Pytania pacjentów (977)
-
Witam. Mam leczonego kanałowo zęba. Mój lekarz używa Kamfenolu. Opatrunek jest założony ale czuję sp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może odpowiem tak ;proszę poszukać leczenia kanałowego pod mikroskopem.Jedna wizyta i po leczeniu
Polecam
Pozdrawiam Anita małysa
-
Witam od rana mam problem z zapachem w ustach i w przełyku. Czuje tak jakby lekko kwaśny i słodki za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
konieczna jest wizyta u stomatologa.Jeśli diagnoza będzie taka,że to nie problem jamy ustnej to zaleceniem będzie wizyta u gastrologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Dentysta w UK przepisał mi Penicyline (na 5 dni) na stan zapalny zęba (dolna siódemka), ząb
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli istnieje konieczność leczenia kanałowego wizyta u dentysty jest nieunikniona.
Stan zapalny wróci na pewno
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Wczoraj mialam leczenie kanałowe dwójki po ktorym wczoraj źle się czułam a dzis od rana mam wymioty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
raczej bez związku z samym leczeniem kanałowym
Pozdrawiam
-
Od dłuższego czasu mam problemy z pchnięciem dziąseł. Mam poleczone wszystkie zęby, ale doszedł ból
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
koniecznie trzeba sprawdzić stan przyzębia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy ostrzykniecie dziasel osoczem bogatoplytkowym może mieć negatywny wpływ na dziasla lub czy może
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej wręcz przeciwnie.Moim zdaniem osocze to samo dobro.
Pozdrawiam AQnita Małysa
-
Witam jestem w ciąży w 7 tygodniu i strasznie boli mnie ząb który jest z pewnością do wyrwania czy m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
w takich wypadkach konieczna jest wizyta u stomatologa bez wzgędu na tydzień ciąży
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Co zrobic z aftami ?. już bralam chyba każdy możliwy lek oraz stosowałam domowe sposoby nic nie poma
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam,
proszę umówić się zawsze w takim wypadku na wizytę.Jest preparat,który likwiduje tą dolegliwość w zasadzie od razu.
Pozdrawiam
-
Czy czarny ząb z wielką bulwa ropna da się ratować?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam.
wszystko zależy od obrazu na zdjęciu.Proszę umówić się na wizytę
Pozdrawiam
-
Witam Mam problem amianowicie dzisaj bolal mnie strasznie zab poszlam do dentysty i okazalo sie ze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Proszę szukać szybszego terminu u endodontyPozdrawiam
-
Od kilku miesięcy na górnym dziąśle, bezpośrednio za ósemką, tworzy mi się pęcherzyk wypełniony krwi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję wizytę u chirurga jednak
Prawdopodobnie z czwórką nie ma to nic wspólnego
Konieczne zdjęcie pantomograficzne
Pozdrawiam
-
Higienistka stomatologiczna zwrocila mi uwage, ze mam bardzo odsloniete szyjki zebowe i poradzila ud
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
rzeczywiście trudno dywagować na podstawie samego opisu
Jednak najpierw należy zlkiwidować przyczynę a następnie leczyć skutki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam , miałem wyrwany ząb ,minął już tydzień ogólnie mnie nie boli ,ale jak dotykam językiem dziąsł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
narazie wszystko jest w porządku wg opisu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam mocno starte dolne przednie zęby(starte szkliwo i widoczna miazga).Starcie powstało wskutek wiek
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
z opisu wynika ,że jest konieczność kompleksowego leczenia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzien dobry, Mam 36 lat i na wiekszosci zebow recesje dziaslowe, specjalista periodontolog stwierd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może warto jeszcze zapytac o radę specjalistę od leczenia stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Około 12 lat temu miałam leczoną kanałowo szóstkę (dół, lewa strona). Jakieś 3 tygodn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam tylko wizyty pod mikroskopem
Wszystko widać, nic się nie pominie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, ostatnio miałem robione zęby 4,5,6 górne z lewej strony i czuję że jest coś nie tak. W pierws
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruje konsultację u innego lekarza i zadanie tych pytań jak rzeczywiście ktoś zobaczy co się dzieje.Punkty styczne muszą być tak odtworzone aby nie wchodziły tam resztki pokarmowe
Więcej
-
Dzień dobry, 3 tygodnie temu miałam usuwaną dolną szóstkę z powodu dużego stanu zapalnego. Rana zago
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam,
potrzebna konsultacja u lekarza i zdjęcie rtg aby wykluczyć pozostałość.
Jak wszystko będzie ok poczekać na całkowite wygojenie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam mam problem z zębami, od kiedy zaczęły być robione zęby boczne odczuwam problem ze zgryzem, wi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
na pewno trzeba zlikwidować przestrzenie ,gdzie utykają resztki pokarmowe.
Kolejna rzecz to sprawdzenie zgryzu pod kątem zacisku
Takie mam dwie sugestie
Pozdrawiam…
-
Witam. Chciałabym założyć licówki na zęby jednak brak mi wszystkich 4. Nie mam przerw ponieważ usun
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
Sprawdzić tylko trzeba warunki zgryzowe i do roboty.
Powodzenia
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…