W poniedziałek gadałem bardzo dużo niż zazwyczaj, przez około 3h, po 2h gadania zacząłem mówić niewy

6 odpowiedzi
W poniedziałek gadałem bardzo dużo niż zazwyczaj, przez około 3h, po 2h gadania zacząłem mówić niewyraźnie, zacząłem jeździć językiem po zębach i całkowicie inaczej czułem język, podczas dalszego mówienia czułem tak jakbym nie mógł całkowicie ruszać językiem tak jak to było np. w niedziele no i w ogóle miałem duże problemy z wymówieniem jakichkolwiek wyrazów, literę R kompletnie nie było słychać. Tak pozostało mi do dziś, lekko się poprawiło i mówie bardziej zrozumialej, lecz wciąż czuję inaczej ten język, jakby był jakiś cięższy (nie wiem jak to wytłumaczyć). Co się stało, jakaś wada wymowy po dłuższym gadaniu czy jak?
Po opisanych objawach trudno określić co się stało. Potrzebna byłaby konsultacja laryngologiczna,neurologiczna i neurologopedyczna,wtedy można określić przyczynę.

Konieczna konsultacja neurologiczna, laryngologiczna i logopedyczna. Mogło dojśc do porażenia nerwów.
Objawy są niepokojące. Proszę się pilnie skonsultować z neurologiem. Zwłaszcza jeśli ma Pan też inne objawy.
Bardzo proszę o szybki kontakt z neurologie i szczegółowe opisanie sytuacji.
Po opisie, który Pan zamieścił trudno stwierdzić, co konkretnie się stało. Przyczyn może być wiele, a w związku z tym diagnoza i sposoby leczenia będą inne. Koniecznie proszę zgłosić sie w pierwszej kolejności do lekarza neurologa. Objawy, o których Pan pisze, są niepokojące i nie wolno Panu ich bagatelizować. Gdyby trudności z mową się pogłębiały, pojawiły sie dodatkowe objawy niezwiązane z mową (np. trudności w poruszaniu, utrata przytomności) proszę szukać natymiastowej pomocy.
Jezeli neurolog nie znajdzie przyczyny, prosze udać sie do laryngologa i/lub neurologopedy. Jeśli i tu przyczyna nie zostanie znaleziona, zaleciłabym konsultację psychiatryczną i psychologiczną, ponieważ zdarza się, że stan emocjonalny, sytuacja życiowa, dramatyczne przeżycie oddziaływują bardo silnie na funkcjonowanie naszego organizmu.
Bardzo trudno to ocenić. najlepiej jak najszybciej udać się do neurologa.