dr hab. n. med.

Paweł Tabakow

Neurochirurg

43 opinie +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Jestem kierownikiem Katedry i Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M

  Nie polecam. P.dr nie potrafi odczytać rezonansu kregoslupa lędźwiowego. Ponadto wyslal mnie na dodatkowe badania do profesora, który mial ostatecznie zdiagnozować mój problem. Kiedy z diagnoza zadowolona wrocilam do dr Tabakowa, ten zanegowal rozpoznanie i rozlozyl ręce. Na szczęście trafiłam w koncu do kompetentnego lekarza, który potwierdził diagnoze wyżej wspomnianego profesora i bardzo mi pomogl.

 • M
  Lokalizacja: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we WrocławiuUsługa: operacja mózgu

  Pan dr hab Pawel Tabakow jest chirurgiem swiatowej klasy o imponujacej wiedzy i doswiadczeniu a jednoczesnie czlowiekiem wielkodusznym i skromnym ,który poświęca swojemu pacjentowi wiele czasu, zrozumienia i serca. Kiedy w czerwcu 2016 roku pogotowie przywiozlo mnie jako pacjentkę nieprzytomną w stanie krytycznym docent Tabakow podjąl sie niezwykle trudnej i skomplikowanej operacji usuniecia torbieli koloidowej III komory mózgu. Dzieki doktorowi P. Tabakow dzis jestem osobą calkowicie zdrową, ciesząca się życiem. Panie Doktorze chylę czoła przed Pańskimi umiejętnosciami, wiedzą i ludzkim podejsciem do kazdego pacjenta. W imieniu swoim i swojej rodziny w tym moich malutkich córeczek dziekuje Bogu że w tamtym czasie trafilam własnie w ręce Pana Doktora ! Jest Pan cudotwórcą .Kazdemu pacjentowi życzę !tak profesjonalnei i zyczliwej opieki, którą otrzymalam od docenta Tabakowa. Pan Doktor jest specjalistą światowej klasy !
  Życzę dalszych spektakularnych sukcesów zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Magdalena W ( Wroclaw )"

 • G
  Lokalizacja: Specjalistyczna Przychodnia Lekarska PolimedUsługa: konsultacje neurochirurgiczne pooperacyjna

  Geniusz , który operował mnie w 2016 roku z powodu olbrzymiej torbieli syringomielicznej rdzenia kręgowego, ze znakomitym skutkiem. Rozmiary tej patologicznej struktury zmniejszyły się wielokrotnie tak samo jak dolegliwości subiektywne. Mimo znacznej odległości (mieszkam na Podkarpaciu) zgłaszam się systematycznie na kontrolne wizyty ,gdyż tylko w tej wrocławskiej klinice podjęto zdecydowną i trafną decyzję dotyczącą sposobu leczenia mojej, rzadkiej choroby. Jestem wdzięczna lekarzowi neurochirurgowi z Warszawy, który polecił mi ośrodek wrocławski ,ale przede wszystkim dziękuje Panu Docentowi Pawłowi Tabakow za odzyskane zdrowie i sprawność. Życzę, by jako Kierownik Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu miał możliwość pomagania pacjentom z całej Polski. Grażyna z Podkarpacia.

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Przychodnia Lekarska PolimedUsługa: postawienie diagnozy

  Witam w lutym tego roku, trafiłam do Pana doktora,(240 zł wizyta prywatna) kierując się opiniami ludzi którzy piszą tutaj peany. I spotkało mnie ogromne rozczarowanie. Po 4 latach biegania po lekarzach którzy kolejno uzależniali mnie od leków rozluźniających mięśnie kręgosłupa szyjnego i przeciwbólowych, myślałam, że trafiłam we właściwe ręce. Tydzień temu odebrałam MR kręgosłupa szyjnego (sama zrobiłam), okazało się, że mam przepuklinę międzykręgową i stąd moje postępujące dolegliwości z nią związane. Niestety Pan doktor po jasno opisanych przeze mnie dolegliwościach nie zalecił mi MRI zamiast tego wizytę,najpierw u psychiatry potem u neurologa, a na rozluźnienie mięśni kręgosłupa szyjnego lampkę wina. Nie wiem czy to był nietypowy przypadek, ale znalazłam się w tym 1%, którym Pan doktor nie pomógł.

  Paweł Tabakow2017-09-14

  Szanowna Pani Asiu,

  Jeżeli zaleciłem Pani wizytę najpierw u psychiatry, a potem u neurologa, to najwyraźniej z czegoś to wynikało. A wynikało to z faktu iż w 30% procentach przypadków bóle kręgosłupa wynikają ze stanu emocjonalnego i pacjenta i ogólnego przeciążenia. Musiałem zauważyć u Pani ten aspekt wpływający na nasilenie dolegliwości. Jeżeli Pani przyszłaby ponownie do mnie na konsultację z w/w wynikami, o które prosiłem, nie wykluczam że skierowałbym Panią też na badanie MRI. I proszę pamiętać, że wg danych światowych, jeżeli zrobilibyśmy badanie MRI (rezonans magnetyczny) u ochotników w wieku średnim bez dolegliwości, to aż u 40 % z nich radiolog opisze dyskopatię. Nie polecam aby Pani " na własną rękę" się diagnozowała. Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam dr hab. Paweł Tabakow

 • Opinia z dnia 24.08.2017 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • M

  Chciałam podziękować niezwykłemu lekarzowi, jakim jest Doktor Paweł Tabakow. Mogę tylko potwierdzić, że jest to lekarz o nietuzinkowej wiedzy, umiejętnościach oraz wielkiej kulturze osobistej. Po nieudanej operacji kręgosłupa i koszmarze, który przeżyłam w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, przez ponad rok szukałam pomocy u wielu lekarzy w Polsce i za granicą. Dopiero spotkanie z dr Tabakowem dało mi nadzieję na rozwiązanie mojego problemu. Jako jedyny specjalista po dokładnym obejrzeniu wyników badań oraz wywiadzie postawił prawidłową diagnozę i zdecydował się na przeprowadzenie reoperacji.
  Doktor wytłumaczył mi bardzo dokładnie na czym będzie polegać reoperacja wymiany implantów. Zadbał o każdy szczegół , przewidział dodatkowe rozwiązania. Przez cały pobyt w szpitalu czułam jego pełne zaangażowanie i widziałam jak bardzo stara się mi pomoc .
  Dziś jestem kilka miesięcy po reoperacji i czuję ogromną poprawę. Chciałam jeszcze raz podziękować niezwykle mądremu, prawemu człowiekowi i specjaliście światowego formatu, jakim jest Doktor Paweł Tabakow i życzyć dalszych sukcesów zawodowych i powodzenia w realizacji powziętych celów. Bardzo wdzięczna pacjentka Małgorzata Gębicka

 • Powiem krótko ! Nie często spotyka się takich ludzi jak doktor Tabakow ! Jako lekarz jest idealny ,mocno się angażuje w to co robi .jest ciepły i opiekuńczy .Oby wszyscy byli jak pan Paweł .Szanuje ludzi i zna sie na żeczy .Jest profesjonalistą w całym tego słowa znaczeniu! Dziękuje niesforny pacjent Jacek Czarnecki.

 • Byłam dwukrotnie operowana przez Pana Doktora Tabakowa-wszczepienie stymulatora mózgu.Właściwie zawdzięczam mu powrót do normalnego funkcjonowania.Od pierwszej wizyty zdobył moje całkowite zaufanie i nie chciałam być operowana przez nikogo innego.Na operację szłam spokojna,bo wiedziałam,że jestem w najlepszych rękach.Pan Doktor zawsze wszystko cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na moje pytania,a nawet poświęcał bezinteresownie swój czas.Czuć było troskę i życzliwość.Przez cały mój pobyt odwiedzał mnie by zapytać o moje samopoczucie.Widziałam jego radość,że wszystko jest w porządku,że wszystko się udało.Ciężko wyrazić słowami jaką radość czuję,jestem ogromnie wdzięczna Panu Doktorowi,jeszcze raz bardzo dziękuję.

 • Panu Doktowowi zawdzięczam życie, które uratował mi, wykonując operację kratniotomii gdy półtorej roku temu uległem ciężkiemu w skutkach wypadkowi komunikacyjnemu - uraz czaszkowo-mózgowy, płynotok, złamanie kości podstawy czaszki, inne złamania w obrębie czaszki. Nigdy wcześniej ani później nie spotkałem człowieka, który tak bardzo angażowałby się w pomoc swojemu pacjentowi - na każdym etapie, przed oraz po operacji, było czuć życzliwość i troskę o moje zdrowie, szczerość. Byłem pacjentem w stanie zagrażającym życiu, dzięki operacji przeprowadzonej przez Pana Doktora funkcjonuję normalnie i mogę cieszyć się życiem :) Dziękuję z całego serca, jest Pan lekarzem Światowego formatu.

 • Pan Doktor Paweł Tabakow tydzień temu /czwartek/ zoperował mojego brata Janka. Duży guz /2,2x1,5x1,4/ przysadki mózgowej - brzmiało to jak wyrok ! Dzisiaj /środa/ po niecałym tygodniu pacjent wychodzi ze szpitala o własnych nogach z nadzieją pełnego powrotu do zdrowia. Gratuluję Panu Doktorowi "dobrej ręki" i dziękuję za wzorową opiekę. Ks. Wacław Kuriata

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem kierownikiem Katedry i Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuję się neurochirurgią małoinwazyjną mózgu i kręgosłupa, w tym leczeniem guzów przysadki (bez otwierania czaszki), endoskopowym leczeniem wodogłowia i wad wrozdzonych mózgu, leczeniem nowotworów mózgu i rdzenia kręgowego, neuralgii. Wykonuję również operacje wszczepiania stymulatorów mózgu (DBS) w chorobie Parkinsona, drżeniu samoistnym i innych schorzeniach.

  Zainteresowania naukowe:

  Główny temat mojej pracy naukowej związany jest z poszukiwaniem nowych metod leczenia urazowych uszkodzeń rdzenia kręgowego poprzez dordzeniowe transplantacje komórek gleju węchowego. Jestem koordynatorem aktualnie prowadzonych badań klinicznych w tej dziedzinie.

  Zainteresowania pozazawodowe: gra na gitarze, piłka nożna, narty, squash.

  AKSON
  W Zakładzie Neurorehabilitacji Akson prowadzę konsultacje dla pacjentów z urazowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego (raz w miesiącu).

Specjalizacje

 • Neurochirurgia