ból w lędźwiach

8 odpowiedzi
Dzień dobry, często odczuwam bóle w lędźwiowej części kręgosłupa. Odczuwam także dziwne rwanie w całej lewej nodze. Jak można to wyeliminować?
Bóle odcinka lędźwiowego w większości wynikają z braku przesuwalności powięzi piersiowo-lędzwiowej, nie jak jest to powszechnie uważane od kręgosłupa. Ponieważ to kręgosłup dostosowuję się do naprężeń tkanek miękkich nie na odwrót. Żeby przywrócić prawidłowy ślizg tkanek trzeba użyć odpowiednich technik manipulacji tkanek miękkich i po problemie. Co do bóli schodzących większość ma swój początek w zaburzeniu ślizgu między mięśniami okolicy pośladkowej, bądź/i jest przeszkoda(w postaci tkanki łącznej ) w przebiegu przegrody między mięśniowej tych mięśni, między którymi odczuwalne jest "rwanie/sznurek czy "żyła mnie ciągnie ;)". Co do tych przeszkód można użyć tu Igłoterapii Suchej bądź masażu głębokiego tkanek w celu eliminacji przeszkód i zwiększenia ślizgu mięśni. Do terapii polecam techniki rozluźniania mięśniowo powięźowego czyli rolowanie uda i odcinka lędźwiowego. Nie wyleczy to dysfunkcji ale powinno znacznie ulżyć w bólu - techniki rolowania za pomocą wałka znajdzie pan na stronie black roll polska.
Mam nadzieje że wyjaśniłem problem. Pozdrawiam.

Lepiej przychodzić do nasz z świetleniem kręgosłupa a potem leczyć akupunkturą lub akupresurą
Witam,
W warunkach domowych zazwyczaj ogrzewanie odcinka lędźwiowego przynosi ulgę jednak nie na długo, gdyż nie sięga sedna problemu. Tzw. rwanie w jednej nodze sugeruje rwę kulszową. Akupunktura w obu przypadkach jest bardzo skuteczna. Często stosuje sie takze technikę ogrzewania moxą ( zabieg przyjemny, ułatwiający głęboką penetrację ciepła wgłąb tkanek ciała).
Zapraszam do gabinetu.
Witam,
Bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest częstym schorzeniem osób. Niegdyś bóle pleców dotyczyły osób w okolicach 40-60 latków pracujących fizycznie, teraz to jest zmora również młodych osób. Jeśli są to początki z takimi objawami zalecałbym umówienie się na wizytę.
Na spotkaniu Pan zostanie poinformowany jak dbać o kręgosłup, czego kategorycznie unikać i jak dalej pracować, ponadto zastosujemy terapię manualną która powinna Cię wyleczyć i uśmierzyć ból.

Pozdrawiam i czekam na kontakt
mgr Mateusz Szelągowski
akupunktura , masaz , terapia manualna
Witam. Prawdopodobna przyczyna doleglieości jest związana z kręgosłupem. Natomomiast cieżko powiedzjeć co może być przyczyną i jest ich kilka od stanów zwyrodnieniowycb po chorobę krążka międzystawowego jak również zwężenie przestrzeni międzykręgowycb, które mogą uciskać na korzenie nerwowe dlatego odczuwane jest promieniiwanie bólu do kończyny dolnej. Zachęcam aby udać się na wizytę u fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy w celu diagnostyki, ponieważ aby rozpocząć leczenie należy przeprowadzić dokładny wywiad. Prawidłowo postawiona diagnoza jest niezbędna do zastosowania odpowiedniego leczenia. Nic na własną rękę - to tylko może pogorszyć stan. Proszę zgłosić się do specjalisty jak najszybciej. Pozdrawiam
Dzień dobry,
mam nadzieję, że ból w okolicy lędźwiowej już nie dokucza bo od zadanego pytania minęło prawie 10 miesięcy:)) Prawdopodobnie ból spowodowany jest uciskiem jądra miażdżystego na worek oponowy. W takim wypadku magłabym zalecić ćwiczenia rehabilitacyjne, zabiegi fizykoterapeutyczne a z zakresu medycyny niekonwencjonalnej oczywiście pijawki, które w takich schorzeniach działają rewelacyjnie oraz moksoterapię. Pozdrawiam
Dzień dobry! Prawdopodobnie przyczyna tkwi w kręgosłupie lędźwiowym z objawami promieniującymi do kończyny dolnej. Dosyć często spotykam się z podobnymi objawami, często wynikającymi z obciążeń kręgosłupa. Niezbędna jest rehabilitacja, aby uniknąć operacji. Zapraszam!