Alicja Ulanecka - stomatologia i chirurgia stomatologiczna

Alicja Ulanecka - stomatologia i chirurgia stomatologiczna

Stomatologia , Chirurgia , Chirurgia szczękowa

21 opinii Tarnów, Mościckiego 14
Alicja Ulanecka - stomatologia i chirurgia stomatologiczna

Alicja Ulanecka - stomatologia i chirurgia stomatologiczna

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (21)

Ogólna ocena

  W
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Alicja Ulanecka Inny

  Serdecznie odradzam jakiekolwiek wizyty.
  Do pani doktor przychodziłam na wizyty przez co najmniej kilka lat (jeszcze jako dziecko), dziś, mając za sobą doświadczenia z innymi dentystami (okazało się, że nie musi kojarzyć się on z bólem) jestem w stanie ocenić jak tragiczne były to wizyty.
  1) Podejście do pacjenta - czas oczekiwania co najmniej 40 minutowy. Oczekiwanie nie tylko w przychodni, ale i po zaproszeniu na fotel dentystyczny (a to trzeba o czymś porozmawiać z asystentką, a to ktoś inny przyszedł w jakiejś super ważnej sprawie).
  2) Totalny brak empatii - miałam u pani doktor robioną resekcję dwójki; podane znieczulenie nie zadziałało, jednak pani doktor stwierdziła, że to niemożliwe i zabieg przeprowadziła i tak [trzymała mnie jej asystentka, a ona sama krzyczała jak to zmyślam, że mnie boli cokolwiek]. Podobna sytuacja była, gdy usuwała mi szóstkę [drugą usuwał mi inny dentysta - szybko, bez bólu]
  3) przepisuje antybiotyki prewencyjnie (w dobie rosnącej antybiotykooporności)

  D
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Alicja Ulanecka Inny

  Polecam bardzo dobry lekarz. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do stomatologów jednak po wizycie u Pani doktor przynajmniej choć trochę zmieniłam zdanie.

  J
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Alicja Ulanecka Inny

  Jestem jak najbardziej zadowolona z usług Pani doktor musiałam mieć wyrwanego zęba chirurgicznie i muszę przyznać że bardzo się bałam jednak po pierwszych chwilach w gabinecie i rozmowie z Panią doktor uspokoiłam i rzeczywiście wszystko poszło bez żadnych komplikacji.

  P
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał Inny

  Nauczona doświadczeniem, starałam się podejść profesjonalnie do kwestii wyboru chirurga stomatologicznego. Zatem dokonałam krótkiej analizy ilościowej i jakościowej komentarzy dostępnych na trzech, losowo wybranych profilach. Duży wpływ na moją ocenę miał komentarz samego Doktora, w trakcie czytania, którego nasunęły mi się trafne, jak się później okazało wnioski.
  Odniosę się w tym miejscu do, moim zdaniem, najważniejszych kwestii.

  1. Diagnoza
  Diagnoza została postawiona w sposób konkretny, rzeczowy i zwięzły. Lekarz sformułował ją pewnie, bez cienia wątpliwości. Nie było, zatem konieczności konsultowania jej z jakimkolwiek, innym specjalistą. Jedyne obawy mógł budzić fakt, iż dr Musiał zaznaczył, że ułożenie moich dwóch, dolnych, całkowicie zatrzymanych (i to poziomo) ósemek jest trudne
  i tym samym istnieje ryzyko powikłań w postaci uszkodzeń nerwów zębodołowych dolnych. W związku z tym, że mój zabieg wiązał się "tylko" z koniecznością leczenia ortodontycznego, dr Musiał dał mi chwilę na podjęcie decyzji. Pomimo, że serce dyktowało mi, bym biegła do drzwi niczym Forrest Gump, to mając całkowitą świadomość ewentualnych konsekwencji mojej decyzji, posłuchałam rozumu i tym samym wybrałam opcję drugą, czyli zabieg.

  2. Zabiegi
  Same zabiegi nie należały do przyjemnych. Należy się z tym jednak liczyć i oswajać przed wizytą z tą myślą, gdyż w końcu nie idziemy do SPA tylko do gabinetu chirurga stomatologicznego. Należy jednak wspomnieć, że oba moje zabiegi były całkowicie bezbolesne. Warto też dodać, że dr Musiał stara się zminimalizować stres pacjenta (i odruchy bezwarunkowe pewnie też), informując o czynnościach, które wykonuje, a które mogą wiązać się właśnie z odczuciem dyskomfortu. Jednym z nich, jest dość ciekawe wrażenie akustyczne, związane z odgłosem kruszenia separowanego zęba. Pierwszy zabieg trwał jakieś 15 minut. Drugi był zdecydowanie dłuższy, gdyż konieczne było wykonanie tomografii. Dla mnie czas jednak odgrywa drugorzędną rolę. Mam, bowiem, świadomość, że przeprowadzenie tomografii świadczy tylko o staranności i odpowiedzialności Lekarza, który dążył do wyeliminowania możliwych powikłań w trakcie bardzo trudnego zabiegu chirurgicznego.

  3. Rekonwalescencja
  Dr Musiał dokładnie poinstruował mnie, co należy zrobić, by uniknąć przykrych dolegliwości po zabiegu. Przepisał również niezbędne lekarstwa. Oba zabiegi miały pomyślny przebieg, tj. w ich wyniku nie doszło do większych powikłań. Zatem po „zejściu” znieczulenia liczyłam się z dużymi dolegliwościami bólowymi. Nie znajduję, zatem żadnego logicznego wytłumaczenia faktu, iż po pierwszym jak też i po drugim (trudniejszym i bardziej skomplikowanym) zabiegu nie odczuwałam praktycznie żadnego bólu. Należy się jednak liczyć z opuchlizną i lekko poranioną wargą (trudny dostęp do ósemek). W moim przypadku opuchlizna utrzymywała się 3-4 dni. Idealnym rozwiązaniem, w obecnej sytuacji, na tego typu problemy jest Blistex (na poranioną wargę), praca zdalna i maseczka (bez ironii).

  4. Kontakt z pacjentem
  Dr Musiał ma życzliwe podejście do pacjenta. Odpowiada wyczerpująco na wszystkie zadawane pytania. Nie zdradza również jakichkolwiek oznak irytacji czy niezadowolenia, gdy zadawane pytania są tzw. „niskich lotów” (mam wrażenie, że w trakcie moich kilku wizyt osiągnęłam w tej kwestii niechlubny rekord). Widać, że Doktor stara się pomóc pacjentowi (zdesperowanemu też). Nie był on wielkim zwolennikiem moich zabiegów. Mam świadomość, że ich poziom trudności wiązał się, bowiem z tym, że ewentualne korzyści z wyleczenia wady zgryzu mogłyby nie przewyższać strat wynikających z ewentualnych powikłań po zabiegu. Tym bardziej doceniam fakt, że Doktor zdecydował się na przeprowadzenie zabiegów w takiej sytuacji.
  Zatem jeśli ktoś we wczesnym dzieciństwie, na mój wzór, miał kontakt z chirurgiem (w tym przypadku ogólnym), będącym postrachem SOR-u i od tego czasu ma obiekcje przed wizytą u każdego możliwego chirurga, to może odetchnąć z ulgą i bez obaw przekroczyć próg gabinetu dr Musiała.

  Mój długi komentarz (będący zarazem debiutem na tym portalu) zdecydowałam się napisać, gdyż dr Musiał w trakcie rozmowy zauważył, że „zatrzymana ósemka nie jest równa zatrzymanej ósemce”. Miał w tym względzie rację. Po moich doświadczeniach oraz ilości różnych komentarzy, z jakimi spotkałam się na kilku profilach, dostrzegłam, że faktycznie sporadycznie pojawia się w nich dokładny opis problemu oraz informacje odnośnie poziomu skomplikowania zabiegu. Mam nadzieję, że dzięki mojemu komentarzowi, osoby mające do usunięcia „trudne ósemki”, chociaż trochę będą uspokojone, wiedząc, że jest Specjalista, który może im pomóc.

  Dr. Musiałowi serdecznie dziękuję za pomoc w pozbyciu się „dwóch intruzów” na długiej drodze do prostego zgryzu.

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał Inny

  Dzień dobry. Może ta opinia będzie mało profesjonalna, ale na pewno będzie szczera - Pan Łukasz Musiał to Mistrz Świata i to przed duże "M" :) po przekroczenia progu gabinetu czułem się jakbym rozmawiał z kolegą ze szkolnej ławki - bardzo przyjemny, ale zarazem profesjonalny kontakt (dla zainteresowanych - tak, byłem na fundusz :) ) po krótce - dwa zabiegi (oczywiście w różnych terminach) wyrywania górnej ósemki (krzywo urosły, ale wyszły, tak aby można było je "złapać" - to tak dla tych, którzy lubią szczegóły). Zabiegi trwały dosłownie 2 minuty. Szybko, przyjemnie i bezproblemowo :) od tej pory z każdym z kim rozmawiam na temat ósemki polecam Pana Łukasza :) Panu Łukaszowi życzę zdrowia oraz dalszych sukcesów w pracy :) zadowolony pacjent.

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał Inny

  Przyjazna atmosfera, fachowa pomoc, wyjątkowy profesjonalizm.
  Bardzo kontaktowy i uprzejmy specjalista. Pan doktor wyczerpująco i cierpliwie odpowiada na nurtujące mnie pytania. Serdecznie polecam. Najlepszy chirurg stomatologiczny.

  A
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Alicja Ulanecka Inny

  Wizyta do Dr Alicji Ulaneckiej byla opóźniona ponad 40 min. Konsultacja 3 minutowa, która polegala na odesłaniu mnie do kolegi po fachu kosztowalal mnie 100 zl, plus dodatkowe koszty za dezynfekcje gabinetu 50 zl, podczas gdy do gabinetu wchodzily i wychodzily caly czas osoby pracujace w rejestracji bez maseczek. Zaznaczam ze maseczki sa wymagane ze wzgledu na cov19. Dodatkowo podczas rejestracji do Pani Dr nikt nie poinformował mnie o dodatkowych kosztach 50 zl za wizyte z powodu cov19. O wszystkim dowiedzialam sie po fakcie przyjezdzajac na umówiona wizyte. Czyszczenie zębów - okolo 10 min serwis mial kosztować 150 zl po czym Pani dr zmienia kwote na 200 zl.

  Nie polecam Dr Alicji Ulaneckiej....!

  P
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał Inny

  Jeżeli chcecie usunąć zęba to szczerze polecam. Ten człowiek zna się na tej pracy i ma duże doświadczenie. Procedura usunięcia zęba przebiegła sprawnie i bez bólu :)

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał Inny

  Cudowny lekarz, delikatny, dokładnie wyjaśniający przebieg zabiegu (chirurgiczna ekstrakcja szóstki) , cierpliwy i tolerancyjny dla paniki i lęku pacjenta ;-)polecam wszystkim a zwłaszcza osobom dla których wizyta u stomatologa to olbrzymi stres. Jeszcze raz dziękuję Panie Doktorze. M.K

  Q
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Łukasz Musiał ekstrakcja dolnej "ósemki"

  Zabieg usunięcia dolnej ósemki został wykonany bardzo sprawnie i bez żadnych komplikacji w trakcie, a także po zabiegu. Ból w nastepnych dniach po ekstrakcji byl znikomy. Rana wygoiła się bez powikłań.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Mościckiego 14, 33-100 Tarnów Pokaż w Google Maps
NFZ
Powiązane wyszukiwania