Ból i drętwienie w klatce persiowej, nierówne bicie serca

9 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 26 lat. Od około 4-5 dni mam stały dyskomfort w okolicy klatki piersiowej (główne z lewej strony, czasem z prawej). Średnio kilkadziesiąt mniejszych i kilka większych ukłuć w ciągu dnia i nocy. Dodatkowo niemalże stale uczucie lekkiego zdrętwienia przy lewej piersi (nad i z boku). Coraz częściej przyspieszone i mocniejsze bicie (chyba nierówne). U rodzinnego (bez badania, tylko z wywiadu) dostałam Movalis (wzięłam 2 tabletki łącznie) i Neurovit (witaminki) i następnego dnia powrót z biegunką, mdłościami i koszmarnym niepokojem w ciele (dosłownie trzęsłam się). Nie wiem co się dzieje ale czy nie powinien mnie zbadać kardiolog? Nie mam skierowania. EKG było bardzo dawno temu. Mój tato miał/ma migotanie przedsionków i mówi że objawy są podobne. Proszę o wskazówki, co robić - nie chcę już wracać do rodzinnego.
Proszę wykonać: EKG standardowe, poziom elektrolitów w surowicy (potas, magnez), TSH. Poza tym bez recepty: Katelin przy obiedzie, Magne B6 Max rano i wieczorem przy posiłku, Passi-Spasmin lub Seno-Spasmin 1 łyżka rano i wieczorem. Jeżeli objawy będą się utrzymywać - trzeba wykonać na początek: test wysiłkowy (najlepiej na bieżni), ekg holterowskie, ECHO serca. Potem dalsze wskazówki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Dolegliwości bólowe, które Pan/Pani podaje są niespecyficzne i raczej nie wynikają z choroby serca, ale jednoznacznie można to stwierdzić jedynie po zebraniu bezpośrednio wywiadu lekarskiego oraz badaniu przedmiotowym. Podobnie rzecz ma się z uczuciem mocnego bicia serca - badanie przedmiotowe i ewentualnie EKG w czasie trwania objawów lub 24-godzinne monitorowanie EKG metodą holtera mogłyby być pomocne w ustaleniu czy jest powód do niepokoju. Warto byłoby też oznaczyć hormony tarczycy (TSH, fT4) i elektrolity (sód, potas, magnez).
Proponuję powtórzyć EKG i zapraszam na wizytę. Warto też zbadać i uzupełnić elektrolity - przede wszystkim potas i magnez.
Rzeczywiście, dolegliwości mogą sugerować zaburzenia rytmu serca. W takiej sytuacji wskazane jest dokładne zebranie wywiadu dotyczącego dolegliwości, wykonanie dodatkowych badań, w tym morfologii, elektrolitów, TSH, EKG a także monitorowanie EKG metodą Holtera. Szybkie zdiagnozowanie i włączenie leczenia pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań.
Pozdrawiam i życzę zdrówka!
Szanowna Pani.
Oczywiście należy się w tych okolicznościach badanie lekarskie zgodne ze standardami postępowania. W przypadku podejrzenia odmy opłucnowej może być konieczne wykonanie badania rentgenowskiego klatki piersiowej. EKG wykonać należy zawsze, najlepiej w czasie uczucia nierównego bicia serca. Pomimo nieprzyjemnych odczuć subiektywnych, sprawa nie musi być jednak poważna. Rzadko takie dolegliwości związane są istotną chorobą serca. Precyzyjna odpowiedź wymaga osobistej konsultacji lekarskiej, niekoniecznie kardiologicznej - sprawny specjalista chorób wewnętrznych poradzi sobie znakomicie.
Na pewno wymaga Pan konsultacji kardiologicznej, buc moze nie jest to migotanie przedsionków ale trzeba zrobić dokładne badania. Pozdrawiam
Konieczna jest wyzyta u kardiologia i wykonanie badań dodatkowych: ekg, usg serca. Pozdrawiam.
Witam, pierwszym badaniem które należy wykonać jest EKG. Proponuję także zrobić podstawowe badania laboratoryjne takie jak morfologia, kreatynina, glukoza, sód, potas, TSH. Powodami takich dolegliwości mogą być zaburzenia elektrolitowe (niski poziom potasu). Powinien Pana zbadać lekarz i wykonać EKG. W razie nieprawidłowości w badaniu lub wątpliwości pokierować na dalszą diagnostykę kardiologiczną - echo serca, Holter EKG. Pozdrawiam
Na pewno trzeba wykonać EKG - najlepiej podczas trwania dolegliwości (tutaj z pomocą może przyjść lekarz rodzinny). Objawy ze strony przewodu pokarmowego prawdopodobnie spowodowane przez Movalis. Można rozważyć badanie ekg Holter oraz badanie echokardiograficzne - po badaniach wskazana ocena kardiologiczna oraz decyzje odnośnie dalszej diagnostyki.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.