Klinika Okulistyczna Optegra we Wrocławiu

Anestezjologia, Okulistyka

(59 opinii)

LEXUM Klinika Okulistyczna we Wrocławiu funkcjonuje od 2012 roku i jest częścią międzynarodowej sieci ośrodków okulistycznych Optegra. Klinika mieści się w kompleksie Sky Tower na ulicy Powstańców Ś... więcej

Lekarze przyjmujący w placówce

Inne placówki

Informacje o placówce

O nas

LEXUM Klinika Okulistyczna we Wrocławiu funkcjonuje od 2012 roku i jest częścią międzynarodowej sieci ośrodków okulistycznych Optegra.
Klinika mieści się w kompleksie Sky Tower na ulicy Powstańców Śląskich 73-95. Nasza placówka zlokalizowana jest na II piętrze.

Usługi świadczone w naszych ośrodkach oparte są na wiedzy i doświadczeniu najlepszych specjalistów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie medyczne.

Zabiegi

 • Operacyjne leczenie zaćmy wraz ze wszczepieniem soczewek torycznych i multifokalnych
 • Zaawansowane zabiegi witrektomii
 • Laserowa korekcja wad wzroku, również wykonywana za pomocą lasera femtosekundowego
 • Leczenie zeza (chirurgiczne) wraz z rehabilitacją wzrokową
 • Zabiegi przeciwjaskrowe, również z zastosowaniem zastawek
 • Operacje likwidacji stożka rogówki
 • Pełen zakres drobnych zabiegów chirurgicznych m. in. usunięcie gradówki
 • Zabiegi wszczepienia soczewek fakijnych w wysokich wadach wzroku
więcej

Choroby

 • jaska
 • zaćma
 • zmiany cukrzycowe oka
 • zwyrodnienia siatkówki
 • zez
 • niedowidzenie
więcej

Typ placówki

 • Klinika

Gabinety

 • Klinika Okulistyczna Optegra we Wrocławiu

  Powstańców Śląskich 95, Śródmieście

  53-332, Wrocław, dolnośląskie

  Pokaż dane kontaktowe

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Krystyna Agopsowicz

  Okulista, lek.

  • Pani doktor operowała moją córkę. Jedyna z trzech lekarzy właściwie zdiagnozowała złożone choroby oczu mojej córki.Jest świetna

  • Bardzo miła obsługa. Krótki okres oczekiwania na wizytę. Wysoki standard leczenia oraz nowoczesne i komfortowe warunki.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Karol Korżel

  Okulista, lek.

  • Świetny lekarz, o czym przekonałam się osobiście: po operacji zaćmy i wszczepieniu implantu -restora widzę bez okularów. Polecam pacjentom, bo to również sympatyczny, kontaktowy człowiek. Za miesiąc naprawi mi drugie oko w ten sam sposób, nie mogę się doczekać.


 • Monir Oskar Sleiman

  Okulista, lek.

  • Pełen profesjonalizm ,kompetencja,zaangażowanie i troska o dobro pacjenta, z całkowita pewnoscia w razie konieczności bede kontynuować wizyty u tego lekarza,doktora z powołania

  • Polecam dociekliwy konkretny wszystko wyjaśnia , badanie bardzo dokładne, w porównaniu z innymi wizytami u okulisty mam poczucie iż wszystko dokładnie zostało przebadane i omówione , poszukujemy przyczyn bólu głowy u córki 14 lat , wizyta u pana doktora bardzo pomocna. Nadal mamy dalsze badania ale czuje że jesteśmy w dobrych rękach.

  Zobacz wszystkie opinie (12) o tym lekarzu


 • Dominik Uram

  Okulista, lek.

  • Lekarz bez wątpienia godny polecenia każdemu pacjentowi który posiada dolegliwości dotyczące chorób oczu.Moja historia z okulistami jest bardzo długa.Byłem u wielu okulistów,lecz żaden nie potrafił trafnie zdiagnozować co tak naprawdę mi dolega.Dwa lata temu wybrałem się do kliniki Optegra (dawniej Lexum) we Wrocławiu.Zostałem skierowany na badanie wstępne jak i zabieg do Pana doktora Dominika Urama który jako pierwszy spośród wielu okulistów u których byłem na wizytach trafnie zdiagnozował moją dolegliwość.Fachowe podejście Pana doktora zasługuje na najwyższą z możliwych not dotyczące zarówno diagnostyki jak i wykonywanych zabiegów.Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie,potrafi wysłuchać pacjenta z nie przeciętną cierpliwością a jego zaangażowanie do pacjenta jest wzorowe.Z czystym sumieniem polecam wizytę w klinice Optegra.

  • Doskonały lekarz,chirurg i specjalista od trudnych i skomplikowanych wad wzroku - jak moja przy tym człowiek który doskonale rozumie pacjenta potrafi go wysłuchać i odpowiedzieć na każde nurtujące go pytanie. Dziś mija trzeci tydzień od mojego zabiegu metodą FemtoLASIK mogę śmiało powiedzieć że dostałam nowe życie pełne barw i szczegółów których do tej pory nie dostrzegałam na nowo odkrywam otaczający mnie świat WŁASNYMI OCZAMI!!!! Dziękuje Doktorze raz jeszcze :)

  Zobacz wszystkie opinie (10) o tym lekarzu


 • Karolina Agopsowicz-Spławska

  Okulista, lek.

  • "Trafiłam do Pani doktor z powodu "mroczków przed oczami" w połowie ciąży. Wyjaśniłam,że mam anemię, ale chcialabym sprawdzić czy powodem nie są jednak jakieś problemy z oczami.Pani doktor po krótkim badaniu stwierdziła, że to toksoplazmoza, bo zmiany w oku wyglądają "typowo". Jak pewnie każda mama wie, toksoplazmoza w ciąży jest bardzo niebezpieczna dla dziecka(a raczej na tym etapie brzmi jak wyrok), dlatego dopytywałam czy jest jednak szansa, że to coś innego. Pokazałam wynik badań w kierunku toksoplazmozy wykonywany ok. tygodnia wcześniej(w ciaży to badanie wykonuje sie kilka razy). Pani doktor zaleciła, abym umówiła sie już na wizytę do specjalisty chorób zakaźnych oraz do ginekologa, sugerując, że raczej nie ma możliwości, że to cos innego. Oczywiście było jakieś(znikome)ryzyko,że zaraziłam się akurat w ciągu tego tygodnia,więc szybko zrobilam badania krwi w tym kierunku. Wynik na szczęście był juz wieczorem,ale te kilka godzin to byl ogromny stres. Poszlam tez do innej Pani doktor(Enel-Med Arkady) "na wszelki wypadek". Spokojnie mnie zbadała i wykluczyła takie ryzyko, powiedziała(co się potwierdziło w specjalistycznych badaniach),że prawdopodobnie te zmiany to stare blizny, a toksoplazmoza w tak krótkim czasie nie daje takich zmian- zresztą wg niej nie mialy ksztaltu typowego dla tej choroby. Na dodatkowym badaniu jeszcze inny lekarz powiedział, że musiałabym mieć wrodzoną toksoplazmozę, żeby było widać takie zmiany w oku. Mój ginekolog skomentował tylko,że wstyd mu czasami za "kolegów lekarzy", którzy tak straszą pacjentki bez wykonania wcześniej badań,które potwierdziłyby diagnozę."


 • Joanna Adamiec-Mroczek

  Okulista, lek.

  • Lokalizacja: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we WrocławiuUsługa: badania diagnostyczne

   Nie polecam. Brak właściwie postawionej diagnozy. Odwarstwienie siatkówki i pogarszające się widzenie, wręcz utrata wzroku spowodowana była obecnością chłoniaka mózgu. Pani doktor nie skierowała na rezonans głowy! Po roku od pojawienia się problemów ze wzrokiem i zaburzeniami widzenia, doszły kolejne niepokojące objawy - na SOR w szpitalu wykonano TK głowy, które ujawniło obecność w mózgu zmian. Następnie rezonans głowy oraz spektrometria MR , a ostatecznie biopsja mózgu potwierdziły diagnozę - Chłoniak mózgu z dużych rozlanych komórek B! Niestety było już za późno na leczenie.....Pani doktor powinna była wiedzieć, że skoro z okiem anatomicznie jest wszystko w porządku, to przecież naczynia krwionośne i unerwienie oczu przebiega i łączy się z mózgiem, więc może to tam tkwi przyczyna odpowiedzialna za poważne problemy z widzeniem, a postępująca choroba spowodowała w konsekwencji odwarstwienie się siatkówek :/.

  • Pani doktor postawiła mi złą diagnozę, co mogłoby się skończyć utratą wzroku! Pomimo bardzo wysokiego kosztu wizyty nie wykonano u mnie tomografii oka, pozwalającego, jak się dowiedziałam, precyzyjnie odróżnić w moim przypadku rozwarstwienie siatkówki oka od bardzo niebezpiecznego odwarstwienia siatkówki. Zostałam odesłana do domu, a gdy 2 tygodnie później udałam się do specjalisty w Niemczech w celu potwierdzenia diagnozy, zostałam w trybie natychmiastowym skierowana na operację, a lekarze w Niemczech byli zdziwieni, że poprzedni lekarz wypuścił mnie w takim stanie do domu. Zdecydowanie nie polecam i radzę zawsze weryfikować opinie lekarskie.


 • Jolanta Oficjalska

  Okulista, dr n. med.

  • Lokalizacja: Klinika Okulistyczna Optegra we WrocławiuUsługa: zaćma wikłająca

   Panią doktor mi polecono, jako specjalistę od ciężkich przypadków. Od ponad pięciu lat chodziłam po okulistach z ciężką zaćmą(jedyne oko z retinopatią wcześniaków).Pani doktor zrobiła na mnie na początku dobre wrażenie: podała rękę na przywitanie, dokładnie zbadała. Stwierdziła, że konieczna jest natychmiastowa operacja. Tylko nie zapytała, czy chcę się operować u niej prywatnie, czy chcę się leczyć na nfz i wystawiła skierowanie do swojej znajomej do jakiegoś podrzędnego szpitala i to skierowanie na kolejkę. Strata mojego czasu i pieniędzy. Nie polecam osobom z ciężkimi przypadkami.
   Dodam, że za granicą zostałam zoperowana bez problemu.

  • Wspaniały lekarz, wspaniała osoba, jestem pod wrażeniem jej wiedzy i umiejętności. Podczas wizyty pacjent czuje się "chciany" i czuje zaangażowanie Pani doktor. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (25) o tym lekarzu


 • Beata Saniewska

  Okulista,

  • Lokalizacja: Gabinet lekarski

   Zawsze w punkt dobrane soczewki i świetne podejście do dzieci. Dodatkowo zawsze wyczerpujące odpowiedzi na pytania. Polecam

  • Chodzę do Pani doktor od 2 lat. Jestem bardzo zadowolony. Poświęca mi dużo uwagi, zawsze wypyta o wszystko. Mogę z czystym sumieniem ją polecić. Raz trafiłem do innego lekarza na kontrolę, bo pani Saniewska była na urlopie. Źle to wspominam. Najważniejsze, by w czasach komputeryzacji korzystać z lekarza okulisty regularnie. Inaczej możemy później mieć problemy, a to przełoży się na niezadowolenie :)


 • Piotr Marszalik

  Okulista, lek.

  • Lokalizacja: Klinika Okulistyczna Optegra we WrocławiuUsługa: wszczepienie soczewek

   Jestem bardzo zadowolona z opieki lekarskiej jak i z przeprowadzonego zabiegu. Bardzo dobry lekarz, tłumaczy wszystko jak będzie przebiegał zabieg, czego można się spodziewać po zabiegu. Dla mnie bardzo ważne było to, że dostałam od lekarza numer telefonu przed zabiegiem i mogłam kontaktować się z każdym zapytaniem. Jestem okropną panikarą i sam zabieg był dla mnie bardzo stresujący jednakże Pan doktor dopasował odpowiednie znieczulenie co dało mi pełny komfort zabiegu. Jestem za to bardzo wdzięczna. Po zabiegu również świetna opieka. Pan Doktor odpowiadał na każde moje pytania nie pozostawiając żadnych wątpliwości. Spokojny człowiek, z wielkim sercem do medycyny i zawsze uśmiechnięty. Polecam bez wątpienia.

  • Lokalizacja: Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju

   Fantastyczny lekarz, charyzmatyczny, z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Wizyta jest bardzo przyjemna, dokładnie bada wzrok w każdy możliwy sposób. Gorąco polecam teko lekarza!

  Zobacz wszystkie opinie (9) o tym lekarzu