Pytania pacjentów (977)
-
Moje pytanie jest o mojej 14 miesięcznej córce , nie dawno zauważyłam że ma nieprawidłowe wędzidełko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę poszukać lekarza pedodonty aby ocenił wskazania do zabiegu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Co to za narośl, najpierw miałem uczucie wypychania zęba i potem zauważyłem tą narośl.
Co to za narośl, najpierw miałem uczucie wypychania zęba i potem zauważyłem tą narośl.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba wykonać zdjęcie i sprawdzić czy ząb nie jest do leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam serdecznie. Ostatnio za namową stomatologa zainwestowałem w szynę relaksacyjną z powodu ściera
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
proszę to skonsultować z lekarzem zlecającym szynę ale zwykle jest tak,że z czasem wchodzi i schodzi łatwiej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Przygotowuję się do leczenia protetycznego. Ponieważ zęby dolne są w porządku poza starciem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dobrze wykonane licowanie jest do zdjęcia i po wypolerowaniu jest powrót do satnu pierwotnego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Chciałbym zasięgnąć Państwa opinii w kwestii mojego obecnego stanu zdrowia stomatologicznego. W list
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wykonanie tomografu w celu diagnostyki zęba 6 po leczeniu kanałowym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Od pewnego czasu mam pewien problem z dziąsłem. Jakiś czas temu na dziąśle pojawiłą mi się o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wykonie tomografii aby prawidłowo zdiagnozować zeby pod względem żywotności
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. 24 maja byłam u dentysty na leczeniu kanałowym. Została usunięta miazga, natomiast den
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak leczenie zostanie zakończone powinno być wszystko w porządku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy most adhezyjny może zastąpić brak jednego zęba jakim jest szóstka lub siódemka?
Czy most adhezyjny może zastąpić brak jednego zęba jakim jest szóstka lub siódemka?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście że moze ale nie jest to najlepsze rozwiązanie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Kilka dni temu ugryzłem się w język w trakcie jedzenia, teraz mały jego fragment lekko odstaje i cza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zwykle goi się samoistnie ale pewnie warto sprawdzić najlepiej u specjalisty od błon śluzowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Gdy w dzień zjem owoce, nawet tylko rano, to wieczorem podczas mycia zębów bardzo mnie one bolą. Uży
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
owoce zawierają kwasy.Proponuję pastę Sensodynę Ultra Szybką Ulgę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Miesiąc temu miałam usuniętą dolną ósemkę. Po tygodniu od wyrwania cały czas piecze mnie gór
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno stwierdzić.Może trzeba poczekać na całkowite wygojenie i dopiero ocenić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy istnieje możliwość uzupełnienia braku dwóch górnych czwórek (zębów), jeżeli chodzi o impl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
most jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam czy Sumamed przyjmuje się na bol zęba? Pani doktor mi przepisała. Pierwszy raz się z tym zdarz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak najbardziej ale tylko wtedy gdy jest stan zapalny pod zębem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy w przypadku braku możliwości usunięciu ósemki w znieczuleniu miejscowym (po 1/3 wymaganej dawki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam każda placówka ma inne wytyczne.Trzeba podzwonić i się dowiedziec
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy po 3 krotnej wizycie u stomatologa z jednym zębem- ząb dalej boli podczas gryzienia możli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
brak związku z gorączkowaniem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, od 7 dni mam owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej, wyglądające jak afta. Od 7 dni nieprzerw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może trzeba udac się na wizytę do lekarza ,który ma specjalny preparat i afta goi się w przeciągu 1 dnia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Po miesiącu od wykonania skalingu, piaskowania i fluoryzacji moje zęby zaczęły brązowi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Raczej nie po zabiegu.Może jakiś błąd żywieniowy?
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Dziewięć dni temu miałam usuniętą górną szóstkę. Ładnie wyszła cała. Jednak od tego czasu cał
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
taka sytuacja może trwać ok 2 tygodni.Ale trzeba mimo wszystko skontrolować u lekarza
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, zdecydowałem się na zabieg wybielania zębów, lecz przed tym chciałem się dowiedzieć czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruje wybielanie po zakończonym leczeniu ortodontycznym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, byłam u stomatologa na NFZ, moja górna szóstka jest bardzo zniszczona, wymaga leczen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
w takiej sytuacji szybko należy usunąć zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…