Pytania pacjentów (977)
-
Dzień dobry Od jakiś 3;tygodni bolą i krwawią moje dziąsła .za dwa tygodnie temu byłem u dentysty i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w związku z wymienionymi dolegliwościami zaleca się konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu. Podczas wyboru płynu do płukania jamy ustnej proszę unikać tych, które mają alkohol… Więcej
-
Dzień dobry, dentysta stwierdził u mnie niedorozwój szkliwa i odradził wszelkie inwazyjne zabiegi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie jest to przeciwwskazanie ale trzeba zrobić umiejętnie.Najlepiej u profesjonalnej higienistki
Pozdrawiam Anita małysa
-
Witam, Jakie są możliwości odbudowy zęba, który wcześniej miał korone ceramiczną? Niestety korona
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście,że tak jednak jest to rozwiązanie mniej trwałe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Bylam dziś u stomatologa z bolem zęba miałam mieć leczenie kanałowe zeba szostki dentystka pow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zalecam szybszy termin i jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, została mi jedna ścianka,po ulamaniu zęba,czy da się odbudować.
Dzień dobry, została mi jedna ścianka,po ulamaniu zęba,czy da się odbudować.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy od pozostałej częsci zęba w jakim jest stanie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Po 10 latach zdecydowałam się za namową stomatologa na wymianę koron pełnoceramicznych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dopóki korony nie są zacementowane istnieje możliwość zrobienia korekty
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, ząb (lewa górna 6) od kilku miesięcy reaguje na zimno (na powietrze w zimne dni a nawet
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze to być zapalenie miazgi 1 stopnia,które jest odwracalne.Bruksizm przeciąża zęby i może też dawać objawy.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry! Mam odwapnione zęby o cienkim szkliwie (wina diety i zaniedbania). Jako częsciowe prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to co pomoże na pewno w tej sytuacji to perfekcyjna higiena i co pół roczne wizyty u higienistki i lekarza na przegląd
Reszta to dodatek
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy żel wybielający Opalescence 16% można stosować zarówno w nocy, jak i w dzień podczas jednego cyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli nie ma nadwraliwości to można próbować.Ale zalecane jest jednak 7 dni
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam , w dniu 9 kwietnia miałam wizytę u dentysty po miesiącu miałam zmieniane plomby na inne po wi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba skonsultować u stomatologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Cześć, od kilku tygodni boli mnie podniebienie po jednej stronie tylko przy przełykaniu śliny, przez
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest diagnostyka radiologiczna w celu ustalenia przyczyny
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Proszę o pomoc, co dalej mam robić: Przy wizycie kontrolnej u nowego dentysty stwierdz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niepokojąca jest informacja o braku możliwości szerokiego otawarcia.Może to być problem ze stawem skroniowo żuchwowym i do takiego specjalisty należy się udać
Pozdrawiam Anita…
-
3 tygodnie temu poczułam nagły ból w całej żuchwie, najbardziej drażliwa stała się lewa dolna jedynk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ból nad jedynką i reakcja na ciepł raczej wskazuje na konieczność leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, chciałbym usunąć ósemkę lecz 60h po wizycie mam lot samolotem. Teraz pytanie czy jest to bezp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zależy to głównie od stopnia skomplikowaności zabiegu.
Pytanie do lekarza wykonującego zabieg
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Od około roku noszę aparat ortodontyczny. Mam co jakiś czas taką jakby ranę na prawym policz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba to pokazać ortodoncie bo są specjalne woski ,które zabezpieczają policzek przed urazem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Kilka lat temu miałem przeprowadzone leczenie kanałowe szóstki z lewej strony. Rok temu podes
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografu i konsultację u lekarza endodonty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jak długo utrzymuje się efekt zębów wybielonych metodą prevdent przy zachowaniu codziennej higieny z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wybielanie nakładkowe.Efekt na pewno na dużo dłużej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. We wtorek miałam wyrywaną dolną, częściowo zatrzymaną ósemkę. Ząb rósł prosto, więc zab
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę udać sie do lekarza wykonującego zabieg aby założył Nipas i ból będzie ustępował
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem tydzień i 3 dni po wyrwaniu zęba (dolna ósemka zablokowana pod kością). W środku wszystko goi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dobrze pójść na kontrolę aby zobaczyć czy np.działa antybiotyk
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. 24 kwietnia bylam u dentysty i zrobiono mi kanalowe leczenie szóstki po lewej stronie na dol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografu oraz sprawdzenie zębów sąsiednich
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…