dr n. med.

Piotr Surmiak

Neonatolog, Pediatra

21 opinii +dodaj

Umów wizytę 753 odwiedziny w ciągu 30 dni

Doktor nauk medycznych, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracownik naukowy Kliniki Neonatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H
  Lokalizacja: Klinika Magnuccy

  Bardzo dobry lekarz godny polecenia. Gdybym przez przypadek nie trafił na Pana doktora ,to moja córka pewnie by cierpiała po dziś dzień. Bardzo polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: wizyta kontrolna

  Bardzo dobry lekarz ! Polecam wszystkim rodzicom wcześniaków i nie tylko.
  Dzięki Panu doktorowi zdiagnozowaliśmy poważną wadę serca u córki, co w szpitalu w którym rodziłam było zbagatelizowane! Dzięki temu udało nam się wdrożyć odpowiednie leczenie.
  Gdyby takich ludzi z taką wiedzą było więcej wiele dzieci unikło by tragedi.
  Szczerze polecam :)

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: wizyta u dr piotra surmiaka celem oceny stanu zdrowia synusia

  cudowny lekarz ... sympatyczny , dzieciaczki świetnie łapią kontakt z panem doktorem,wizyta przebiegła w miłej atmosferze bez strachu i napięcia,
  i tylko czas zbyt szybko biegł....
  a nowi pacjenci z niecierpliwością oczekiwali na naszego pana doktora????

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Wspaniały pediatra neonatolog. Z panem doktorem poznaliśmy się na oddziele neonatologii . Córka spędziła tam ponad miesiąc.Spośród lekarzy tam pracujących pan doktor wzbudził w nas największe zaufanie. Byliśmy świadkami tego jak poświęcał czas małym pacjentom. Udzielał też rodzicom zawsze jasnych i wyczerpujących odpowiedzi.
  Po wyjściu córki ze szpitala spotkaliśmy się jeszcze kilka razy z panem doktorem na wizycie w przychodni, w której pracuje. Mogliśmy też liczyć na kontakt telefoniczny w razie potrzeby, ponieważ mieszkamy 70 km od Katowic.
  Bardzo nam żal, że nie mamy takiego lekarza u nas.
  Polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: wizyta kompleksowa, USG

  Polecam pana Doktora z czystym sumieniem! Pana dr poznaliśmy w szpitalu podczas porodu i na kilku wizytach, szukaliśmy go ponieważ wzbudził nasze zaufanie i nasza intuicja nas nie zawiodła! dr znowu stanął na wysokości zadania i trafnie zdiagnozował córkę. Wizyta przebiega w luźniej i miłej atmosferze, była to nasza pierwsza wizyta prywatna i pewnie nie ostatnia bo będziemy wracać!

 • T
  Lokalizacja: Klinika Magnuccy

  Lekarz z podejściem do dzieci.
  Rzeczowy, konkretny, przyjazny i zaangażowany.
  Jesteśmy zadowoleni z pierwszej wizyty, zobaczymy jaki efekt przyniesie leczenie.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: konsultacja pediatryczna

  Pierwsza wizyta u pana doktora. Bardzo pozytywnie oceniamy i jego, i wizytę. Szczegółowy wywiad, dokładne badanie noworodka. Wszystkie potrzebne informacje wpisane do książeczki zdrowia i rady udzielone nam rodzicom. Na wszystkie pytania uzyskaliśmy szczegółowe odpowiedzi. Pan doktor jest przekonujący i budzi moje zaufanie, co w przypadku pediatry jest bardzo ważne. Komunikatywny i szanuje zdanie rodziców. Kulturalny i miły w kontakcie. Na pewno wrócę i będę polecała.

 • L
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: konsultacje pediatryczne

  Jest to prawdziwy lekarz z powołania! Do Pana Dr Surmiaka mam pełne zaufanie i wiem że mój synek jest w naprawdę dobrych rękach. Pan Dr nigdy nie bagatelizuje żadnych objawów nawet wydających się z pozoru błahych, zawsze woli ,,dmuchać na zimne" i wszystko sprawdzić dla dobra swoich małych pacjentów. Aby być dobrym pediatrą trzeba mieć dar i odpowiednie usposobienie do tak wymagających pacjentów jakimi są dzieci, zwłaszcza te najmłodsze. Dlatego widząc zawsze uśmiechniętego Synka na wizycie u Pana Dr wiem , że trafiliśmy do właściwej osoby. Dziękujemy z Adasiem i Pozdrawiamy

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: konsultacje pediatryczne

  Lekarz godny polecenia, profesjonalny, zbadał bardzo szczegółowo naszego syna, napewno będziemy chodzić do pana doktora

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika MagnuccyUsługa: kontrola

  Pan doktor przyjmował moją córkę na świecie i leczył ją od pierwszych dni w szpitalu (żółtaczka, konflikt krwi, anemia, wada serca i krwiak w czaszce, a także przygotowywał sznur pępowiny do przesyłki). Jako rodzic mogę powiedzieć, że przekazywał mi informacje o stanie zdrowia córki w sposób bardzo przystępny i w dodatku z taką pogodą ducha i optymizmem, że nawet złe wiadomości brzmiały jak dobre ;-) Dla mnie było to zbawienne, ponieważ dzięki dobremu humorowi mniej się stresowałam i martwiłam, a jednocześnie w sprawie leczenia dr Surmiak budzi autorytet i nie miałam wątpliwości, że podejmuje właściwe decyzje.Dzięki niemu udało się nam uniknąć plastra na przepuklinę, a także przekazał istotne informacje dotyczące szczepień dla dzieci z wadą serca.
  Po leczeniu w szpitalu byłam z córką na kontroli w Klinice Magnuccy i choć minęło kilka tygodni lekarz pamiętał nasz przypadek przez co miałam pewność że prawidłowo oceni zmiany i stan zdrowia córki, a poza tym było to bardzo miłe. Wizyta przebiegała bezstresowo, wesoło, usg było zrobione bez pośpiechu i bez stresu dla dziecka. Doktor Surmiak ma fantastyczne podejście do dzieci i do rodziców, co sprawia, że chce się do niego wracać, choć zdaje się, że my już na szczęście nie będziemy mieć ku temu powodów.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor nauk medycznych, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracownik naukowy Kliniki Neonatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoje zainteresowania skupił na najmniejszych Pacjentach. Poświecił temu nie tylko swoją pracą naukową, ale również zawodową jako lekarz na Oddziale Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach Ligocie. Na temat opieki nad najmniejszymi Pacjentami opublikował szereg prac naukowych. Specjalizuje się w ultrasonografii przezciemiączkowej głowy oraz badaniu usg jamy brzusznej.

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wydział Lekarski
 • Studium Doktoranckie Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Publikacje

 • Późny wcześniak (Ann. Acad. Med. Siles. 2012; Vol.66, No.4, s.24-28)
 • Ciąża po 30. roku życia - norma XXI wieku (Perinat.Neonat. Ginekol. 2013; T.6, z.2, s.88-92)
 • Wpływ znieczulenia zewnątrzoponowego stosowanego podczas porodu siłami natury na dobrostan noworodka i przebieg porodu. Piotr Surmiak, Małgorzata Baumert, Zofia Walencka. Post.Neonatol.2012; T.18, nr 1, s.15-19
 • Ocena wiedzy kobiet na temat konieczności suplementacji diety kwasem foliowym w okresie prenatalnym i w ciąży. Małgorzata Baumert, Piotr Surmiak, Zofia Walencka, Małgorzata Fiala. Standardy Medyczne - Pediatria2012; T.9, nr 4, s.534-539
 • Umbilical neutrophil gelatinase-associated Lipocalin level as an early predictor of acute kidney injury in neonates with hypoplastic left heart syndrome (Biomed Res. Int. 2015; Vol.2015, ID 360209, p.1-6)
 • Can neonates born at 34 weeks be classified as late preterm? (Ginekol. Pol. 2016; Vol.87, No.12, p.805-807)
 • Serum NGAL and copeptin levels as predictors of acute kidney injury in asphyxiated neonates (Clin. Exp. Nephrol.2016, p.1-7)
 • Agenezja skóry owłosionej głowy. Piotr Surmiak, Zofia Walencka, Małgorzata Baumert. Post.Neonatol. 2011, nr 2(17), s.29-31
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie pracy doktorskiej przez Radę Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (2018 r.)
 • List gratulacyjny JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2017 r.) za osiągnięcia naukowe
 • List gratulacyjny JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2016 r.) za osiągnięcia naukowe
 • Stypendium Ministra Zdrowia za osiągnięcia w nauce
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Certyfikaty

Choroby

więcej