dr hab. n. med.

Paweł Tabakow

Neurochirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Jestem adiunktem Kliniki Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki (bez otwierani... więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem adiunktem Kliniki Neurochirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki (bez otwierania czaszki), endoskopowym leczeniem wodogłowia i wad wrozdzonych mózgu, leczeniem nowotworów mózgu i rdzenia kręgowego, neuralgii. Wykonuję również operacje wszczepiania stymulatorów mózgu (DBS) w chorobie Parkinsona, drżeniu samoistnym i innych schorzeniach.

  Zainteresowania naukowe:

  Główny temat mojej pracy naukowej związany jest z poszukiwaniem nowych metod leczenia urazowych uszkodzeń rdzenia kręgowego poprzez dordzeniowe transplantacje komórek gleju węchowego. Jestem koordynatorem aktualnie prowadzonych badań klinicznych w tej dziedzinie.

  Zainteresowania pozazawodowe: gra na gitarze, piłka nożna, narty, squash.

  AKSON
  W Zakładzie Neurorehabilitacji Akson prowadzę konsultacje dla pacjentów z urazowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego (raz w miesiącu).

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M

  Chciałam podziękować niezwykłemu lekarzowi, jakim jest Doktor Paweł Tabakow. Mogę tylko potwierdzić, że jest to lekarz o nietuzinkowej wiedzy, umiejętnościach oraz wielkiej kulturze osobistej. Po nieudanej operacji kręgosłupa i koszmarze, który przeżyłam w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, przez ponad rok szukałam pomocy u wielu lekarzy w Polsce i za granicą. Dopiero spotkanie z dr Tabakowem dało mi nadzieję na rozwiązanie mojego problemu. Jako jedyny specjalista po dokładnym obejrzeniu wyników badań oraz wywiadzie postawił prawidłową diagnozę i zdecydował się na przeprowadzenie reoperacji.
  Doktor wytłumaczył mi bardzo dokładnie na czym będzie polegać reoperacja wymiany implantów. Zadbał o każdy szczegół , przewidział dodatkowe rozwiązania. Przez cały pobyt w szpitalu czułam jego pełne zaangażowanie i widziałam jak bardzo stara się mi pomoc .
  Dziś jestem kilka miesięcy po reoperacji i czuję ogromną poprawę. Chciałam jeszcze raz podziękować niezwykle mądremu, prawemu człowiekowi i specjaliście światowego formatu, jakim jest Doktor Paweł Tabakow i życzyć dalszych sukcesów zawodowych i powodzenia w realizacji powziętych celów. Bardzo wdzięczna pacjentka Małgorzata Gębicka

 • Powiem krótko ! Nie często spotyka się takich ludzi jak doktor Tabakow ! Jako lekarz jest idealny ,mocno się angażuje w to co robi .jest ciepły i opiekuńczy .Oby wszyscy byli jak pan Paweł .Szanuje ludzi i zna sie na żeczy .Jest profesjonalistą w całym tego słowa znaczeniu! Dziękuje niesforny pacjent Jacek Czarnecki.

 • Byłam dwukrotnie operowana przez Pana Doktora Tabakowa-wszczepienie stymulatora mózgu.Właściwie zawdzięczam mu powrót do normalnego funkcjonowania.Od pierwszej wizyty zdobył moje całkowite zaufanie i nie chciałam być operowana przez nikogo innego.Na operację szłam spokojna,bo wiedziałam,że jestem w najlepszych rękach.Pan Doktor zawsze wszystko cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na moje pytania,a nawet poświęcał bezinteresownie swój czas.Czuć było troskę i życzliwość.Przez cały mój pobyt odwiedzał mnie by zapytać o moje samopoczucie.Widziałam jego radość,że wszystko jest w porządku,że wszystko się udało.Ciężko wyrazić słowami jaką radość czuję,jestem ogromnie wdzięczna Panu Doktorowi,jeszcze raz bardzo dziękuję.

 • Panu Doktowowi zawdzięczam życie, które uratował mi, wykonując operację kratniotomii gdy półtorej roku temu uległem ciężkiemu w skutkach wypadkowi komunikacyjnemu - uraz czaszkowo-mózgowy, płynotok, złamanie kości podstawy czaszki, inne złamania w obrębie czaszki. Nigdy wcześniej ani później nie spotkałem człowieka, który tak bardzo angażowałby się w pomoc swojemu pacjentowi - na każdym etapie, przed oraz po operacji, było czuć życzliwość i troskę o moje zdrowie, szczerość. Byłem pacjentem w stanie zagrażającym życiu, dzięki operacji przeprowadzonej przez Pana Doktora funkcjonuję normalnie i mogę cieszyć się życiem :) Dziękuję z całego serca, jest Pan lekarzem Światowego formatu.

 • Pan Doktor Paweł Tabakow tydzień temu /czwartek/ zoperował mojego brata Janka. Duży guz /2,2x1,5x1,4/ przysadki mózgowej - brzmiało to jak wyrok ! Dzisiaj /środa/ po niecałym tygodniu pacjent wychodzi ze szpitala o własnych nogach z nadzieją pełnego powrotu do zdrowia. Gratuluję Panu Doktorowi "dobrej ręki" i dziękuję za wzorową opiekę. Ks. Wacław Kuriata

 • Witam.
  Bardzo mi przykro stwierdzić, że się nie zgodzę z tymi laurami pochwalnymi dla doktora. Byliśmy z mężem na wizycie oczywiście prywatnej 240zł przyznam że w tym lekarzu widzieliśmy ostatnie światełko w tunelu. Po takich opiniach spodziewałam się, że pomoże nam dobrze zdiagnozować męża tymczasem pan doktor nawet nie zapytał męża jakie są objawy. Rzucał nazwami chorób które już w wywiadzie dało by się wykluczyć. Wypisał listę badań i nawet bez wyników zawyrokował, że on nie pomoże. Zero zainteresowania pacjentem. Może doktor jest specjalistą ale dla typowych pacjentów, bo jak jest problem to nawet nie wykazuję chęci aby zagłębić się w niego. Szczerze nie polecam.

  dr hab. n. med. Paweł Tabakow2016-10-26

  Szanowna Pani,

  Jest mi przykro że nie byłem w stanie pomóc poradą Pani mężowi, aczkolwiek nie wiem tak naprawdę o kogo chodzi. Nie znam się na leczeniu wszystkich schorzeń świata i nie jestem cudotwórcą. W swoich relacjach z pacjentami stawiam na szczerość i uczciwość,a więc jak czegoś nie wiem, to po prostu mówię prawdę. Na szczęście w 99% przypadków wiem i pomagam swoim pacjentom należycie. I nie są to typowi pacjenci. Do mnie najczęściej zgłaszają się pacjenci powikłani lub z trudnymi do leczenia schorzeniami. Pozdrawiam,
  dr hab. Paweł Tabakow

 • M

  Potwierdzam że dok. zasługuje na te gwiazdki z czystym sumieniem. Nie spotykany , mądry człowiek. Godny polecenia Wrocławski Szpital przy Borowskiej może być dumny z posiadania tak wspaniałych lekarzy. Doktor Paweł Tabakow to dusza człowiek,Opiekuńczy i troskliwy jak trzeba ! doktor lubi wyzwania. Podejmuje się leczyć, operować bardzo trudne przypadki.
  Widziałam radość tego człowieka z kolejnej udanej operacji, radość z sukcesu pacjentki, która dzięki operacji odzyskała wzrok , mowę , aktywność życia. W imieniu pacjentki Katarzyny W. dziękuję za trud, wspaniałą opiekę ,poświęcony bezinteresownie czas. Bardzo rzadko zdarza się taki człowiek ,oddany swojej pracy. Poświęca się nowoczesnej medycynie, poszukuje nowych metod leczenia by innym pomóc, czasem by ratować życie. Powiedziałam że " czyni Cuda "
  Jest to człowiek godny polecenia innym pacjentom.

 • Arkadiusz Gruszka były i obecny pacjent Doktora. Przeszedłem udaną reoperację w dniu 20.05.2016r. Jeśli można cokolwiek powiedzieć na temat Pana Doktora Pawła Tabakowa- to nasuwa mi się tylko jedno, to człowiek nie z tej ziemi (Antoni Kosiba współczesnej medycyny). Cokolwiek by nie powiedzieć, to wszystko jest mało by oddać jak wspaniałym człowiekiem jest tak skromna osoba. Jest to człowiek który w 200% procentach zajmuje się swoim pacjentem. Pan Doktor dokładnie i opisowo określił mój aktualny stan oraz podjął się przywrócenia mnie do normalności z pozytywnym skutkiem. Nigdy nie spotkałem człowieka który tak angażował się w opiekę nad swoim pacjentem. Pewnie nigdy nie uda mi się odwdzięczyć Panu Doktorowi za pomoc, można powiedzieć uratował moje dalsze życie. Czytając opinie o Panu Doktorze jeszcze przed operacją byłem zdumiony jak są bardzo pozytywne, dziś potwierdzam je, tak to wszystko prawda. Panie Pawle dziękuje za wszystko co Pan zrobił, reszta należy do mnie. Życzę Panu dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, proszę pamiętać że ma Pan rzeszę ludzi którzy zawsze będą chętni pomóc Panu jeśli będzie taka potrzeba. Panie Doktorze stokrotne dzięki. Jest Pan Człowiekiem Światowej Klasy, dziękuję z całego serca.

 • M

  27/04/2015r. Dr Tabakow przeprowadził operację na moim kręgosłupie. "Zamontował" mi implant stabilizujący między kręgami na odcinku lędźwiowym.
  Czas sprzed operacji, kiedy ból pleców towarzyszył mi przez cały dzień, w większym lub mniejszym stopniu, a wieczorem jak przyszedł czas snu to dopiero następowała kumulacja bólu, po ok.1-1,5h zasypiałam, a wcześniej nie mogłam się ułożyć, znaleźć odpowiedniej pozycji do snu by nie bolało-już nie pamiętam!
  Teraz czuję się wspaniale, ból ustąpił. Jest zdecydowana poprawa. A co też istotne, Dr Tabakow postarał się i blizna po nacięciu jest znikoma. Byłam przygotowana na znacznie większe cięcie/bliznę ;)
  Gdy przyszedł czas operacji, nawet nie miałam wątpliwości, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach i że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Miałam pełne zaufanie do Dr Tabakowa. Zaufanie buduje sam Doktor poprzez swój profesjonalizm. Rozmawiasz z nim i wiesz, że to jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Wszystko dokładnie wytłumaczył i odpowiedział na moje pytania. Przed operacją był przy mnie i po operacji. Nigdy nie zapomnę jak po operacji mnie wybudzili a Dr Tabakow był przy mnie, niby nic takiego, ale niesamowicie ważne jest czuć, że zaufana osoba jest przy tobie i upewnia się, że wszystko jest w porządku- bardzo serdecznie dziękuję Dr Tabakowi za te małe-WIELKIE gesty.
  Z pełną odpowiedzialnością polecam Dr Tabakowa, jest fachową i rzetelną osoba. A przy tym bardzo sympatyczny.

  Bardzo dziękuję Pani Doktorze! :)
  Pozdrawiam,
  Monika Lisińska.
  Ps. do podziękowań dołącza się moja rodzina, która nie musi już wysłuchiwać moich narzekań. ("boli").

 • B

  Niecałe trzy lata temu miałam wypadek samochodowy, w którym ucierpiał mój kręgosłup szyjny. Z miesiąca na miesiąc zwiększał się ból szyi, ręce zaczęły drętwieć, stawały się coraz słabsze i pojawiały się zaburzenia czucia. Po zrobieniu rezonansu magnetycznego okazało się, że muszę się poddać operacji, gdyż będzie tylko gorzej. Oczywiście poczułam obawy i strach, jak pewnie każdy przed jakąkolwiek operacją. Gdy poznałam dr Tabakowa wiedziałam, że idę w dobre ręce. Dr Tabakow dokładnie mnie zbadał, opisał przebieg operacji i metodę jaką by u mnie zastosował. Po operacji ciągle mnie doglądał a przy wypisie ze szpitala cierpliwie wysłuchał miliona moich pytań dotyczących zaleceń pooperacyjnych (a proszę mi wierzyć - niezła ze mnie gaduła). Dr Tabakow to wspaniały człowiek i prawdziwy fachowiec. Serdecznie dziękuję Panie Doktorze! Pozdrawiam Barbara Mularczyk.