Pytania pacjentów (374)
-
Czy poniższe wyniki badań są objawami niedoczynności tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie widzę problemu aktualnie z tarczycą.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie znam poziomu prolaktyny.Rozumiem , że mam do czynienia z kobietą, a więc co z tą ginekomastią.
-
Co może być przyczyną braku miesiączki?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-trudno mi zasugerować wstępną diagnozę bez jakichkolwiek badań.Na pewno występują zaburzenia hormonalne, ale bez badania pacjentki i bez dodatkowych badań laboratoryjnych niewiele można pomóc.Stwierdzanie… Więcej
-
Czy trądzik i zarost na twarzy też mogą być związane z niedoczynnością?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-proszę znaleźć ginekologa-endokrynologa i diagnozować w kierunku zespołu PCO na tle insulinooporności.Pozdrawiam
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-proszę sprawdzić czy nie ma Pan zaburzeń metabolicznych i hiperinsulinemii, bo to może być Pana problem-nieprawidłowy metabolizm glukozy, Pozdrawiam
-
dieta bez glutenui laktozy przy niedoczynności tarczycy ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-ale to pytanie nie jest chyba kierowane do mnie.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wita=proszę o tym porozmawiać z chirurgiem specjalizującym się w chirurgii tarczycy.
-
Po jakim czasie od scyntygrafii można zacząć bezpiecznie przebywać z dziećmi?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam=proszę przestrzegać zaleceń otrzymanych od radioterapeuty.Trudno mi w nie ingerować.Życzę zdrowia.
-
Czy niedoczynność tarczycy może wpływać na serce?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-proszę przestrzegać zaleceń endokrynologa.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-proszę stale w chwili obecnej brać dawkę 50 mcg/dobę.Tarczyca pracuje każdego dnia jednakowo i nie wid,e podstaw do żonglowania dawkami. Trzeba po prostu pod kontrolą badań hormonalnych dobrać… Więcej
-
Jakie są sposoby na leczenie tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam=na temat dalszego postępowania proszę przedyskutować z chirurgiem tarczycy.
-
Czy są metody pozaoperacyjnego usuwania torbieli tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-ale to pytanie proszę kierować do chirurga tarczycy.
-
Podwyższone ATPO przy TSH w normie. Co robić?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-z Pani objawów można myśleć o przebytym zapaleniu tarczycy, które rzeczywiście wymaga dalszej obserwacji .Proponuję nadal przyjmować 25 mcg tyroksyny , ale regularnie codziennie oraz witaminę… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wita-ale konkretnie nie wiem o jaką poradę jestem poproszony.
-
Czy na podstawie trzech wyników badań można stwierdzić niedoczynność tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-jeśli nie jest Pani w ciąży lub nie planuje ciąży w najbliższym czasie to wyniki Pani badań nie wskazują na niedoczynność tarczycy-są ona w normie, ale wymagają okresowej kontroli.Pozdrawiam
-
Jaka jest interpretacja wyników badań TSH?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-przytoczony wynik badania jest w normie i nie wskazuje na chorobę tarczycy.należy jednak dla pewności wykonać poziomy wolnych hormonów tarczycy w surowicy krwi.
Przy występowaniu cukrzycy… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-proszę się nie niepokoić, stosować się do zaleceń lekarza, stosować regularnie eutyrox do końca ciąży prawdopodobnie we wzrastającej dawce w miarę wzrostu ciąży.
Proszę utrzymywać tsh… Więcej
-
Czy opuchlizna na twarzy jest objawem choroby Hashimoto?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-przy rodzinnej skłonności do chorób tarczycy i przy takim poziomie przeciwciał należy poważnie myśleć o leczeniu ch. Hashimoto.
-
Niedoczynność tarczycy, od jakiego momentu trzeba przyjmować leki?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-badania tarczycy są jak najbardziej prawidłowe.
-
Jaka jest interpretacja wyników badań TSH?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-wynik badania jest prawidłowy i ze spokojem można planować ciążę.Powodzenia.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…