Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

Ortopedia, Anestezjologia, Diagnostyka, Fizjoterapia, Interna, Medycyna sportowa, Neurologia, Chirurgia, Radiologia więcej

Przejmij kontrolę nad tą placówką Edytuj dane

Lekarze przyjmujący w placówce

Inne placówki

Informacje o placówce

Typ placówki

 • Szpital

Gabinety

 • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

  Bytomska 62

  41-940, Piekary Śląskie, śląskie

  Dane kontaktowe

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Michał Pyda

  Ortopeda, dr n. med.

  • Polecam wizytę u Pana doktora. Bardzo sympatyczny, wzbudzający zaufanie lekarz, rzetelny i konkretny. Ma doskonałe podejście do pacjenta, szczegółowo odpowiada na pytania.

  • Byłam operowana przez pana doktora rok temu jestem bardzo zadowolona bardzo dobry lekarz profesjonalne podejście do pacjenta

  Zobacz wszystkie opinie (14) o tym lekarzu


 • Grzegorz Gierlach

  Ortopeda, Lekarz Sportowy, dr n. med.

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   po wizycie jestem bardzo zadowona Pan Dokrtor bardzo dokladnie tlumaczy na czym polega problem ,Pozdrwiam i bardzo dziekuje Panie Doktorze

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Po wizycie jestem bardzo zadowolony..Szybka konkretna diagnoza,wprowadzenie leczenia i już po 2-tygodniach widać znaczną poprawę..Więcej takich fachowców..Dziękuje Panie Doktorze...

  Zobacz wszystkie opinie (114) o tym lekarzu


 • Tomasz Wądek

  Ortopeda,

  • Mój syn był operowany na ostrym dyżurze przez doktora Tomasza Wądka - złamanie kręgosłupa w wypadku na nartach. Dziś po 4 m-cach po operacji nie ma osoby - lekarzy, rehabiltantów w kraju i na świecie, którzy nie mogą wyjść z podziwu jak idealnie i wyjątkowo profesjonalnie jest złożony krąg , który złamał się na 5 części. Jak jest zbezpieczony perfekcyjnie implantami. Podziw i szacunek ode mnie - za skromność, najwyższe uznanie ze świata neurochirurgów.

  • W marcu 2012 miałem wypadek samochodowy, w wyniku którego doznałem licznych obrażeń, między innymi złamania zęba obrotnika (kręgosłup szyjny). Przez 3 miesiące przez klilku specjalistów byłem leczony zachowawczo. Okazało się to błędną decyzją. Dopiero doktor Wądek zdecydował o konieczności operacji i podjął się jej wykonania (kilka ośrodków nie zdecydowało się). Operacja przebiegła pomyślnie, ja czuję się dobrze. Wprawdzie leczenie nie zostało jeszcze zakończone, ale doktor przywrócił mi nadzieję. Za konieczne uważam dodać, iż jest niezwykle serdeczny, otwarty i pełen empatii. Fachowiec i Człowiek. Lekarz, który ma radość i czerpie radość z tego, co robi. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


 • Rafał Szczygieł

  Anestezjolog,

  • Jest mi strasznie miło wyrazić pierwszą opinię o Panu Doktorze, jestem tak pozytywnie zaskoczona wizytą, że nie potrafię tego opisać. Chyba pierwszy raz spotkałam się z tym aby każdemu pacjentowi poświęcić tyle czasu, a byłam przedostatnia, więc wiem ile każda wizyta trwała. Dokładność, rzetelność, fachowa wiedza, uprzejmość można te cechy wymieniać i wymieniać. Pan doktor słucha wszystkiego co się ma do powiedzenia i stara się jak najlepiej pomóc, szczególnie iż do poradni bólu nie trafiają łatwe przypadki i często tego bólu nie da się wyeliminować do końca. Naprawdę wszystkim polecam wizytę u Pana doktora, ja jestem bardzo zadowolona i wyszłam z gabinetu z uśmiechem. Samych sukcesów Panie Doktorze.


 • Adam Nobis

  Ortopeda, dr n. med.

  • Słowa uznania dla Pana Doktora.Profesjonalizm w każdym calu.Perfekcyjnie przeprowadzona moja operacja.Ma bardzo duże doświadczenie w zakresie schorzeń kręgosłupa. Nikt nie mógł mi pomóc.Pomimo już wcześniejszych dwóch operacji- ból nadal dawał mi we znaki.Aż trafiłam do tego Pana Doktora i z całym przekonaniem wszystkim polecam. Lucyna z Gliwic

  • dr. Nobis przeprowadził u mnie zabieg vertebroplastyki, to już prawie 2 lata po zabiegu a ja czuje się świetnie, nic mnie nie boli, nie mam wreszcie problemów. Zabieg był przeprowadzany na kręgach L1 i L2. Polecam każdemu choremu/ połamanemu tego specjaliste

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


 • Zbigniew Szlachta

  Chirurg, Ortopeda,

  • Jestem byłą pacjentką tego lekarza. Żałuję, że po przebytej chorobie , spędzeniu czasu w szpitalu na oddziale Pana Doktora , później w sanatorium leczenie zaczęłam u innego specjalisty też ortopedy. Operacje przesuwają z roku na rok , a kolano boli momentami nie potrafię chodzić. Dlatego też przymierzam się wrócić do Pana Doktora na ponowne leczenie. Przestałam się u Pana leczyć ponieważ uznałam , że po co się u Pana leczyć skoro ortopedę mam na miejscu. Powiem Wam tak jest wielu specjalistów dobrych ale Pan Doktor Szlachta jest jednym, z lekarzy do których zawsze warto wrócić. Zawsze masz pewność , że do Ciebie podejdzie jak człowiek do człowieka. Zawsze się Tobą zainteresuje i nigdy Ci pomocy nie odmówi. Dlatego w najbliższym czasie wrócę do Pana na ponowne leczenie :)

  • Życzę każdemu choremu takiego lekarza. Dr Szlachta to rzeczowy, kompetentny lekarz i ordynator, a przede wszystkim życzliwy człowiek. Spokoju, opanowania i kultury osobistej mógłby się nauczyć od niego niejeden lekarz.

  Zobacz wszystkie opinie (13) o tym lekarzu


 • Michał Świderski

  Ortopeda, lek.

  • Bardzo dobry i ciepły lekarz. Przed operacją przedstawił wszystkie opcje i uzasadnił swoje zdanie ale też pozostawił mi decyzję. O wszystko o co zapytałam uzyskałam pełną odpowiedź. Po operacji przyszedł i interesował się moim samopoczuciem. Polecam Pana doktora.

  • "Zimny", oschły lekarz, który nigdy nie ma ochoty pacjentcowi niczego wyjaśnić. Trudno z nim porozmawiać. Nie interesuje się problemem, z którym pacjent do niego przychodzi, wszystko wie najlepiej. Bardzo nieprzyjemna osoba. Obiektywnie mówiąc,lekarz nie zna się na rzeczy,


 • Jolanta Maria Musiałek-Holeczko

  Ortopeda, Fizjoterapeuta,

  • Lekarka kompetentna i rzeczowa. Wyjaśnia szczegółowo wszelkie wątpliwości dotyczące zdrowia dziecka. Widać u niej wprawę i doświadczenie w wykonywaniu badania. Miła jako osoba, polecam.


 • Krystian Werner

  Ortopeda, lek.

  • Szanowny Panie Doktorze. Minęło 9 dni od przeprowadzoenej przez Pana, wraz ze wspaniałym zespołem, operacji wstawienia endoprotezy biodra lewego (7 styczeń 2015). To już druga operacja w tym szpitalu (pierwsza 5 maja 2014 roku). Jestem zachwycony Państwa najwyższymi kwalifikacjami, wspaniałym podejściem do pacjenta i rozumieniem jego bólu, cierpienia i nadziei. Dziękuję bardzo za to, że znów zaczynam czuć się sprawnym fizycznie, mimo upływu tak niewielkij ilości czasu. Niech Pańskie ręce i wiedza jak najdłużej pomagają tak ogromnej ilości pacjentom, która codziennie pełna nadziei odwiedza Wasz wspaniały szpital. Wdzięczny pacjent Jerzy Szczerba z Olesnicy. P. S. Stwierdzam z całą stanowczością, że certyfikaty poświadczające Wasze osiągnięcia ozdabiające ściany holu szpitala potwierdza rzeczywistość. Naprawdę leczycie bez bólu.


 • Patryk Tomasik

  Ortopeda, lek.

  • Profesjonalista w każdym calu. Wysoka kultura, zrozumienie pacjenta! Potrafi stworzyć więź z pacjentem, któy odnosi wrażenie, że jest dla niego najważniejszy. I o to chodzi! Każdy z nas uważa, że nasza choroba jest najpoważniejsza, najważniejsza itd, a Pan Doktor ma wiele cierpliwości, która pwowduje, że pacjent naprawdę się przed nim potrafi otworzyć! POLECAM! Profesjonalista, pisany z wielkiego "P"! Nie sposób nie szanowac Kogoś tak Wielkiego, a taki jest Pan doktor Tomasik!

  • Do dr Tomasika trafiłem trochę z przypadku, ale był to jeden z moich najlepszych przypadków. Po operacji kręgosłupa nasiliły się bóle w biodrze, diagnoza: konieczny zabieg endoplastyki biodra. Trochę musiałem odczekać na miejsce w szpitalu, ale koniec końców zabieg został wykonany.
   Ujęła mnie kompetentność i otwartość w rozmowie o chorobie, choć czasami dokuczała powierzchowna szorstkość, która nie wynika z nieuprzejmości lecz z koniecznego pośpiechu w przychodniach NFZ. Kompetencje i życzliwość dla pacjenta jest z pewnością najważniejszą cechą dra Tomasika. Tylko takich lekarzy spotykajmy na swojej drodze, a utyskiwania na służbę zdrowia przejdą do historii. Wszystkim pacjentom serdecznie polecam tego lekarza, a Panu dziękuję za przywrócenie do świata osób chodzących, czyli pełnego wyleczenia.
   Jestem już 3 tygodnie po operacji. Wszystko przebiega zgodnie z przedstawionym planem, a rehabilitacja ruchowa postępuje szybciej niż się spodziewałem. Poruszam się jeszcze z pomocą balkonika, takie są wymogi, ale coraz pewniej stawiam kolejne kroki. Powoli zapominam co to ból biodra towarzyszący każdemu krokowi, uczucie to przechodzi do historii.

  Zobacz wszystkie opinie (10) o tym lekarzu