Informacje o placówce

Gabinety

Prywatna Lecznica Certus Szpital nr 1

Grunwaldzka 156, Grunwald

60-309, Poznań, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe

Prywatna Lecznica Certus Szpital nr 1

ul. Poznańska 15

62-020, Swarzędz, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe

Prywatna Lecznica Certus Szpital nr 1

ul. Dąbrowskiego 262/280, Jeżyce

60-406, Poznań, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe

Prywatna Lecznica Certus Szpital nr 1

ul. Wagrowska 6, Nowe Miasto

61-369, Poznań, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe

O nas

Prywatna Lecznica Certus jest pierwszym wielospecjalistycznym szpitalem prywatnym w Polsce. Na rynku usług medycznych działamy nieprzerwanie od 7 stycznia 1992 roku, oferując nowoczesne metody leczenia, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentowi atmosferę.

Szpital zajmuje wolnostojący, dwupiętrowy budynek usytuowany w dogodnym punkcie dojazdowym blisko centrum miasta oraz posiada własny parking. W placówce mieszczą się ambulatorium i trzy oddziały szpitalne: ogólny, urologiczny i zabiegowy.

W ramach Ambulatorium oferujemy 24 godzinną opiekę lekarza chirurga i internisty, a także dostęp do badań laboratoryjnych, pracowni RTG i EKG. Ponadto zapewniamy konsultacje lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny.

Oddział Ogólny nastawiony jest na krótkoterminową i pełną diagnostykę oraz leczenie chorób wewnętrznych, w tym układu krążenia, zaburzeń metabolicznych, schorzeń układu oddechowego i przewodu pokarmowego, a także niektórych chorób neurologicznych oraz rozrostowych.

Nasi lekarze z Oddziału Urologicznego specjalizują się w zabiegach rozkruszania kamieni w nerkach i przewodach moczowych, rozszerzaniu cewki moczowej czy zabiegach rozrostu prostaty. Wykorzystują także najnowsze metody laserowego leczenia łagodnego rozrostu prostaty z zastosowaniem zielonego lasera, co minimalizuje ryzyko powikłań, takich jak np. zaburzenia czynności seksualnych. Oferta dla Pań to między innymi rozwiązanie problemów z nietrzymaniem moczu dzięki zastosowaniu taśmy IVS.

W ramach Oddziału Zabiegowego wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu wielu dziedzin medycyny, takich jak: chirurgia ogólna, dziecięca, laparoskopowa, naczyniowa (m.in. zabiegi laserowego usuwania żylaków nóg czy zabiegi leczenia nadpotliwości kończyn) , onkologiczna, plastyczna, ręki, jak również ginekologia, gastroenterologia, laryngologia, proktologia czy ortopedia, w tym unikalne zabiegi leczenia chorób kręgosłupa.

W 2008 roku w ramach Szpitala zostało wyodrębnione Centrum Endoskopii. Wykonywane są w nim badania diagnostyczne przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia i anoskopia), a także zabiegi endoskopowe m.in. tamowanie krwawień, usuwanie polipów czy protezowanie dróg żółciowych. Od 2010 roku wykonywane jest nieinwazyjne badanie jelita cienkiego z wykorzystaniem endoskopii kapsułkowej. W 2012 roku oferta Centrum Endoskopii została powiększona o zabiegi nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem dożołądkowym.

Z myślą o klientach firmowych od 1996 roku rozwijamy działalność w zakresie medycyny pracy. Proponujemy naszym klientom dwojakiego rodzaju usługi w tym zakresie: badania profilaktyczne obejmujące tylko medycynę pracy oraz abonamentową opiekę medyczną dla pracowników, zawierającą rozszerzony pakiet świadczeń w trzech wariantach.

Szpital w 2003 roku uzyskał międzynarodowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 nadany przez TÜV Rheinland, potwierdzający nieustanne doskonalenie procesu obsługi pacjenta.

W grudniu 2003 roku uruchomiliśmy Centrum Medyczne nr 1 - CERTUS przy ul. Dąbrowskiego 262/280. Ofertę Centrum stanowią przede wszystkim usługi świadczone na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie Podstawowej Opieki Medycznej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i programów profilaktycznych. Placówka oferuje także usługi z zakresu medycyny pracy, pracowni diagnostycznych i konsultacji specjalistycznych dla klientów indywidualnych i firmowych. Od grudnia 2008 roku w Centrum Medycznym nr 1 działa Poradnia Medycyny Podróży oferująca osobom wyjeżdżającym w egzotyczne części świata konsultacje, dobór profilaktyki lekowej i szczepienia ochronne.

W kwietniu 2007 roku rozpoczęła działalność trzecia z naszych jednostek Centrum Medyczne nr 2 - CERTUS, mieszcząca się na Ratajach. Wśród bogatej oferty specjalistów polecamy zwłaszcza pediatrę i szerokie grono specjalistów zajmujących się chorobami u dzieci, m.in. Kardiologa dziecięcego, neurologa dziecięcego czy reumatologa dziecięcego. W placówce dostępna jest też diagnostyka laboratoryjna i obrazowa w szerokim zakresie. Oferujemy m.in. diagnostykę chorób układu krążenia (EKG, USG echo serca, USG przepływów naczyniowych) a także testy wykrywające genetyczne predyspozycje do raka piersi i raka jajników. Centrum oprócz pacjentów indywidualnych obsługuje również klientów firmowych w zakresie Medycyny Pracy. Od stycznia 2010 roku w placówce Działa Poradnia Leczenia Chrapania, w której wykonywane są m.in. małoinwazyjne zabiegi leczenia chrapania implantami podniebienia miękkiego.

W grudniu 2007 roku Prywatna Lecznica CERTUS została nagrodzona Certyfikatem Jakości w VIII edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce – The Best in Poland”. W grudniu 2010 roku ważność Certyfikatu została przedłużona na następne 3 lata.

Od stycznia 2010 roku pacjenci ze Swarzędza mogą korzystać z usług naszej najmłodszej placówki – Centrum Medycznego nr 3. Placówka mieści się przy ul. Poznańskiej 15 (przy trasie Poznań – Warszawa). W placówce mogą Państwo skorzystać bezpłatnie w ramach umowy z NFZ z konsultacji: lekarza rodzinnego, pediatry, chirurga ogólnego i ginekologa. Poradnia pediatryczna podzielona jest na część dla dzieci chorych i zdrowych – każda z osobnym wejściem i wygodnym podjazdem dla wózków. W placówce znajdują się także: pracownie: RTG, USG, EKG, spirometrii i KTG, a także gabinet zabiegowy, punkt szczepień (szczepienia obowiązkowe i zalecane) oraz laboratorium analityczne. W Centrum Medycznym nr 3 istnieje także możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza konsultacji specjalistycznych. Dla pacjentów zapisanych do lekarza rodzinnego lub pediatry w naszej placówce oferujemy preferencyjne ceny.

Od lutego 2017r. jesteśmy częścią Penta Hospitals International (PHI). PHI jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej grupą szpitali i przychodni. Obecnie działa ona w trzech krajach: na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce, gdzie także poprzez EMC Instytut Medyczny SA, prowadzi 11 szpitali i 32 przychodni na terenie 6 województw.

W kwietniu 2018r. dołączyła do nas nowa przychodnia - Zdrowie Rodziny. Zlokalizowana jest ona na os. Wichrowe Wzgórza w Poznaniu i oferuje opiekę medyczną lekarza rodzinnego oraz pediatry.

W listopadzie 2018r. dołączyła do nas kolejna przychodnia - Art Medicum, zlokalizowana w Swarzędzu. Przychodnia oferuje opiekę lekarza rodzinnego, pediatry oraz stomatologa.

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Szpital

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Hanna Karlewicz

  Neurolog, lek.

  • A

   Pani doktor w ogóle nie słucha, co się do niej mówi. Na całą dokumentację, którą jej przestawiłem spojrzała przez 2 sekundy. Na pierwszej wizycie zapisała mi już 3 leki, mimo, że chwilę później stwierdziła sama, że jeszcze nie może postawić diagnozy. Kazała mi przez cały miesiąc wypełniać jakąś tabelkę z pytaniami, czy się źle czuję czy dobrze... Jednym słowem zmarnowane skierowanie.

  • A

   Ta pani zachowywała się skandalicznie, odwoływała się tylko do mojej wagi. Noszę rozmiar 42. Przyszłam z bólem korzonków krzyżowych, ledwo chodziłam, a ona mi cały czas mi opowiadała, że muszę schudnąć i że w obozie koncentracyjnym wszyscy chudną, więc każdy może. A jak nie schudnę to i tak mnie będzie bolało. Więc zasadniczo nic się nie da zrobić. O wypisanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych musiałam się prosić. W ogóle nie zainteresowała się w ogóle moimi korzonkami. UNIKAJCIE! Przyjmuje m.in w Certusie.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Renata Elżbieta Sienkiewicz

  Okulista, lek.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Medycyna Rodzinna - PoznańUsługa: badanie diagnostyczne

   Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor bardzo miła, przeprowadziła dokładne badania. Polecam.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Medycyna Rodzinna - PoznańUsługa: badania diagnostyczne

   Pani Renata spośród wszystkich okulistów poprawnie rozpoznała moje schorzenie/dolegliwość przeprowadzając szereg badań. Co prawda jest już za późno, aby cokolwiek z tym zrobić, ale w końcu wiem dlaczego mam słaby wzrok tylko w jednym oku.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Patrycja Joanna Zawadzka

  Internista, Pulmonolog, dr n. med.

  • M
   Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Poznań, ul. Półwiejska 42

   Wizyta u Pani Doktor spełniła moje oczekiwania. Przeprowadziła wyczerpujący wywiad, wykonała spirometrię i dobrała odpowiednie leki. Dzięki temu ustąpiły dokuczliwe w tym okresie objawy alergii.polecam!!

  • G
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Poznań, ul. Półwiejska 42

   Z czystym sumieniem polecam Panią doktor. Poświęciła mi wystarczająco dużo uwagi oraz pomogła poprowadzić astmę, co wielu pulmonologów bezskutecznie próbowało zrobić. Polecam lekarza

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Adam Sulewski

  Ortopeda, dr n. med.

  • E
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Scanmed S.A. w PoznaniuUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Dr Adam Sulewski zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
   Już po krótkiej rozmowie w trakcie wizyty czułem, że to jest lekarz, który chce pomagać pacjentom.
   Jest uprzejmy, a przy tym niezwykle rzeczowy, prostym językiem wyjaśnił mi istotę działań, które prawdopodobnie trzeba będzie podjąć w moim przypadku. Pomimo, że jako tako funkcjonuję to jednak jak wykazało badanie MR zwyrodnienie mojego kręgosłupa jest mocno zaawansowane i jest bardzo prawdopodobne, że konieczne będzie leczenie chirurgiczne. Jeśli do tego dojdzie to chciałbym żeby to robił dr Sulewski.

  • H
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Scanmed S.A. w PoznaniuUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Do Pana doktora trafiłam z bólem kolana oraz ze skoliozą. Każdy z poprzednich lekarzy zapewniał mnie,że ból kolana powiązany jest bezpośrednio ze skoliozą, co pan doktor wykluczył podczas badań i wywiadu, dodatkowo przedstawił metodę leczenia.
   Konsultowałam się również w sprawie skoliozy. Pan doktor bardzo profesjonalnie zbadał kręgosłup, można było odczuć,że jest ekspertem w tej dziedzinie.

   Bardzo polecam wizytę!

  Zobacz wszystkie opinie (28) o tym lekarzu


 • Andrzej Czesław Jankowski

  Urolog Dziecięcy, Chirurg Dziecięcy, prof. dr hab. n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Urologii Dziecięcej.Usługa: konsultacja urologiczna dziecięca

   Wszystko odbyło się planowo i zgodnie z ustaleniami. Atmosfera przyjazna i nakierowana na pacjenta, brak stresu, zaplanowane dalsze leczenie. Polecam.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Urologii Dziecięcej.Usługa: konsultacja urologiczna dziecięca

   Bardzo polecamy konsultacje u Pana Profesora. Wizyta odbyła się punktualnie, była bardzo rzeczowa ale również szczegółowa. Pan Profesor wszytsko dokładnie tłumaczy (nawet kilkakrotnie) tak żeby rodzic zrozumiał problem. Mamy pełne zaufanie i patrzymy z nadzieją na wyleczenie.

  Zobacz wszystkie opinie (85) o tym lekarzu


 • Waldemar Wojnowski

  Laryngolog, Audiolog, Foniatra, dr n. med.

  • E
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: PROFEMED PoznańUsługa: konsultacja audiologiczna

   Wizyta przebiegła bez zastrzeżeń. Lekarz cierpliwie i rzeczowo odpowiadał na każde moje pytanie. Konkretnie doradzał, dobrał leki, pokierował na dalszą terapię. Właśnie czegoś takiego oczekiwałem po takim specjaliście- zrozumienia dla mojego problemu i konkretnych rozwiązań. Absolutnie rekomenduję.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: PROFEMED PoznańUsługa: słaby głos, ochrypnięcie głównie przez klimatyzację, ból prawego migdała

   Bardzo cenię sobie doktora Wojnowskiego. Miałam dolegliwości z gardłem, głosem i częstą chrypą. Głos jest dla mnie bardzo ważny w życiu dlatego mąż wyszukaj mi najlepszego dr w Polsce. Doktor zalecił zabiegi które bardzo pomogły. Po roku czasu (ciąża) znów udałam się na wizytę i po zapisanych lekach od razu po 2,3 dniach była poprawa. To jest niesamowite. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i cieszę sie ze rezultaty są widoczne A raczej słyszalne:-)

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Michał Chojnicki

  Lekarz Chorób Zakaźnych, dr n. med.

  • N
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne "Nowa 5"Usługa: konsultacja lekarza chorób zakaźnych

   Lekarz widać z pasją, poświęcił mi dużo więcej czasu niż było to przewidziane. Także jak ktoś się zastanawia do jakiego lekarza zakaźnego w Gorzowie i okolicach, to tylko dr Chojnicki! Na szczęście boreliozę dr wykluczył, ale będzie mnie dalej diagnozował. Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że pieniądze na tę wizytę nie były zmarnowane, tak jak na wielu innych lekarzy. Naprawdę bardzo polecam tego lekarza!

  • R
   Lokalizacja: Centrum Medyczne "Nowa 5"

   Jest to lekarz znający się na swoim fachu, komunikatywny, skrupulatny, dbający zarówno o zdrowie pacjenta jak i jego samopoczucie z czystym sumieniem mogę polecić. Ryszard

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


 • Marcin Gabryel

  Gastrolog, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, dr n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: MARCUSMEDUsługa: konsultacja gastroenterologiczna

   Uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony lekarz, który przeprowadził dogłębny wywiad i wspomógł mnie fachowymi poradami. Rzetelny i oddany lekarz.

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Zdrowia La Vie

   Bardzo dobry specjalista z super podejściem do pacjenta. Wypytał o wszystko, wytłumaczył, nawet rozrysował. Najlepiej wydane pieniądze na lekarza. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (34) o tym lekarzu


 • Maciej Goch

  Ortopeda, dr n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: złamanie palca

   Wizyta przebiegła w miłej atmosferze i odbyła się punktualnie.
   Lekarz dokładnie i zrozumiale wytłumaczył problem i szybko zorganizował właściwe usztywnienie.
   Bardzo sympatyczny lekarz.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley Poznań

   Wizyta przebiegla w bardzo milej atmosferze, lekarz cierpliwie, dokladnie I zrozumiale wyjasnil problem a wlasciwie to jego brak u mojej dwunastoletniej corki.

  Zobacz wszystkie opinie (161) o tym lekarzu


 • Marcin Andrzejczak

  Ortopeda, lek.

  • J
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: MARCUSMEDUsługa: torbiel nadgarstka

   Bardzo profesjonalnie, pan doktor jest bardzo miły i uzyskałam od niego wszystkie potrzebne mi informacje.

  • P

   Jestem po prywatnej operacji, artroskopii kolana. Piszę po czasie bo sam nie wierzyłem, że ból tak nagle ustąpi. Kolano bolało mnie od miesięcy, wszyscy mówili, że nic się nie stało dostawałem nietanie zastrzyki do kolana i leki bez efektu o rehabilitacji nie wspominajac. Doktor na wizycie stwierdził w usg że łąkotka jest uszkodzenia i że potrzebna jest operacja. Miałem dosyć czekania i zdecydowałem się na zabieg prywatny. W czasie zabiegu faktycznie mogłem zobaczyć uszkodzenie na ekranie monitora. Teraz po 3,5 tygodnia chodzę bez kul, z kolanem się nic nie dzieje, rewelacja. Dzisiaj nawet za zgodą doktora poszedłem pobiegać i kolano działa bez zastrzeżeń. Szczerze polecam, świetny specjalista.

  Zobacz wszystkie opinie (37) o tym lekarzu