Dzien dobry, Mam 36 lat i na wiekszosci zebow recesje dziaslowe, specjalista periodontolog stwierd
1
odpowiedzi
Dzien dobry,
Mam 36 lat i na wiekszosci zebow recesje dziaslowe, specjalista periodontolog stwierdzil, ze mimo dosc znacznych recesji jest ok, aby problem sie nie poglebial, wystarczy zmienic technike szczotkowania i zastosowac szyne relaksacyjna. Drugi (bez specjalizacji perio) stwierdzil, ze recesje beda postepowac, bo przyczyn jest wiele i zalecil wykonywanie przeszczepow dziasla tak jakby "na zapas" , zeby pokryc recesje, zanim te mniejsze znowu sie poglebia i tam potem znowu zrobic przeszczep (i tak w kolko robic te przeszczepy).
Mam tez wade zgryzu, ale tych dwoch periodontologow i ortodonta twierdza zgodnie, ze nie jest ona przyczyna recesji, a aparat z duzym prawdopodobienstwem problem poglebi.
Nie mam nadwrazliwosci zebow, kieszonki dziaslowe w wiekszosci sa 2, 3 i pojedyncze kilka 4mm., recesje nie sa tez dla mnie problemem estetycznym.
Czy jest zatem sens robic w tej sytuacji inwazyjny przeszczep dziasel?
Problem zostal zauwazony dopiero kilka miesiecy temu, nie wiadomo, czy postepuje, czy nie.
Jak sprawdzic czy problem postepuje i po jakim czasie? Poprzez zdjecie rtg i badanie glebokosci kieszonek?
Mam 36 lat i na wiekszosci zebow recesje dziaslowe, specjalista periodontolog stwierdzil, ze mimo dosc znacznych recesji jest ok, aby problem sie nie poglebial, wystarczy zmienic technike szczotkowania i zastosowac szyne relaksacyjna. Drugi (bez specjalizacji perio) stwierdzil, ze recesje beda postepowac, bo przyczyn jest wiele i zalecil wykonywanie przeszczepow dziasla tak jakby "na zapas" , zeby pokryc recesje, zanim te mniejsze znowu sie poglebia i tam potem znowu zrobic przeszczep (i tak w kolko robic te przeszczepy).
Mam tez wade zgryzu, ale tych dwoch periodontologow i ortodonta twierdza zgodnie, ze nie jest ona przyczyna recesji, a aparat z duzym prawdopodobienstwem problem poglebi.
Nie mam nadwrazliwosci zebow, kieszonki dziaslowe w wiekszosci sa 2, 3 i pojedyncze kilka 4mm., recesje nie sa tez dla mnie problemem estetycznym.
Czy jest zatem sens robic w tej sytuacji inwazyjny przeszczep dziasel?
Problem zostal zauwazony dopiero kilka miesiecy temu, nie wiadomo, czy postepuje, czy nie.
Jak sprawdzic czy problem postepuje i po jakim czasie? Poprzez zdjecie rtg i badanie glebokosci kieszonek?
Witam
może warto jeszcze zapytac o radę specjalistę od leczenia stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
może warto jeszcze zapytac o radę specjalistę od leczenia stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Trycholog zdiagnozował u mnie łysienie androgenowe. W związku z tym podjąłem się u tej osoby leczenia poprzez przyjmowanie witaminy D, tabletek Kerabione Booster, trychologicznych preparatów: szampon oraz lotion, a także odżywki peelingu i podjąłem zabieg mezoterapii Dermaheal. Od podjętej terapii…
- Mam mocno starte dolne przednie zęby(starte szkliwo i widoczna miazga).Starcie powstało wskutek wieku(65 lat) i braku zębów trzonowych i przedtrzonowych.Nie przysparzają mi bólu. Mimo to chciałbym zacząć je leczyć.Czy będę musiał je leczyć kanałowo?
- Witam. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, lekarz powiedział mi, że mam infekcję grzybiczną oraz wykonał cytologie. Mimo infekcji, cytologia powinna być wykonana?
- Witam. Podczas odbycia pierwszej wizyty u ginekologa, lekarz powiedział, że mam infekcje grzybiczną oraz wykonał cytologie. Czy mimo infekcji, cytologia powinna być wykonana?
- Witam. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, lekarz powiedział mi że mam infekcję grzybiczną oraz wykonał cytologię. Czy mimo infekcji, cytologia powinna być wykonana?
- Witam , miałem wyrwany ząb ,minął już tydzień ogólnie mnie nie boli ,ale jak dotykam językiem dziąsła to czuje ból ,czy to normalne ?
- Dzień dobry. Moje objawy : gorączka,zimne poty,gazy, ból mięśni, osłabienie ogromne, biegunka, krew w kale. Kolanoskopia nic nie wykryła, oprócz uchyłków jelita grubego. USG pokazało skręt jelit. Co to może być ? Do jakiego lekarza się zwrócić ? Proszę o radę
- Witam, we wtorek miałem usuniętego - wyciętego przez dermatologa pieprza w okolicach pachy (miałem go od zawsze, to raczej zabieg dla komfortu) nie zostały założone żadne szwy a jedyne zalecenie to by smarować ranę często wazeliną i na to plaster - który wiadomo łatwo się odkleja w tej części…
- Witam, po przebytej kile (leczenie doksycyliną w tabletkach) otrzymałem takie wyniki: RPR test jakościowy (-) UJEMNY TPHA test jakościowy ( ) DODATNI nie wiem jak interpretować te wyniki (?) czytałem ze TPHA jest dodatni przez całe życie a RPR może dawać fałszywy wynik czy może oznacza to że…
- Dermatolog proponuje leczenia izotretinoiną na ŁZS, trądzik, zmiany zapalne, rogowacenie mieszkowe itp (żadne leki czy kosmetyki nie pomagają). Natomiast mam inne dolegliwości i nie wiem czy nie są one przeciwwskazaniem do leczenia izotretinoiną? Bardzo suche oczy, suchy nos (alergiczny nieżyt…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.