4 miesiące temu w trakcie wykonywania podnoszenia przedmiotu pojawił się u mnie ból w odcinku lędźwu
1
odpowiedzi
4 miesiące temu w trakcie wykonywania podnoszenia przedmiotu pojawił się u mnie ból w odcinku lędźwuowym. Bol promieniuje od odcinka ledzwiowego do posladka , nasila sie wieczorami. Ostatnio ma uczucie osłabionej stopy i łydki w nodze, dokąd promieniuje ból.
Opis MRI
Jednofazowe badanie RM odcinka lẹdźwiowego kregostupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w
płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Lumbalizacja kręgu S1, za ostatni i widoczny krążek przyjęto poziom S1 S2,
Lordoza ledźwiowa spłycona.
Na poziomie LA/L5 częściowa dehy drat acja znaczne obniżenie wysokości krążka oraz drobna,
dotrzonowa pjm górej blaszki granicznej trzonu kręgu L5.
Na poziomie L5/S1 wypuklina krążka modeluje worek oponowy i wraz z pogrubialymi
wyrostkami stawowymi wyraźnie modeluje/ uciska korzenie nerwów rdzeniowych w zachylkach
bocznych kanału kręgowego, otwory MK są nieznacznie zwężone. Częściowa dehy dratacja krążk,
Poza tym zarysy kanału kregowego w odcinku lędźwiowym gladkie, pozostale otwory mk bez
istotnych zwężeń.
Wysokości trzonów kregów pozostalych przestrzeni mk odcinka lẹdźwiowego prawidlowe,
G
sygnał pozostałych krążków mk niezmieniony
Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kregowego niezmieniony
Proszę o poradę, byłem u fizjoterapeuty, lecz zabiegi momentami wręcz wzmacniają bol. Tak samo jak bieganie. Jestem przed wizytą u neurochirurga , czy moje objawy mogą mieć związek z opisanymi w mri zmianami, czy mogę się zakwalifikować do operacji ?
Opis MRI
Jednofazowe badanie RM odcinka lẹdźwiowego kregostupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w
płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Lumbalizacja kręgu S1, za ostatni i widoczny krążek przyjęto poziom S1 S2,
Lordoza ledźwiowa spłycona.
Na poziomie LA/L5 częściowa dehy drat acja znaczne obniżenie wysokości krążka oraz drobna,
dotrzonowa pjm górej blaszki granicznej trzonu kręgu L5.
Na poziomie L5/S1 wypuklina krążka modeluje worek oponowy i wraz z pogrubialymi
wyrostkami stawowymi wyraźnie modeluje/ uciska korzenie nerwów rdzeniowych w zachylkach
bocznych kanału kręgowego, otwory MK są nieznacznie zwężone. Częściowa dehy dratacja krążk,
Poza tym zarysy kanału kregowego w odcinku lędźwiowym gladkie, pozostale otwory mk bez
istotnych zwężeń.
Wysokości trzonów kregów pozostalych przestrzeni mk odcinka lẹdźwiowego prawidlowe,
G
sygnał pozostałych krążków mk niezmieniony
Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kregowego niezmieniony
Proszę o poradę, byłem u fizjoterapeuty, lecz zabiegi momentami wręcz wzmacniają bol. Tak samo jak bieganie. Jestem przed wizytą u neurochirurga , czy moje objawy mogą mieć związek z opisanymi w mri zmianami, czy mogę się zakwalifikować do operacji ?
Dzień dobry
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka LS i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię lędźwiową. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka LS. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne.
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka LS i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię lędźwiową. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka LS. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam serdecznie Mój syn 24 letni od gimnazjum pali marihuanę i od 3 lat bierze kokainę małe dawki na co dzień i co dwa tygodnie przez 2 do 3 dni 10 gr kokainy jest wtedy odcięty od rzeczywistości uszkodzony nos cały zakrwawiony przez ten nałóg ma uszkodzoną przegrodę nosa jest coraz bardziej…
- Dzień dobry, od 2 lat i 8 miesięcy mam założony implant antykoncepcyjny , przez cały ten czas miałam może 2 razy plamienia ale we wrześniu i teraz w październiku pojawiło się znowu, czy to oznacza że implant przestaje działać? Dostałam informację od lekarze ze jak będzie okres to mogę przyjąć…
- Mam 24 lata i przedwczesny wytrysk, pojawił się u mnie jakieś dwa lata temu. Mojej partnerce to nie przeszkadza ale źle mi z tym. Byłem już u kilku urologów i psychologów. Dowiedziałem się że mam lekki przerost prostaty, zażywam 5mg tadafilu dziennie. Jakieś trzy miesiące temu odbyłem zabieg…
- Dzień dobry. U mojego dziecka nawraca kaszel krtaniowy. Problem zaczal się jak miał niespełna 5 lat ( zastrzyki i trzopki na kaszel 3 krotnie w przeciągu 2 miesięcy - kaszel meczacy, zakladajacy na wymioty ale bez dusznosci). Przez okres letni problem się wyciszył ale niestety właśnie wraca.…
- Dzień dobry, Proszę o weryfikację wyników badań, nie potrafie stwierdzić na podstawie wyników czy mam boreliozę lub tez czy można ją wykluczyć. Poniżej moje wyniki: Borrelia p/c IgG 3,58 Borrelia p/C igM 88,29 Zakres referencyjny: <16 negatywny 16-22 graniczny >22 pozytywny Borrelia…
- Czy jestem asexualna? Mam 21 lat i jestem dziewicą. Nie przeszkadza mi to, nigdy nie czułam chcecie posiadania partnera. Lubię być sama. Czuję pożądanie gdy oglądam... wiecie jakie filmy, czuje mrowienie w podbrzuszu i kroczu, robię się mokra. Ale to tyle. Próbowałam się dotykać, ale było to…
- Lekarz rodzinna przepisała mi glucophage xr z uwagi na to, że po 2 godzinach od wypicia glukozy wynik wynosił 137 czyli blisko granicy. Dzień wcześniej na czczo miałam cukier 120 , na kolejny już 89. Muszę też schudnąć i zmienic diete. Trochę boję się brać tego leku, czy będę musiała brać go…
- Dzień dobry, czy warto szczepić się na grypę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
- Dzień dobry, Nie mogę się wcale porozumieć z mężem. Odwraca kota ogonem i zwala na mnie Odpowiedzialność. Ostatnio np miał przyjechać kurier. Po 15 napisał mi sms”a że mi dziękuje za pomoc. Kurierowi nie otworzyłam, a on mi prezent kupił. Więc napisałam że kuriera nie było. On ze acha- to kurier…
- Dzień dobry. Jestem 19-letnią kobietą z historią anoreksji i przez prawie rok doświadczam nieprzyjemnych objawów wskazujących na jakieś problemy z cukrem we krwi. Chciałabym dowiedzieć się co właściwie mogę z tym zrobić i czy to normalne? Zacznę of tego, że z zaburzeń odżywiania zaczęłam się…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.