Pytania pacjentów (887)
-
Ja również miałabym prośbę o interpretację badania GDX, ponieważ mój okulista nie zechciał nic powie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez prezentacji graficznej i wykresu trudno coś powiedzieć- same wartości mnie wiele mówią ponieważ muszą być odniesione do norm. Jedyne co można z tego wywnioskować to że parametr mówiący o prawdopodobieństwie… Więcej
-
Mam problem z okularami. Byłem u okulisty i dobieralem szkła i było wszystko okej lecz po odeb
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być wiele przyczyn takiego stanu- część związanych z oczami, część z okularami i część z samym wykonaniem szkieł- bez badania nie da się odpowiedzieć jak jest w tym konkretnym przypadku
-
po laserze na zacme wtrona mam dyskomfort oka, zamglenie zmirnajace sie przy ruchu galki. Lekarz ,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tuż po zabiegu dyskomfort może być nawet do kilku dni jeżeli było używane lusterko kładzione bezpośrednio na gałkę oczną. Zamglenia mogą wynikać natomiast z mętów w ciele szklistym które zaczęły… Więcej
-
Mam taki problem, że jedno oko jest inne i drugie inne, moglibyście się przyjrzeć i napisać c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdjęcia są niestety bardzo słabej jakości i na ich podstawie nie da się nic konkretnego powiedzieć. Dodatkowo dobrze byłoby jakby napisał Pan co znaczy że są "inne"
-
Jakiąś godzinę temu wpadł mi do oka klej kropelka że względów koronawirusa pogotowie nie przyjmuje c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należy niezwłocznie zgłosić się do okulisty żeby sprawdzić jakie powstały uszkodzenia oraz żeby usunąć klej. Z gałki ocznej nie da się bezpiecznie usunąć kleju bez fachowej pomocy. Dodatkowo może… Więcej
-
3 dni temu doznałem urazu oka (w szpitalu stwierdzona erozja rogówki). Przyjmuje maść z antybiotykie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Erozje rogówki mogą goić się nawet do tygodnia. Jeżeli po tym czasie zaburzenia widzenia nadal będą się utrzymywać należy skonsultować się z okulistą
-
5 miesięcy temu zachorowałem na opryszczkowe zapalenie rogówki. Po dość trudnym leczeniu stosowałem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Należy przede wszystkim sprawdzić co jest powodem tych dolegliwości
-
Od pewnego czasu mam raczej poważne problemy ze wzrokiem mianowicie od jakiegoś roku zaczęły
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Żadne z tych skorzeń nie daje objawów opisanych powyżej. Najprawdopodobniej objawy zgłąszane przez pana są związane z zaburzeniami ciałą szklistego, ew zaburzeniami funkcji siatkówki
-
od kilku lat mam męty w lewym oku, 4 sztuki - włoski,kreski itp. od roku robią mi się w prawym oku,s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Męty w ciele szklistym są naturalnym procesem starzenia się wnętrza oka. Niestety w związku z tym przybywa ich z wiekiem. Na chwile obecną nie ma skutecznego leczenia drobnych mętów. Część większych… Więcej
-
Dwa tygodnie temu miałem kapsulotomię w jednym oku .Po tym zabiegu tym okiem w dzień widzę dobrze ,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Proces obkurczania się tkanek po zabiegu kapsulotomii możę trwać do 2-3 tygodni i w tym czasie widzenie jeszcze może się zmieniać.
-
Mam dość dręczące mnie ostatnio pytanie. Chodzę na studia i w dzisiejszych czasach wszy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Okulary tego typu nie pogorszą sprawy o ile będą dopasowane do ewentualnej wady wzroku. Warto nadmienić również że powinny być certyfikowane co często nie może być sprawdzone przy kupowaniu z sewisów… Więcej
-
Zaburzenie widzenia. Błyski, męty, plamki, bóle głowy,mdłości, zawroty głowy lzawioce oczy. Mój
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Powyższe objawy mogą być związane ze zmianami w siatkówkce lub głowie- w celu postawienia diagnozy należałoby najpierw skonsultować się z okulistą oraz wykonać OCT plamek żółtych, a w razie braku… Więcej
-
mam astygmatyzm dwa lata temu mala wada byla 0.5 drugie0 .75 mam okulary ale juz zauwazylem ze sie s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zawrotu głowy mogą mieć bardzo dużo przyczyn- zarówno okulistycznych jak i neurologicznych, laryngologicznych jak i kardiologicznych. Bez wykonania badania nie da się odpowiedzieć czy powyższe… Więcej
-
Rzęsa w oku od kilku dni. W środę wpadła mi rzęsa do oka i na początku jej wcale nie zauważyłam.Nic
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można spróbować samodzielnie odwinąć powiekę i usunąc rzęse za pomocą np. patyczków do uszu. W razie braku możliwości lub chęci wyboru prostrzej opcji każdy okulista powinien bez problemu poradzić… Więcej
-
Witam mam duza wade wzroku i cienkie rogiwki po lasiku cxy moge nosic soczewki zamiast okularów
Mam duza wade wzroku i cienkie rogiwki po lasiku cxy moge nosic soczewki zamiast okularów
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, ale należy pamiętać że soczewki mogą nie dawać zadawalających efektów, oraz że zwiększają ryzyko infekcji, a możliwość ich użytkowana jest uzależniona od tego że w oczach nie ma stanów zapalnych
-
Ostatnio miałam robione badanie wzroku i wyszlocze na lewym oku mam -0.5 a prawe jest ok potrz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Okulary do bliży nie korygują wady wzroku (od tego są okulary do dali) a jedynie "zastępują" nam słabnącą z wiekiem akomodację- To co Pani dostała w okularach oznacza tylko tyle że do… Więcej
-
Moja Babcia była osobą niewidomą (wzrok traciła stopniowo). W listopadzie ubiegłego roku lekarze z k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez badania- wszystko zależy od przyczyn "tracenia wzroku". Część z nich jest odwracalna (takie jak "zaćma wtórna", męty w ciele szklistym)… Więcej
-
Witam, Okulary noszę od dzieciństwa, obecnie mam szkła o wartości OP -6,0 cylinder -0,5, OL -5,5. P
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być kilka przyczyn takiego stanu:
1. przy tak wysokich wadach bardzo ważne jest dokładne oznaczenie centralnej części szkła dla danego rozstawu- jeżeli jest "troche obok" może… Więcej
-
Witam Mam 29 lat od dwóch miesięcy borykam się z problemem ze wzrokiem, a mianowicie kiedy jadę sa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Aby podać przyczyny należałby przeprowadzić badania- część z przyczyn może mieć podłoże okulistyczne, część laryngologiczne a część neurologiczne- Na podstawie samego opisu nie da się wywnioskować… Więcej
-
Od wielu lat borykam się z problemem cieknącego nosa, tzw. woda z nosa która towarzyszy mi c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Raczej problem ten nie jest związany z kanałem nosowo-łzowym. Tylko bardzo nasilone łzawienie mogłoby objawić się poprzez katar, ale wtedy też raczej spływa on do gardła a nie an zawnątrz. Dodatkowo… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…