie stanu chorego!
Wykształcenie się w Pani odcinku szyjnym kifozy, czyli krzywizny odwrotnej do tej jaką powinna zakreślać szyja (lordoza) wynika zapewne z codziennej pracy w pochyleniu głowy do dołu. Sytuacja w praktyce jest prosta: CZYM CZĘŚCIEJ PATRZYMY W DÓŁ, TYM SZYBCIEJ BĘDZIEMY MIELI PROBLEMY Z ODCINKIEM SZYJNYM KRĘGOSŁUPA (łącznie ze wszystkimi powikłaniami tj. zawroty głowy, drętwienie ramion, bóle głowy itd).
Rehabilitacja byłaby kompleksowa (fizykoterapia, terapia manualna, masaż, ćwiczenia, metody dodatkowe, ćwiczenia domowe).
Pani przypadek jest przypadkiem dość złożonym, dlatego określenie czasu jej trwania (ilości potrzebnych wizyt) byłoby mocno lekkomyślne.
W moim gabinecie 1 kompleksowa wizyta to koszt 100 zł

Sytuacja jest prosta: intensywna rehabilitacja na 100% albo stół operacyjny.

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Gabinet fizjoterapii i masażu, MEDIFIT Marcin Ciesielski
Jeżeli zmiana nie jest strukturalna (dodatkowy krąg ma normalny kształt, położenie i ruchomość), można popracować nad zniwelowaniem tej kifozy. Prawdopodobnie ma Pani skrócone tkanki z przodu przez wymuszoną pozycję w pracy, co pociąga głowę w przód i utrudnia wyprost. Samo rozluźnienie tych napięć, likwidacja tzw. punktów spustowych powinno znacznie poprawić Pani komfort. Jest to osiągalne w przeciągu 3-4 wizyt uzupełnionych autoterapią w domu, a już pierwsza wizyta powinna pokazać, czy warto iść w tym kierunku.