Pytania pacjentów (887)
-
po 14 latach noszenia okularów postanowiłam dać szansę soczewkom. Niestety obraz widzia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie są to typowe objawy występujące przy zamianie okularów na soczewki- należałoby sprawdzić dopasowanie soczewek oraz osie korekcji astygmatycznych
-
Mam 19ście lat i mam wadę wzroku, nie widzę z daleka. Noszę okulary. Od kilku dni po przebudze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wiele schorzeń może objawiać się w ten sposób- do postawienia rozpoznania i wdrożenia ew leczenia konieczna jest wizyta u okulisty
-
Dzień dobry/dobry wieczór. Jestem nastolatką, mieszkam w Warszawie. Zawsze mi mówiono że mam brą
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Heterochromia to termin opisujący różnice w ubarwieniu tęczówki głównie między oczami. Część tego typu zmian jest wrodzona i nie wymaga żadnego leczenia ani diagnostyki a część wynika ze zmian… Więcej
-
Mam astygmatyzm +4 dioprie. Na testach wyszło,że nie mam widzenia steroskopowego,ku moj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Brak stereoskopii nie dyskwalifikuje z operacji laserowych korekcji wzroku
-
U lekarza stwierdzono alergiczne zapalenie spojówek i suche oko dostałam kuracje chusteczk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli podejrzewa Pani uczulenie na powyższe krople to należy je odstawić i zamienić na inne które maja inne składniki czynne
-
Czy moze ktos mi wytlumaczyc wyniki badan FVER: OP- w gr. normy. PVER (Patt.Rev.CB,1st.4' Full
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Analiza ww wyników badań elektrofizjologicznych wymaga również zobaczenia prezentacji graficznej (wykresy które powinny być razem z opisem). Z opisu wynika że wyniki badań są w normie
-
Robiłem kiedyś badania do pracy na wózku widłowym i otrzymałem przeciwwskazania ze względu na niepra
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Brak widzenia stereoskopowego nie jest możliwy do skorygowania okularami- nie da się w żaden sposób uzyskać widzenia przestrzennego u osoby która takowego nie miała
-
Mam pytanie czy mogę pracować z jedynym okomiem straciłam oko przez nowotwór czerniak złośliwy 70% z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy i narażeń, ale zdecydowanie jest sporo zawodów dla których jednooczność nie stanowi problemu
-
Od 4 lat nosiłem soczewki jednodniowe iwear activ astigmatism. Ostatnio trochę, to zaniedbałem, zdar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania nie da się udzielić dokładnej odpowiedzi. Jeśli chodzi o tolerancje soczewek może być tak że uczulił się pan na składniki danej soczewki- jeżeli w miesięcznych nie było problemu, należałoby… Więcej
-
Zapytanie w sprawie męża! Mąż 4 lat pracuje w ochronie na orzeczeniu ma 2 grupę na wzrok, ma bezocze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest to pytanie do lekarzy medycyny pracy. Odpowiedź na nie zależy od tego jakie narażenia Pani mąż ma wpisane w skierowaniu do medycyny pracy.
-
Mam astigmatism, jakies 2 lata , pogorszyl sie o polowe teraz jest 1 i 0.7. Z okularamy ciezko mi ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Astygmatyzm zazwyczaj może być korygowany również soczewkami miękkimi. Ostrość widzenia zależy od wielu rzeczy, ale jeżeli występuje różnica między okularami a soczewkami to znaczy że obecne nie… Więcej
-
Witam Kilka dni temu wydawało mi się że rzęsa przykleiła mi się do oka jednak gdy po przyłożeniu pa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To co Pani przesuwała to spojówka- jest to luźna błona która powinna być przesuwalna i może się fałdować- nie jest to objaw patologiczny. Powinna za to po przesunięciu wracać na swoje pierwotne… Więcej
-
Witam, mam takie pytanie. Jeśli np. podczas badania (czytanie z tablicy) prawym okiem czytam do 5 Li
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ilość linii które można przeczytać na tablicach wynika z wielu czynników, nie tylko wady wzroku. Optymalna sytuacja to taka w której oba oczy widzą wszystkie linie, ale czasami nie jest możliwa… Więcej
-
Dzień dobry, przez 2 lata miałem źle dobrane okulary (-0.5, -0.25) i mam skurcz akomodacyjny, wszyst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Skurcz akomodacyjny rozluźnia się bardzo powoli- często trwa to nawet do 6 mcy. Podstawą jest noszenie prawidłowych okularów oraz higiena pracy z bliska- optymalnie na godzinę pracy z bliska ~15… Więcej
-
Dzień dobry ja mam takie pytanie do specjalisty. Czy z odwarstwieniu ( odklejeniem) siatkówki w oku
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przy odwarstwieniu siatkówki wszelkie większe wstrząsy i przyspieszenia są przeciwwskazane i mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu oka. Dokładna skala możliwych uszkodzeń po wystąpieniu… Więcej
-
Witam. Chciałbym zacząć trenować sporty walki, ale mam wadę wzroku -3.5 i -3.25, do tego mam co z je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak jest możliwe ćwiczenie sztuk walki z taką wadą w soczewkach kontaktowych. Stopień korekcji w soczewkach jednak może się różnić w zależności od tego jak będą dopasowane oraz czym jest ten 2.… Więcej
-
Witam. Po zabiegu laserowej korekcji została mi zalecona obturacja częściowa (niedowidzenie oka lew
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się na to pytanie odpowiedzieć bez badana. Dodatkowo duże znaczenie ma wiek w którym powyższa terapia została rozpoczęta
-
Dzień dobry , minęło 7 miesięcy od opracji plastycznej górnych powiek. Blizna dobrze zagojona. Probl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie bez badania. Przyczyn może być kilka od blizny, poprzez uwidocznienie się naczyń na powiece po przewlekłe stany zapalne
-
Witam! Mam 17 lat i mam pewnien problem z piekącymi oczami. Od kąd przeszłam znowu na nauczanie zdal
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na początek można spróbować aplikować krople nawilżające/sztuczne łzy. Jeżeli to nie pomoże wskazana jest konsultacja okulisty
-
Mam takie wyniki VOD=0,3ccwlł Coś=0,2ccwł Co to znaczy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Powyższy zapis oznacza że własnych okularach oko prawe widzi 30% a oko lewe (o ile Coś to VOS) 20%.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…