Czy powinnam udać się do psychiatry?

11 odpowiedzi
Witam! Od kilku miesięcy mam problemy z zaśnięciem. Zasypiam koło 3 w nocy a o 6 wstaje, albo z kolei zasypiam o północy a wstaje o czwartej. Mam bardzo zmienne nastroje, raz chce mi się płakać, raz tryskam energia. Od dwóch miesięcy nie mam na nic ochoty. Przestałam wychodzić z domu, leżę calymi dniami w lozku, pojawiły się myśli samobójcze. Całymi dniami potrafię rozmyslac o śmierci i szukać najlepszego sposobu na śmierć. Nie mam pojęcia co mi jest. Zawsze pałałam energia, wszędzie było mnie pełno, innych zarazalam optymizmem, a teraz sama się wypalilam. Czuje, ze już nie wytrzymuje ze sobą, nie radzę sobie z tym wszystkim.
Dzień dobry,
Zachęcam do wizyty u psychiatry. Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na epizod depresyjny,ale wskazana szersza diagnostyka i badanie stanu psychicznego na wizycie. Prawdopodobnie trzeba będzie wdrożyć farmakoterapię żeby Pani pomóc i przywrócić radość życia. Proszę nie zwlekać i zadbać o siebie. Pozdrawiam

Witam . Powinna się Pani zgłosić do psychiatry celem przeprowadzenia głębszej diagnostyki stanu zdrowia i podjęcia środków zaradczych . Prawdopodobnie jest konieczność wprowadzenia leczenia farmakologicznego ( stabilizatora nastroju ) . Pozdrawiam . A.Sabatowska .
Dzień dobry,
Jeśli można napiszę krótko - zdecydowanie proszę udać się do lekarza specjalisty. Konieczna jest rozmowa i ustalenie co się dzieje. Pozdrawiam.
Dzień dobry
wygląda na to, że potrzebuje Pani pomocy. Powinna Pani pójść do psychiatry, który Panią zbada i wyda zalecenia.
Z poważaniem
M.Skarbek
Dzień dobry. Proszę zgłosić się do psychiatry na dokładne badanie. Pozdrawiam!
Witam,

opisane przez Panią objawy- spadek energii, wahania nastroju, zaburzenia snu mogą świadczyć o epizodzie depresyjnym. Szczególnie niepokojące są myśli samobójcze- które powinny Panią skłonić do jak najszybszego udania się na wizytę do psychiatry

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Witam, zdecydowanie tak, powinna Pani udać się do psychiatry i to jak najszybciej, opisywane objawy mogą świadczyć o epizodzie depresyjnym, im szybciej Pani podejmie leczenie tym lepiej, leki przeciwdepresyjne są skuteczne, systematyczna farmakoterapia pozwoli Pani wrócić do dawnego funkcjonowania. Pozdrawiam.
Witam.

Z Pani opisu wnioskuję, że trzeba się udać po pomoc do psychiatry. Jeśli nie będzie to możliwe od razu, a nadal będzie Pani "szukać najlepszego sposobu na śmierć", to należy się zgłosić do najbliższej Szpitalnej Izby Przyjęć. Dolegliwości, które Pani opisuje można skutecznie leczyć psychiatrycznie.

Pozdrawiam serdecznie.
Zdecydowanie jak najszybciej powinna się Pani udać do psychiatry.Szczegolnie niepokojące są mysli samobojcze i rozmyslanie nt. Sposobu odebrania sobie zycia. Zachecam do jak najszyszej wizyty!
Witam z opisywanych przez Panią objawów wynika, że może to być depresja. Warto jednak jak najszybciej zgłosić do lekarza psychiatry w celu zdiagnozowania się i otrzymania szybkiej profesjonalnej pomocy. Depresja jest uleczalna , myślę, że można Pani szybko i skutecznie pomóc.
Pozdrawiam
Witam Panią
Czytając opis Pani aktualnego stanu zdrowia, nie potrzeba być specjalistą, aby zachęcić Panią do szukania pomocy. Jako specjalista zachęcam jednak serdecznie do skorzystania z fachowej pomocy. Na pewno wskazana jest diagnostyka i najprawdopodobniej leczenie. Skuteczne leczenie przeciwdepresyjne poprawi komfort i jakość Pani życia.
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry.
Joanna Wieczorek