dr n. med.

Piotr Kolczewski

Ginekolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr med. Piotr Kolczewski Specjalista ginekologii i położnictwa 1991 Staż podyplomowy Pomorska Akademia Medyczna 1991 Asystent w Zakładzie Patomorfologii Pomorskiej Akademii Med... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam.
  Mam 19 lat i ostatnio dowiedziałam się ,że mam nadżerkę . Mój pierwszy raz był 1 lutego i do dnia dzisiejszego seks sprawia mi ból , gdy mój chłopak wchodzi we mnie czuję szczypanie nie do wytrzymania , nie czuje przyjemności z seksu. Mój lekarz ginekolog powiedział ,że nie trzeba usuwać… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Piotr Kolczewski

  tzw nadżerka a właściwie ektopia jest elementem fizjologii szyjki macicy. Są tylko 2 wskazania do jej usunięcia : krwawienia kontaktowe i nawracające , oporne na leczenie stany zapalne.

 • Dobry wieczór,
  czy mogłabym otrzymać odpowiedź na pytanie w jakich dniach cyklu powinno się zrobić poszczególne badania?:
  a) FSH
  b) LH
  c)estradiol
  d) DHEAS
  e) testosteron
  f) androstendion
  g) progesteron
  Mam problem z miesiączką od 4 m-cy… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Piotr Kolczewski

  Optymalnie w I fazie cyklu 4-9 dzień, taki jest rozrzut danych literaturowych.
  Progesteron natomiast w II fc najlepiej 25 dc

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Dr med. Piotr Kolczewski Specjalista ginekologii i położnictwa

  1991 Staż podyplomowy Pomorska Akademia Medyczna
  1991 Asystent w Zakładzie Patomorfologii Pomorskiej Akademii Medycznej
  1998 Specjalizacja w zakresie ginekologii i położnictwa Szpital Szczecin Zdroje
  1998 Nagroda Okręgowej izby lekarskiej za egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem
  1998 Prywatna praktyka lekarska KOLMED
  2005 Obrona pracy doktorskiej „Polimorfizmy genetyczne w nadciśnieniu indukowanym ciążą”
  2004 Asystent i z-ca ordynatora 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie
  2010 Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie
  2014 Asystent Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  2014 Konsultant w Prywatnej Klinice Artmedicalcenter
  2017 Vice prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej

  Główne zainteresowania zawodowe

  Leczenie operacyjne w uroginekologii
  Operacje pochwowe ( NDVH)
  Techniki endoskopowe w ginekologii
  Ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna dna miednicy

  Staże i szkolenia zagraniczne

  1998 Oldenburg Laparoscopy workshop
  2007 Rotterdam ICS
  2009 Berlin ESC
  2009 Stockholm Esthetic gynecology workshop
  2010 Hague ESC
  2010 Toronto IUGA
  2011 Prague urogynecology workshop
  2011 Lisbona IUGA
  2011 Glasgow ICS
  2012 Pekin ICS
  2012 Chalon Francja urogynecology workshop dr Emmanuela Delorme twórca TOT
  2012 Czechy Urogynecology workshop Dr. P. Bartosz
  2013 Berlin sacrocolpopexy workshop Szpital Św. Hedwigi Prof. R. Thun
  2014 Chalon Francja urogynecology workshop
  2014 Czechy Advanced laparoscopy workshop Dr P. Bartosz
  2016 Mediolan Prof. Maximilliano Brambilla hand to hand Plastic Gynecology workshop
  2016 Paris Urogynecology cadaveric hand to hand workshop

  Towarzystwa naukowe

  Polskie Towarzystwo Ginekologiczne
  International Urogynecological Association
  International Continence Society

  Dr med. Piotr Kolczewski specjalista ginekologii i położnictwa , ordynator oddziału Ginekologii i Położnictwa 109 szpitala Wojskowego w Szczecinie . Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem operacyjnym w zakresie szeroko pojętej ginekologii operacyjnej. Działalność operacyjna obejmuje zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej dna miednicy, uroginekologii, ginekologii onkologicznej i ginekologii estetycznej.
  Dr Kolczewski jest członkiem międzynarodowych towarzystw naukowych tematycznie związanych z operacjami rekonstrukcyjnymi i plastycznymi w ginekologii i uroginekologii ( International Uroginecological Association, International Continence Society)
  Jego doświadczenie potwierdzają nie tylko tysiące wykonanych operacji ale również udział w licznych kongresach i szkoleniach hand to hand w kraju i za granicą. Współpraca i wymiana doświadczeń z Dr Śliwińskim pozwoliła na udoskonalenie technik a tym samym efektów w zakresie ginekologii estetycznej będącej kompilacją technik chirurgii plastycznej i ginekologii rekonstrukcyjnej.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie za Egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • 2013 Berlin St. Hedwig Hospital ( prof. R.Tunn) Urogynecology workshop
 • 2012 Urogynecology Workshop Dr Emmanuel Delorm (Chalon)

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
156 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sympatyczny i konkretny Pan doktor, zadaje dużo pytań a co za tym idzie bardzo dokładnie i zrozumiale potrafi wszystko wytłumaczyć , dobry kontakt telefoniczny i e:mail.Posiada dużą wiedzę medyczną . Polecam wszystkim , którzy mają jakieś problemy ginekologiczne.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOLMED SzczecinUsługa: Zwykła wizyta

  Jestem zadowoloną pacjentką po zabiegu labioplastyki. Żałuję, że tak długo zwlekałam z podjęciem decyzji o tym zabiegu. Doktor jest profesjonalistą i przesympatycznym człowiekiem. Co mogę poradzić kobietom, które nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji? Wstyd na bok drogie Panie i do dr Kolczewskiego.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOLMED SzczecinUsługa: badanie ginekologiczne

  Polecam wizytę u Pana doktora !!! Super podejście do pacjenta. Profesjonalnie i konkretnie. Na pewno nie jest to moja ostatnia konsultacja.

 • U

  Lekarz bardzo konkretny, profesjonalny. Świetny kontakt z pacjentem. Gabinet dobrze wyposażony - można zrobić badania/proste zabiegi na miejscu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wyrośnieta taśma TOT do pęcherza to pamiątka po innym wybitnym specjaliście. Do doktora Kolczewskiego trafiłam w 2011 roku wykonał zabieg rekonstrukcji pęcherza i cewki oraz plastyka tylna i przednia ściana pochwy oraz plastyka krocza. Te operacje odbywały się na NFZ w szpitalu wojskowym w Szczecinie. Pan doktor sam osobiście przychodzi zobaczyć jak się czuje po operacjach. Wybitny specjalista, światowej sławy, kultura na najwyższym poziomie, lekarz z powołania. Jest moim ginekologiem którego polecam każdemu. Doktorze dziękuję z całego serca, niech Bóg otacza zawsze Pana opieką. Dziś jadę ponownie na wizytę kontrolną.

 • Jestem bardzo zadowolona po wizycie u doktora Kolczewskiego. Doktor jest kompetentny oraz uprzejmy, rozmawia, pyta itd. Od razu wiedział co mi dolega i przepisał odpowiednie leki. Bardzo polecam!

 • A

  Po raz pierwszy do gabinetu dr Kolczewskiego trafiłam w 2010r. zmagając się z bardzo silnym zapaleniem pęcherza moczowego. Inny lekarz postawił diagnozę zespołu nadreaktywnego pęcherza, jednak zastosowane leczenie nie przynosiło kompletnie żadnego rezultatu. Ból był tak silny, że z ledwością udało mi się dojechać do gabinetu dr Kolczewskiego, który od razu postawił diagnozę: ostre zapalenie pęcherza. Po zastosowanym leczeniu dosłownie po 30 minutach zaczęłam czuć się bardzo dobrze, objawy praktycznie całkowicie ustąpiły. Po raz kolejny do dr Kolczewskiego trafiłam w czerwcu tego roku, po tym jak w lekarz w Poznaniu wykrył mi zmianę na jajniku. Usłyszałam wówczas najgorsze prognozy, które kompletnie mnie załamały, więc postanowiłam przyjechać do Szczecina i skonsultować się z dr Kolczewskim. Pan doktor wykrył również zmianę na drugim jajnik (lekarze w Poznaniu mimo dwukrotnego badania nie widzieli tej zmiany!), jednak bazując na swoim doświadczeniu i wiedzy uspokoił mnie i zapewnił, że nie są to złośliwe zmiany. 14.07 przeszłam laparoskopową operację usunięcia zmian przez dr Kolczewskiego. Operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Badanie kontrolne wykazało, że wszystko jest w porządku. Doktor Piotr Kolczewski to wybitny lekarz, stawiający doskonałe diagnozy. WSPANIAŁY człowiek, na którym oparłam całą nadzieję w najgorszych momentach mojego życia i się nie zawiodłam. Panie Doktorze, raz jeszcze za wszystko z całego serca dziękuję! Aleksandra z Poznania

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam doktora, ponieważ jest osobą, która rozumie pacjenta, poważnie traktuje każdy zgłaszany problem. Uważam, że jego kompetencje są na bardzo wysokim poziomie. Doktor pomógł mi we wszystkich dolegliwościach.

 • D

  Do Pana Doktora przyszłam z moim kompleksem, który towarzyszył mi od kilku lat. Kiedy tylko weszłam do gabinetu i powiedziałam o moim problemie, Pan Doktor rozwiał wszelkie moje wątpliwości dotyczące decyzji o zabiegu. :) Badanie było bardzo delikatne, dowiedziałam się wszystkiego co wiązało się z zabiegiem labioplastyki, pan Piotr odpowiada rzetelnie na wszelkie zadane pytania. Sam zabieg wykonany super profesjonalnie, opieka na najwyższym poziomie. Pan Doktor bardzo dba o pacjentkę, często dopytuje się o samopoczucie. Jestem bardzo zadowolona i myślę, że nie będzie przesadą jeśli powiem, że poprzez zabieg Pan Doktor odmienił moje życie :) Bardzo dziękuję i polecam wszystkim kobietom wizytę u Doktora :) Bardzo zadowolona pacjentka :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona po wizycie u Pana Doktora, zwrócił od razu uwage na pewne aspekty na ktore wcześniej nie zwracał poprzedni lekarz. Oraz wypisał skierowanie na wyniki ktorych rowniez wcześniej sie nie mogłam doprosić poprzedniego lekarza, iz " nie widział takowej potrzeby".

Najbliższe terminy:

kolejne dni