O nas

Pomysł utworzenia specjalistycznej placówki leczniczej zrodził się w 1986 roku i był urzeczywistnieniem niezwykłej pasji i zaangażowania właścicieli: prof. dr. hab. n. med. Jacka Brązerta i dr. n. med. Romualda Niecewicza. „Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety” – taka była pierwotna nazwa – mieściło się przy ulicy Pięknej.

Właśnie w tym miejscu zainstalowany został pierwszy w Poznaniu aparat ultrasonograficzny umożliwiający wykonanie pierwszego badania usg, przy pomocy którego można było ocenić parametry biometryczne dziecka.

Po 10 latach placówka została przeniesiona na ulicę Cienistą, gdzie oferowaliśmy pacjentkom badania jednym z najnowocześniejszych wówczas sprzętów ultrasonograficznych w kraju.

Obecnie siedziba placówki znajduje się przy ulicy Ułańskiej 21, opodal urokliwej alei kasztanowej, dobrze znanej mieszkańcom Poznania. Ze względu na poszerzenie zakresu usług, dawne „Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety” zmieniło nazwę na „Specjalistyczne Centrum Medyczne Ułańska”.

Pracują z nami lekarze specjaliści, którzy na co dzień praktykują w poznańskich klinikach i szpitalach. Dzięki wszechstronnemu i gruntownemu wykształceniu naszych specjalistów gwarantujemy Państwu kompleksową opiekę, bezpieczeństwo oraz profesjonalną diagnostykę i leczenie. Nasi lekarze to wyjątkowi pasjonaci swoich dziedzin, którzy regularnie biorą udział w konferencjach i szkoleniach podnosząc kwalifikacje zawodowe, a także prowadzą szkolenia specjalistyczne, jako wykładowcy.

Wszystko z korzyścią dla Pacjenta!
Dowiedz się więcej
Wyróżnienie za najlepszą jakość opieki medycznej (na podstawie prawdziwych opinii pacjentów).
Sprzęt
 • Ultrasonograf typ Voluson E8
 • Ultrasonograf typ Voluson S6
 • Ultrasonograf typ Voluson S8
 • Ultrasonograf typ Voluson S6 - Rokietnica
 • Aparat KTG - Kardiotokograf Smart 3 Medical Econet
Dowiedz się więcej
Języki
 • Polski
 • Angielski
 • Rosyjski
 • Niemiecki
 • Włoski
 • Francuski
Dowiedz się więcej
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (2097)

Ogólna ocena

  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Martyna Marciniak konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta)

  Pani Martyna jest genialnym ekspertem z imponującą wiedzą! Na ostatniej wizycie (po raz kolejny) zrobiła na mnie najlepsze wrażenie: jest przesympatyczna, rzeczowa i z poczuciem humoru. :) Wiem, że nie mogłam lepiej trafić! Pani Martyna ma holistyczne podejście do pacjenta - koncentruje się na znalezieniu najlepszego i indywidualnego rozwiązania uwzględniając preferencje żywieniowe czy tryb życia pacjenta. Do tego potrafi wytworzyć przyjazną i bezpieczną atmosferę, dzięki czemu wizyta przebiega bez stresu, a nastawienie Pacjenta od razu staje się optymistyczne. Motywacja i opieka płynąca od Pani Martyny dodaje skrzydeł - po raz kolejny wyszłam z uśmiechem. Dziękuję i do zobaczenia!

  E
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr hab. n. med., prof. uczelni Agnieszka Zawiejska Inny

  Pani doktor konkretna i miła ,nie czułam skrępowania, wszystko wyjaśniła w kwestii ginekologicznej i endokrynologicznej.Bardzo polecam .

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr hab. n. med., prof. uczelni Agnieszka Zawiejska konsultacja ginekologiczna + USG + cytologia LBC

  Jestem zachwycona, Pani Doktor jest bardzo zaangażowana, ma wspaniałe, ciepłe podejście do pacjenta. Robi dokładny wywiad, o wszystko szczegółowo dopytuje i tłumaczy. Najlepszy lekarz u jakiego byłam!

  J
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: Aleksandra Trzcińska konsultacja laryngologiczna

  Kochany lekarz. Merytoryka, głębokie zaangażowanie, rzadkość.

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Aleksandra Trzcińska konsultacja laryngologiczna

  Pani Aleksandra na spokojnie podeszła do mojego problemu sprawdziła wszystkie możliwe opcje zakażenia i wyczyściła wyjaśniła I leki dobrała i ucho działa dziękuję za rozmowę

  E
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr hab. n. med. Maciej Brązert Inny

  Późno wystawiam opinię doktorowi Maciejowi. Pół roku zajęło mi wybranie lekarza przed zajściem w drugą ciążę :) ale nie żałuję. Bardzo wysoki poziom kultury osobistej. Ogromna wiedza i zaangażowanie, leczenie niepłodności jest dosłownie pociąganiem za kolejne sznurki by wykluczyć przyczyny niepowodzeń. Dokładnie zaplanowana stymulacja z planem działań. Wspaniała opieka w ciąży. Z racji wieku i obciążeń chorobowych - była to trudna ciąża, z trudnym zakończeniem. Zaangażowany do samego końca. W sytuacji nieobecności w kluczowych momentach - zostałam zaopiekowana przez lekarzy CMU jakbym była ich pacjentką. Skierowana do szpitala w trybie pilnym, przez lekarza zastępującego w razie potrzeby. Nie mogę naprawdę nic zarzucić funkcjonowaniu CMU. Bardzo duży komfort umawiania wizyt, wystawiania recept, wystawiania l4. Wszystko na wysokim poziomie, bardzo dopilnowane. Pozdrawiam doktora i całe CMU :)

  E
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. Mateusz Trzciński wizyta położnicza

  Lekarz opanowany, spokojny, bardzo pomocny. Można liczyć na pomoc ! Bardzo polecam

  D
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Dorota Szpiech USG prenatalne + test PAPP-a

  Witam Świetna Pani doktor, godna polecenia bardzo . Że

  Profil zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Jacek Brązert konsultacja ginekologiczna + USG

  Polecam! Najlepszy lekarz u jakiego byłam na wizycie :)

  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Jacek Brązert konsultacja ginekologiczna + USG ginekologiczne + USG piersi + cytologia

  Wizyta bardzo profesjonalna. Pan profesor szczegółowo wyjaśnia każdy problem. Wszystko na najwyższym poziomie. Bardzo polecam.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania