Chciałbym zapytać o problem z arytmią. Jestem pół-zawodowym sportowcem, zawsze mogłem przez 90 minut

4 odpowiedzi
Chciałbym zapytać o problem z arytmią. Jestem pół-zawodowym sportowcem, zawsze mogłem przez 90 minut tłuc wiele kilometrów i nigdy nie było problemów z sercem, nawet najmniejszego.
Nie wiadomo skąd budzę się pewnego ranka i czuję arytmię (skurcz+ pauza), w związku z tym wybrałem się do kardiologa, który zrobił mi USG serca na którym nie wyszła żadna patologia. Serce i zastawki ok (Dodam, że badanie krwi, TSH, wątroba i cukier również. Dostałem biblock, który stosuję połówkę dziennie ze względu na ciśnienie 110/55 więc nie było zalecone więcej a ta połówka miała wyciszyć pobudzenia. Dodam, że mam nerwicę i czekam na wizytę u psychiatry, ale na chwilę obecną nie mogę wrócić do pracy tzn. treningu). Czy w moim przypadku przygoda ze sportem już jest przekreślona oraz co zrobić by się tej arytmii pozbyć gdyż od tygodnia mi ciągle o sobie przypominam zwłaszcza gdy siedzę...
Trzeba by zrobić Holter EKG żeby określić skalę problemu. Jeśli potwierdzi się łagodna arytmia komorowa to może wynikać ze stresu i/lub zaburzeń elektrolitowych. Warto się zająć nimi najpierw na przykład zażywając suplement typu Aspargin 1-2xdobę, ograniczając stres. Beta-blokery dopiero przy braku efektu powyższych i tylko po Holter EKG.

Trzeba zdiagnozować co to za arytmia. Najlepszym narzędziem do twego jest Telemonitoring, ewntualnie Holter EKG.
Po zdiagnozowaniu co to za arytmia można zdecydować o leczeniu farmakologia i/lub leczenie inwazyjne
Trzeba najpierw zdiagnozować co to za arytmia. Najlepiej założyć 24 godzinny zapis EKG-czyli Holter.
Proponuję nie zaprzestawać treningów, wyższe tętno przy wysiłku może wręcz wygasić arytmię. W razie wątpliwości, czy treningi nie nasilą arytmii proszę wykonać test wysiłkowy (niby stare badanie ale nadal użyteczne w wielu sytuacjach). I zająć się jak najszybciej problemem nerwicy, arytmia jak najbardziej może być jej skutkiem.