dieta przy niedoczynności tarczycy

6 odpowiedzi
Dzień dobry,Poszukuję dobrego lekarza dietetyka ze Szczecina, najlepiej dietetyka klinicznego, który będzie się znał na endokrynologii.
Od kilku lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy, biorę tabletki, wyniki są w normie, usg dobre. Niestety przy chorobie przybrałam na wadze, pomimo, że regularnie ćwiczę oraz zdrowo się odżywiam, łącznie waga wzrosła o 10kg, co prawda mimo wszystko i tak nadwagi nie mam. Od jakiegoś czasu stosuję też rozpisane treningi personalne na siłowni 2 razy w tygodniu oraz dietę pod treningi, ale nie układaną przez dietetyka, tylko trenera. Dalej nie udało mi się wrócić do stanu przed chorobą.
Podejrzewam, że oprócz tradycyjnej rozpiski nietolerowanych produktów przy niedoczynności są jeszcze jakieś, których powinnam unikać. Dlatego też poszukuję lekarza, który jest w stanie mi pomóc.
Pozdrawiam,
Joanna
Witam,

Pani Joanno, często w rozmowach z Pacjentami powtarzamy, iż laVita nie jest gabinetem gdzie "tylko odchudzamy". Od początku istnienia szczególny nacisk nakładamy na pomoc osobom, które wsparcia dietetyka poszukują z uwagi na ciężkie jednostki chorobowe, wszelkiego rodzaju dolegliwości bądź drobne urazy. Bezpośrednie sąsiedztwo jednej z największych w naszym województwie prywatnych przychodni lekarskich dodatkowo sprawia, iż znaczny odsetek naszych Pacjentów to osoby cierpiące na w/w dolegliwości - którym oczywiście z sukcesami pomagamy.

Zwykło się mówić, że trening stanowi raptem 10-20% sukcesu, resztę stanowi dieta. Oczywiście odpowiednio spersonalizowana, zakładająca wszelkie dolegliwości, preferencje żywieniowe Pacjenta, jego aktywność fizyczną i co najważniejsze - przygotowana przez specjalistę itp.

Wracając do tematu przewodniego, jeśli Pani problem wciąż pozostał nie rozwiązanym. Serdecznie zapraszam do naszego gabinetu, z pewnością będziemy potrafili Pani pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Narodowska

Witam pomogę w ułożeniu odpowiedniej diety.Niedoczynność tarczycy leczy się nie tylko farmakologicznie ale i zbilansowaną,bezglutenową dietą która bardzo poprawia jakość życia.
Witam,

Pani Joanno, kontrolowanie masy ciała przy niedoczynności tarczycy jest bardziej skomplikowane niż w przypadku osób zdrowych i wtedy najlepiej zgłaszać się do wykwalifikowanego dietetyka. Dieta dla osoby z niedoczynnością tarczycy powinna być dobierana indywidualnie. Tylko dzięki przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu medyczno-dietetycznego, poznaniu historii choroby, Pani stylu życia oraz preferencji, można przygotować prawidłowy plan żywieniowy. Należy bowiem pamiętać, iż wszelkie ogólnodostępne zalecenia jednej osobie mogą w zupełności wystarczyć, natomiast inny chory zauważy słabe efekty po ich zastosowaniu.

Przede wszystkim należy wykluczyć produkty, które nie są dobrze tolerowane. Ponadto, w przypadku niedoczynności tarczycy w przebiegu Hashimoto niezbędna jest eliminacja pokarmów i innych czynników nasilających reakcję immunologiczną. Konieczne jest również uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin i składników mineralnych, które mogą przyczyniać się do powstawania niedoczynności.

W Pani przypadku najważniejsze jest indywidualne podejście do żywieniowego leczenia choroby oraz kontrolowania masy ciała, ponieważ każdy człowiek jest skomplikowaną jednostką i podobne choroby nie zawsze wymagają jednakowego postępowania.
Zachęcam do spotkania na wizycie w celu lepszego poznania się, dobrania właściwej diety i omówienia możliwości osiągnięcia przez Panią celu.

Z poważaniem,
Magdalena Skowronek
Witam serdecznie, Jestem dietetykiem klinicznym, prowadzę pacjentów że schorzeniami endokrynologicznymi, jednak przyjmuję w Gdańsku a nie w Szczecinie.
Pozdrawiam,
MBellwon
Niestety nie znam żadnego dietetyka w Szczecinie, a rzeczywiście pomocny dla Pani byłby ktoś, kto przeanalizuje Pani sposób żywienia. Z doświadczenia wiem, że diety układane przez trenerów są dobre dla osób zdrowych, natomiast u osób z chorobami tarczycy, insulinoopornością czy innymi chorobami wymagają korekty. Pozdrawiam
Witam,.. Niestety nie pomogę, ponieważ przyjmuję w Bydgoszczy. Pozdrawiam, Agnieszka