Czy to uzależnienie od chłopaka ?

4 odpowiedzi
Witam. Mam 20 lat. Od 2 lat jestem w związku ze swoim partnerem codziennie spędzamy ze sobą czas ale jest pewien problem od jakiegoś czasu miedzy nami nie jest ciekawie wymusza z mojej strony agresje , wszystko na przekór mi robi.. Myśle nad tym żeby sie z nim rozstać ale po prostu nie potrafie bo mam myśli że sobie bez niego nie poradzę. Szukałam pracy bo myślałam że w pracy nie będę myśleć o tym wszystkim ale jak dostawałam ofertę pracy to za pare dni rezygnowałam z niej żeby być obok niego że sobie nie poradzę nawet w pracy bez niego.. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam ;)
Witam Panią, to co Pani opisuje może mieć cechy uzależnienia jednak aby mieć pewność powinna Pani skontaktować się ze specjalistą. Pozdrawiam Alicja Giezek

Witam, myślę, że najlepiej będzie, jeśli umówi się Pani na rozmowę do psychoterapeuty i na spokojnie w gabinecie przedstawi dokładnie opis swojej sytuacji. Żeby prawidłowo "zdiagnozować" trudność, z jaką zgłasza się osoba do terapeuty, potrzeba więcej informacji i czasu na analizę. Pozdrawiam
Szanowna Pani, Ma Pani 20 lat i jest Pani w ważnym momencie swojego życia, staje się Pani osobą dorosłą odpowiedzialną za swoje życie. Od Pani zależy, jakie ważne decyzje życiowe Pani podejmie. W tej chwili zdecydowała sie Pani na rezygnację z pracy. Dzięki temu spędza Pani dużo czasu ze swoim partnerem. Podaje Pani, że miotają Panią sprzeczne uczucia: czasami myśli Pani o rozstaniu z partnerem a czasami ma Pani uczucie, że nie poradzi sobie Pani bez niego. Jest Pani trudno podjąć ważne decyzje i stąd towarzyszące temu napięcie, przejawiające się wybuchami agresji. Szczegółowe omówienie tej sytuacji z kimś bliskim lub z psychologiem podczas konsultacji psychologicznych może być dla Pani pomocne i może pozwolić szerzej spojrzeć na całą sytuację, do czego zachęcam.
Trudno wnioskować o problemie na podstawie tak krótkiej wypowiedzi, ale Pani emocje wydają mi się wynikać nie tyle ze związku z Pani partnerem, co z Pani osobistych trudności - trudności z poradzeniem sobie z emocjami, z podjęciem samodzielnego życia... To by wymagało rozmowy - terapii.