Pytania pacjentów (7)
-
Córka w październiku skończyła dwa latka.uzywa słów baba, dziadzia, ciocia, mama, tata, to nie, tak,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z Pani opisu wynika, że córka ma opóźniony rozwój mowy. Należy wybrać sie z nią do logopedy, który postawi dokładną diagnozę (czyli wskaże w szczegółach, które elementy języka wymagają wsparcia… Więcej
-
W poniedziałek gadałem bardzo dużo niż zazwyczaj, przez około 3h, po 2h gadania zacząłem mówić niewy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po opisie, który Pan zamieścił trudno stwierdzić, co konkretnie się stało. Przyczyn może być wiele, a w związku z tym diagnoza i sposoby leczenia będą inne. Koniecznie proszę zgłosić sie w pierwszej… Więcej
-
Moja babcia 77 lat przeszła 2 udary w przeciągu 1 tygodnia. Lekarz twierdzi że cały mózg jest 'zalan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sytuacja trudna, ponieważ Pani opis funkcjonowania babci jest rzeczywiście sprzeczny z diagnozą lekarza. Radziłabym poprosić o konsultację logopedę lub jeśli nie ma takiego zatrudnionego na oddziale… Więcej
-
Mój ojciec lat 70 po udarze niedokrwiennym nie może przełykać nawet śliny , żywiony jest przez Peg .
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę szukać neurologopedy, który zajmie się terapią dysfagii. Logopedia jest szeroką dziedziną i w zakresie terapii po udarze specjalizują sie neurologopedzi.
-
Nasza Mama 65 lat. W czwartek. 10-15 minut od początku oznak udaru została podłączona do wenflonu pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzieci w tej sytuacji mogą pomóc i znaleźć neurologopedę. Terapeuta postawi diagnozę, na podstwie której opracuje możliwe działania terapeutyczne. Na podstwie powyższego opisu nie da jednoznacznie… Więcej
-
Moja mama często ksztusi sie przy jedzeniu i nie może go połknąć. Czuje tez wtedy ból w przelyku, ro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę spróbować namówić mamę na wizytę lekarską, ponieważ przyczyn krztuszenia może być wiele. Bez zbadania mamy nikt nie odpowie na pytanie, czy jest to coś poważnego. Niech Pani powie mamie… Więcej
-
Dzień dobry. Posiadam problem z przełykaniem, mianowicie najprawdopodobniej fagofobię. Czyli lęk prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Wszystko zależy od tego, czy oprócz lęku przed połykaniem, występują u Pani objawy dysfagii. Jeżeli wszystko jest w porządku i nie ma żadnych anatomicznych przeszkód w połykaniu, zdecydowanie… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…