Pytania pacjentów (977)
-
We wtorek miną dwa tygodnie jak poddałam się zabiegowi usunięcia zęba. Jako, że jestem na świeżo po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę udać się na wizytę do lekarza wykonującego zabieg
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W jednym z trzonowych zębów znalazłem dziurę (jakoś w styczniu) i byłem umuwiony na wizytę pod konie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
gabinety stomatologiczne mają pełne zabezpieczenia .Jak boli to nie można czekać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W czwartek mialam ekstrakcje dolnej lewej piatki i szostki, dentysta stwierdzil ze w srodku mialam t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szukać innego lekarza
pozdrawiam anita Małysa
-
13.01.2020 wyrwali mi 8 na gorze ..tuz obok 2 zab od wyrwanej 8ki bolal i zostal zatrutu ..po czym 1
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szybko proszę umówić się na wizytę na leczenie kanałowe.Najlepiej pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam 22 latam od kilku tygodni boli mnie dziąsło między 4 a 5 w góry po. Lewej i 3 a4 na dole po pra
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję regularny przegląd ze zdjęciem pantomograficznym i podjęcie leczenia kompleksowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Tydzień temu miałam oczyszczonego zęba ( mija dzis 8 dzien ) , ( ósemka ) z próchnicy plus załozona
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno jednoznacznie ocenić,może być to jakiś rodzaj nadwrażliwości pozabiegowej ale najlepiej skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałem około miesiąc temu wyrywanego zęba Górna 7 ponieważ był złamany więc postanowiłem go wyrwać,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli zębodół goi się prawidłowo nie ma powodów do obaw
Pozdrawiam Anita Małysa
-
19 marca miałam leczonego z próchnicy zęba (ósemka) z punktu widzenia dentysty nie głęboka próchnica
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to odczyn po znieczuleniu albo jednak ósemka się uaktywniła
Trudno stwierdzić
Trzeba skonsultować z lekarzem prowadzacym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
O czym może świadczyć ukruszony ząb, jeżeli wykluczone są przyczyny mechaniczne? Co można z tym zrob
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przyczyn może być wiele i od tego zależy rodzaj leczenia.Koniecznie trzeba skosultować z lekarzem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Strasznie bolał mnie ząb, przychodnia mnie przyjęła jako pilny przypadek - rozwiercili i stwierdzili
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety konieczna jest dośc szybka dalsza interwencja.Trzeba szukać miejsca gdzie jest leczenie pod mikroskopem,które jest dużo dokładniejsze
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jakiś czas temu zauważyłam przebarwienia na moich zębach. Chodzi mi o brązowe ciemne plamki na górze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zwrócić uwagę na wyjatkowo dobrą higienę i szybko umówić się na wizytę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Moje pytanie to czy czekać na wizytę czy szukać czegoś wczesniej, teraz przez pandemie wszystko pójd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szukać lekarza proszę,najlepiej endodonty
Konieczne jest wykonanie zdjęcia i ocena co się dzieje w kości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od trzech dni mam problem z jama ustna. Zaczelo sie od pieczenia i spierzchnietych ust plus pieczeni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba znależć przyczynę.Sugeruję konsultację u specjalisty leczenia chorób błon śluzowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Zauważyłam nie dawno na jedynce bardziej z boku lekki taki ciemno szary obrzęk(nigdzie się nie uderz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
koniecznie trzeba znależć wizytę u stomatologa
Może to nie być nic poważnego ale sprawdzić można tylko w ten sposób
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Doskwiera mi Ból podniebienia który promieniuje również na ucho , zaraz obok 6,7 zęba w górnej szczę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dziurki w podniebieniu mogą być anatomiczne.Polecam konsultację u specjalisty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od tygodnia zmagam sie z dziwnym odczuciem. Caly czas czuje swoje "zęby". Raz odczucie pojawia sie z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
warto zbadać zgryz czy na przykład nie ma przeciążeń
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od tygodnia mam dziwne uczucie w buzi. Caly czas mam wrażenie ze czuje swoje zęby. Nie jest to ból r
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to być objaw zbyt dużego nacisku
Trzeba to zdiagnozowąć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W połowie lutego b.r. zakończyłam powtórne leczenie kanałowe dolnej szóstki. Leczenie poprzedzone by
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografii,która jest badaniem dużo dokładniejszym
pozdrawiam Anita Małysa
-
Od pewnego czasu mam dziwne uczucie w górnych zębach po prawej stronie. Jest to swojego rodzaju dysk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografii,która jest badaniem dużo dokładniejszym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od pewnego czasu mam dziwne uczucie w górnych zębach po prawej stronie. Jest to swojego rodzaju dysk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję jeszcze konsultację neurologiczną
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…