jak pomoc dziecku zaadaptowac sie w przedszkolu???

1 odpowiedzi
bardzo prosze o odpowiedz)synek lat 4 pierwszy rok w przedszkolu.dotychczas tylko z mama w domu a wiec mam problem polegajacy na tym ze nei chce chodzic do przedszkola a jak jzu dizie to jest grymas przez kilka godzin siedzi przy stoliku na krzeselku nei bawi sie z dziecmi nie rusza nawet samotnie zabawek w przedszkolu zabiera tylko sowje rzeczy z domu jestem przybita jako mama ta sytuacja jak pomoc synkowi prosze o pomoc ewentualnei jakis kontakt by umowic sie na wizyte u PANI z synkiem:)serdecznie pozdrawiam:) prosze o odpowiedz w wiadomosci email:)
Witam, przepraszam za tak późną odpowiedź, informacja o Pani pytaniu jest widoczna dopiero teraz, nie mogę też udzielić odpowiedzi mailowej, nie mam Pani adresu, osoby zadające pytania na Znanym Lekarzu wyświetlają się na naszych profilach anonimowo bez adresu mailowego, imienia i nazwiska. Co do problemu to mam nadzieję że znalazła już Pani pomoc po tak długim czasie, doskonale rozumiem jak się Pani czuje, opis zachowania synka porusza i nie pozwala zostać obojętnym, z malutkimi dziećmi ( ze starszymi też) w moim gabinecie staram się poprzez rozmowę, rysunki lub zabawę nawiązać kontakt który pozwoli mi rozpoznać w dziecku jego mocne strony i zasoby, z pomocą których można nauczyć dziecko umiejętności, które byłyby najbardziej przydatne dla dziecka i które pomogą mu rozwiązać problem, pracuję z dziećmi innowacyjną metodą ,,Dam radę’’ (Kids’ Skills), która pomaga dzieciom w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych, metoda traktuje dzieci i ich trudności z należytym szacunkiem, wierzy w możliwości dzieci, akceptuje wybory i oceny dziecka, dąży do budowania jego poczucia własnej wartości oraz poszukuje rozwiązań. Serdecznie Pozdrawiam i mam nadzieję że dzisiaj jest już wszystko dobrze, jeśli nie to proszę o kontakt, Wszystkiego Dobrego :-)