Czy na prawdę potrzebuje przerwy czy nie umie zakończyć związku ? Spotykaliśmy się 7 miesięcy byli

3 odpowiedzi
Czy na prawdę potrzebuje przerwy czy nie umie zakończyć związku ?
Spotykaliśmy się 7 miesięcy byliśmy z jego inicjatywy na wyjeździe, wszystko było dobrze. Pytał kiedy zamierzam przeprowadzić się do jego miasta, dał klucze do mieszkania, chciał zapoznać kolegę z moja koleżanka, pytał czemu wracam tak szybko od niego, jak wychodziłam pytał czy jest ktoś kto mnie podrywa. A jednocześnie mowil ze jest ostatnio apatyczny nic go nie cieszy nie daje mu szczęścia ze będzie miał ciezki okres w pracy, ze dwa miesiące wyjęte z życia. Po czym powiedział ze nie wie co czuje se go to przeraża ze nic nie czuje żeby zrobić sobie dwa miesiące przerwy. Czy warto czekać ?
Dzień dobry,

rozumiem, że mężczyzna wysyłał liczne sygnały świadczące Pani zdaniem o zainteresowaniu, a następnie stwierdził, że nie jest pewien swoich uczuć i że potrzebuje przerwy. Wyobrażam sobie, że może być to trudna i niezrozumiała dla Pani sytuacja. Odpowiedź na Pani pytanie - czy warto czekać - zależy pewnie od powodów pojawienia się u niego tej niepewności i pragnienia przerwy. Powodów takiej jego decyzji może być bardzo wiele. Być może coś sprawiło, że faktycznie nie jest w tym momencie zdolny do dokonywania ważnych wyborów. Być może wie już, że nie chce tworzyć teraz nowego związku, ale nie umie tego zakomunikować. Istnieje też wiele innych potencjalnych przyczyn tej sytuacji - od przytłoczenia pracą i jedynie chwilowego braku przestrzeni na budowanie związku, przez kryzys psychiczny, aż po lęk przed zdradą czy odrzuceniem. Niektóre osoby obawiające się opuszczenia wolą odejść pierwsze, niż same zostać zranione.

Najlepszym sposobem na poznanie prawdy będzie najprawdopodobniej szczera rozmowa ze znajomym. Warto zapytać, czy w jego życiu dzieje się coś, o czym wcześniej Pani nie powiedział, i czy może Pani coś zrobić, aby pomóc mu w podjęciu decyzji. Ma Pani również prawo mówić o swoich uczuciach i zakomunikować wprost, że jego niespodziewana zmiana zachowania jest dla Pani trudna.

W zależności od tego, co odpowie ten mężczyzna i jak zachowa się w trakcie takiej „konfrontacji”, będzie Pani mogła sobie zadać pytanie - czy chcę czekać i dalej chcę budować z nim związek, skoro sytuacja wygląda tak, że (…)?

Jeżeli stwierdzi Pani, że ta relacja nie ma szansy na przerodzenie się w poważny związek i nie chce Pani jej kontynuować, proszę dać sobie czas na przeżycie wszystkich emocji z tym związanych. Może czuć się Pani smutna, rozczarowana czy zła, co zupełnie naturalne w takiej sytuacji. Wielu osobom w takich chwilach pomaga zaangażowanie się w ulubione aktywności i sięgniecie po wsparcie bliskich. Po jakimś czasie ból staje się słabszy, a w sercu i głowie pojawia się miejsce na nowe relacje. Jeżeli będzie czuła Pani, że sytuacja Panią przerasta, ciepło zachęcam Panią również do konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Sytuacja, w której się znalazłaś, można nazwać huśtawką emocjonalną. To wywołuje niepewność, poczucie bezradności, ale też wzmacnia Twoje zaangażowanie w związek, stąd trudności w ocenie sytuacji. Padoksalnie, przerwa, którą proponuje Ci chłopak, może okazać się dla Ciebie użyteczna. Zyskujesz czas na to, by zastanowić się, czego oczekujesz od związku, spróbuj wyobrazić sobie wspólne życie z drugim człowiekiem, czego pragniesz, co Cię uszczęśliwia, co sama chcesz i możesz dać. W tym "wolnym" czasie być może nabierzesz też dystansu do całej sytuacji, odkryjesz, co Cię w niej najbardziej niepokoi, ale też co podoba Ci się w Waszej relacji, co w niej cenisz. Życzę Ci siły i pogody ducha w czekającym Cię wyzwaniu. Pozdrawiam serdecznie, Basia Wysocka, terapeuta.
Sytuacja opisana przez Panią z pewnością jest trudna, dezorientująca i budząca liczne wątpliwości. Poruszyła Pani wiele wątków i aspektów Pani związku. Myślę, że dobrze byłoby przyjrzeć się Pni emocjom związanym z tą sytuacją, aby móc właściwie ocenić Pani potrzeby i oczekiwania. Najlepiej byłoby zrobić to podczas spotkania ze specjalistą i poprzez to zadbać też o siebie w tej sytuacji. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie :)