Pytania pacjentów (977)
-
Dzień dobry, bylam z dzieckiem 11 lat na wyrwaniu stałej szóstki (wskazania medyczne). Niestety p. D
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę poszukać chirurga zrobi to za pierwszym razem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Jestem na wyjeździe i nie mam możliwości udać się do lekarza, pod językiem mam taki poziom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna wizyta u lekarza po powrocie.Moze to kwestia ślinianki?
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, zapomniałam dopytać czy jeśli się okaże potrzebna kolejna zmiana antybiotyku to czy to
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie wiem w jakim stanie jest zab.Po leczeniu kanałowym?Czy przygotowywany do leczenia kanałowego?Dobrze zrobić tomografię
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Zwracam się z pytaniem odnośnie zęba. Wypadła mi plomba z zęba kilkuletnia i przy okaz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy dużych ubytkach warto pomyśleć o odbudowie i lleczeniu kanałowym a potem zrobić koronę.tego rodzaju konstrukcja przetrwa lata.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Boli mnie dziąsło za dolna 7 przy przełykaniu śliny oraz spożywaniu posiłków. Czy jest to oznaka wyr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście,że tak
Pozdrawiam Anita Małysa
-
4 miesiące po leczeniu kanałowym wciąż boli mnie ząb. Podobno mam czekać aż samo minie...
4 miesiące po leczeniu kanałowym wciąż boli mnie ząb. Podobno mam czekać aż samo minie...
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuje dla pewności zrobić sobie tomografię.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Usuwalam ósemkę na górze w ostatni czwartek, mam szew. Ogólnie zabieg poszedł sprawnie, później nic
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może trzeba przedłużyć antybiotykoterapię
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy mogę założyć aparat na zęby po wybielaniu załóżmy, że na przykład po 1-2 miesiącach i czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej nie ale spytać trzeba ortodontę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam , jak ząb jest zakwalifikowany do leczenia kanałowego , nic z tym nie robie, bo mnie nie boli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam'
oczywiście,że tak może być.Trzeba przeleczyć kanałowo aby zęba nie stracić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Podczas wizyty u dentysty zostało wykonane mi rtg i dentysta powiedział mi, że mam do zrobienia jedn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety nie.Często w trakcie leczenia zachowawczego okazuje się ze jednak ząb musi być przeleczony kanałowo.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Moja nastoletnia córka ma na zębach przebarwienia w postaci białych plam. Dowiedziałam się od stomat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję bezwzględnie zadbać o higienę.Jak jest dużo ubytków to oznacza ze higiena była niewystarczająca
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Wczoraj byłam u stomatologa, który zastosował leczenie biologiczne zęba (prawdopodobni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może być taka sytuacja że zeba będzie trzeba przeleczyć kanałowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Czemu w czasie jedzenia gryząc posiłek podczas 2-3 ucisków na ząb boli jak bym go wgnia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez jakiejkolwiek diagnostyki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, wczoraj poddałam się wybielaniu wewnętrznemu zęba, który ukruszył się 8 lat temu i od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czy szkoda będzie to się okazuje dość szybko
Trzeba trzymac się wytycznych to potem nie ma stresu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Odretwiala połowa warg jak i szczeka po usunięciu dolnej 4i5 i założeniu dwóch implantów stan utrzym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna kontrola ale może być razem z wizytą na zdjęcie szwów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Mam pytanie byłem na leczeniu pruchnicy w jednym zebie. Gdy wróciłem do domu zobaczyłem 3 cza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to trzeba pokazać lekarzowi wykonującemu leczenie próchnicy zadac to pytanie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, dokładnie tydzień temu rozbolały mnie wszystkie zęby/dziąsła (nie umiem określić)po lew
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ból sugeruje zapalenie miazgi
Sugeruję diagnostykę pod tym kątem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam miesiąc temu miałam wyrywana 5 górna po lewej stronie wczoraj byłam na rowerze było chłodno cz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba zrobić wizytę kontrolną u lekarza wykonującego zabieg.Na pewno rozwieje wszystkie watpliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. 4 lata temu miałam leczony ząb pomiędzy 5-6 (założone było wypełnienie). Ząb był już 4 krotni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam ząb może się szykować do leczenia kanałowego.Za wcześnie by zmiany były widoczne na zdjęciu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, miałam dziś zatruwany ząb. Czy to normalne, ze jest „zapadnięty” mimo że zaraz po wyjściu nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może podpłukał się materiał tymczasowy
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…