Ból górnej i środkowej częśći żołądka. Po zażyciu Omeprazolum ból dolnej części żołądka.

1 odpowiedzi
Witam,
Od conajmniej roku mam problemy z żołądkiem, po zjedzeniu np. chleba mam uczucie pieczenia. Od kilku tygodni również czułem silny ból w brzuchu, było to bardzo silne pieczenie i bardzo silny ból kłujący. Byłem z wizytą u lekarza, lekarz stwierdził bez badań, że prawdopodobnie jest to związane z nadmierną produkcją kwasu żołądkowego oraz przepisał mi lek: Omeprazolum.
Po zażywaniu przez 7 dni leku, nie ma już bólu pieczącego żołądka, natomiast pojawił się niezwykle silny uniemożliwiający komfortowe chodzenie, ból dolnej części brzucha oraz brak stolca od 6 dni . Czy możliwe, że lek spowodował silne zaparcie? Ból z pieczącego ulokowanego w górnej części brzucha przeniósł się w dolną część brzucha, podczas ucisku dolna część brzucha boli bardziej.
Zastanawiam się czy nie mam choroby wrzodowej bądź zapalenia żołądka następnie po zażyciu przepisanego leku nie wystąpiło również zaparcie.
Jaka może być diagnoza?
Bardzo proszę o pomoc.
U osób dorosłych po 40 r.ż. zaleca się wykonanie gastroskopii przed włączeniem leczenia IPP (Omeprazol). Opisane przez Pana tak nasilone dolegliwości brzuszne nie mają raczej związku z chorobą refluksową i należy poszukiwać innych przyczyn poszerzając diagnostykę o badania laboratoryjne, usg jamy brzusznej oraz badania endoskopowe.
Leki z grupy IPP rzadko wywołują objawy uboczne, najczęściej zgłaszane występujące u ok. 1% chorych to ból głowy oraz biegunka. Mało prawdopodobne jest więc nagłe wystąpienie zaparcia stolca po zastosowaniu leków z tej grupy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.