mgr

Paulina Flis -Czech

verifiedCreated with Sketch.

Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta

10 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem, seksuologiem klinicznym w trakcie certyfikacji przy Polskim Towarzystwie Seksuologicznym, którego jestem członkiem. W trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego UmysłuUsługa: dyspareunia

  Pani Paulina pomogła mi uporać się z dyspareunią i zaburzeniami lękowymi. Potrafi przedstawiać daną sytuację z innego punktu widzenia oraz motywować do pracy własnej. Podobały mi się wizualizacje i odniesienia do wcześniejszych doświadczeń. Terapia obejmowała nie tylko sferę seksualną, lecz także relacje rodzinne. Z pójściem na terapię zwlekałam kilka lat, ale zdecydowanie było warto. Udało mi się rozwiązać problemy, które mi długo ciążyły, a moje relacje są zdrowsze.

 • V
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego UmysłuUsługa: konsultacja indywidualna

  This is my review in english.
  Doctor Paulina is an excellent professional, during difficult times she helped me get back on my feet. Everyone passes trough some more difficult times during their lives and Doctor Paulina understands that. She knows exactly what to talk about and the way she does it it's actually brilliant! I'm very glad that I found her to help with me in my situation.
  For foreigners I can tell you that she speaks English very well, so you don't need to worry about the language :)
  I encourage everyone that its going trough some difficult times to reach out to her because trust me, she will help you very much, basically like get you back on your feet! :)

  Highly recommend!
  Bardzo bardzo polecam!

 • A
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego Umysłu

  Serdecznie polecam Panią Paulinę - jest w mojej ocenie bardzo dobrą specjalistką. Przed pierwszą wizytą miałam pewne obawy, które szybko minęły. Podczas spotkania z psychologiem trzeba pokazać swoje prawdziwe oblicze, bez szczerości takie spotkanie nie ma sensu, a takie "odsłonięcie" budziło we mnie strach. W przypadku Pani Pauliny ten strach był zupełnie niepotrzebny. Pani Paulina pomaga odnaleźć odpowiedzi na dręczące pytania. Rozmowy z Nią są dla mnie bardzo cenne i pomocne. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani Pauliny.

 • J
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego Umysłu

  Profesjonalizm, spokojna, bezstresowa atmosfera podczas sesji, a przede wszystkim, praktyczna pomoc.

 • P
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego UmysłuUsługa: Konsultacja indywidualna

  Bardzo cieszę się, że trafiłem do Pani Pauliny. Od pierwszych zajęć miałem poczucie, że terapia jest przystosowana indywidualnie do mnie i do moich problemów. Niektóre zajęcia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, ponieważ nie spodziewałem się aż tak szczegółowej analizy mojej osoby. Moje problemy zostały rozwiązane nawet szybciej niż się początkowo umówiliśmy z Panią Pauliną. Szczerze polecam zajęcia z Panią Pauliną.

 • O

  Cieszę, że trafiłam na Panią Paulinę. Pełna empatii i zrozumienia osoba. Jej słowa były bardzo pomocne, do dziś czasem sobie przypominam o czym mówiła Pani Paulina. Konkretna, szczera, ma się poczucie, że "zna się na rzeczy". Polecam wszystkim, którzy mają problemy w sferze seksualnej, ale nie tylko. Również w relacjach, w rozumieniu swojego związku i kłopotach z nim związanych.

 • K

  Pani Paulina jest świetnym specjalistą w leczeniu zaburzeń seksualnych, a szczególnie pochwicy, jak to było w moim przypadku. Na prawdę żałuję, że tak długo zwlekałam z wizytą. Być może to wstyd i reakcje kilku ginekologów, u których byłam „żebym przestała wydziwiać” skutecznie mnie do tego zniechęciły. Niepotrzebnie... Pani Paulina przekonała mnie jak bardzo profesjonalnie można podejść do tematu. Dziękuję za pełne empatii i taktu podejście do moich trudności, które w tym momencie na szczęścicie są już daleko za mną. Życzę dalszych sukcesów w pracy Pani Paulino!

 • Moja pierwsza wizyta u psychologa. Obaw wiele, ale jak to mówią pierwsze koty za płoty i jest teraz dużo łatwiej :) Bardzo Pani - Pani Paulino dziękuję za tę wizytę, za rozmowę i zwrócenie uwagi na tak istotne rzeczy, których albo nie dostrzegałam, albo dostrzec nie chciałam. Wszystkim, którzy potrzebują rozmowy z psychologiem w 100% polecam Panią Paulinę, która w moich oczach jest ekspertem w prowadzeniu konwersacji, w udzielaniu rad, ale przede wszystkim jest profesjonalnym psychologiem. Bardzo serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję. Myślę, że to była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, wizyta u Pani.

 • P

  Ciesze sie ze zdecydowalem sie na wizyte bo samemu bym sobie nie poradzil ;] Pani Paulina pomogla zrozumiec kilka waznych kwesti i rozwiazac kilka problemow;] jesli moge dac dobra rade to nie czekaj tylko umow sie na wizyte . Na pewno nie bedziesz zalowac a byc moze rozwiazesz problem i zycie bedzie latwiejsze ;]

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Paulina dała się poznać jako rzetelna i cierpliwa terapeutka. Ciężko mi było się przemóc i swobodnie rozmawiać, ale Pani Paulina wiedziała jak poprowadzić rozmowę i kiedy zatrzymać się na chwilę przemyśleń. Dzięki cierpliwości, ciepłu i profesjonalizmowi Pani Pauliny, mimo trudnych tematów, rozmowa przebiegała dość sprawnie. Pani Paulina dała mi wiele ciekawych rad, z których zamierzam w najbliższym czasie skorzystać.

Pytania pacjentów (27)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, seksuologiem klinicznym w trakcie certyfikacji przy Polskim Towarzystwie Seksuologicznym, którego jestem członkiem. W trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

  Specjalizuję się w leczeniu takich zaburzeń jak pochwica, dyspareunia, zaburzenia orgazmu, erekcji, brak popędu seksualnego lub jego nadmiar, dyskomfort podczas zbliżeń seksualnych, odczuwanie bólu lub strachu podczas stosunku, trudności z zajściem w ciążę bez wyraźnych podstaw medycznych.

  Zaburzenia w sferze seksualnej to jedne z najbardziej wstydliwych i intymnych problemów, jednak także problemów, z którymi nie da się żyć. A niestety lęk przed brakiem zrozumienia ze strony specjalisty każe się borykać z nimi w ukryciu, często nawet przez wiele lat. Sfera seksualna, którą często tak bardzo pragniemy widzieć osobno od całości naszego życia może mieć ogromny związek z naszym poczuciem ogólnej satysfakcji i szczęścia. Dlatego tak ważne jest, aby o tych problemach można było mówić podobnie otwarcie jak o innych problemach życia psychicznego, bez zbędnego tabu. Niektóre z problemów seksuologicznych wymagają naprawdę niewielkiej interwencji specjalisty, jednak nieleczone przez wiele lat często staja się udręką nie tylko dla samego pacjenta, ale również dla jego związku. W celu skutecznego rozwiązania takich trudności zachęcam do konsultacji.

  Jako psycholog - seksuolog nie zajmuję się leczeniem farmakologicznym dysfunkcji oraz nie przeprowadzam badań fizykalnych, nie wypisuję recept ani zwolnień lekarskich. Posiadam natomiast kompetencje do prowadzenia terapii zaburzeń powstałych na tle psychogennym.

  Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Studia podyplomowe z zakresu seksuologii ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeszłam ścieżkę specjalizacyjną kursów doskonalących z zakresu seksuologii w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego przy Szpitalu Bielańskim w Warszawie, pod kierownictwem prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Obecnie chcąc poszerzać swoje kwalifikacje jestem w trakcie zdobywania certyfikatu w dziedzinie seksuologii. Uczestniczę w wielu konferencjach oraz warsztatach z zakresu seksuologii. Swoją pracę regularnie superwizuję.

  Psychotherapy and counseling for English speaking expatriate and cross-cultural community.

  Informacja przed wizytą dotyczącą dziecka:

  Pierwsza sesja zawsze odbywa się bez uczestnictwa dziecka/nastolatka. Na początku, po opisaniu przez rodziców/prawnych opiekunów kwestii problemowych, zostanie zebrany tzw. wywiad rozwojowy dotyczący dziecka, informacje na temat jego funkcjonowania w szkole, przedszkolu, wśród rówieśników, a także na temat ogólnej sytuacji rodzinnej. Dalsze kroki omawiane są indywidualnie podczas sesji.

Specjalizacje

 • Seksuologia
 • Psychoterapia
 • Terapia behawioralna

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - studia podyplomowe z seksuologii
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie: Zaburzenia seksualne u kobiet, Nowe zjawiska w seksuologii, Zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną, Zaburzenia seksualne u mężczyzn, Seksuologia sądowa
 • Polskie Towarzystwo Seksuologiczne: Stres i trauma a zdrowie seksualne człowieka, Wyzwania i codzienność współczesnej seksuologii, Postępy seksuologii sądowej - rola biegłego seksuologa w procesie kontradyktoryjnym, I Międzynarodowa konferencja - Seks trzyma nas przy życiu - Rehabilitacja seksualna
 • Instytut Psychologii UJ: Seksualność człowieka - dysfunkcje seksualne u kobiet i mężczyzn
 • 3. Międzynarodowy Kongres Medyczny: Kobieta i mężczyzna - Zdrowie reprodukcyjne i seksualne
 • SWPS: Przestępstwa seksualne - Perspektywa prawna, psychologiczna i psychiatryczna, Stres i trauma a zdrowie seksualne człowieka
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii: Interwencja kryzysowa w sytuacji napaści, gwałtu, przemocy seksualnej; Rozwód, rozpad rodziny i strata, pomoc psychologiczna dziecku i rodzinie
 • Sekcja Kliniczna Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ: Seksualność człowieka - Płciowe i seksualne różnorodności, Różne rodzaje mężczyzny, czyli o funkcjach i dysfunkcjach męskiej seksualności we współczesnej kulturze, społeczeństwie, psychoterapii i medycynie
więcej

Publikacje

 • Konferencja Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Sopocie wrzesień 2015 - poster pt.: "Pochwica-obraz ciała w narracjach kobiet-przyczyny i skutki"
 • Seksuologia Polska 2015;13(2) - "Obraz ciała w narracjach kobiet z diagnozą pochwicy" - https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/i...

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Staże

 • Centrum Rozwoju Dziecka Berek
 • Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego - szpital psychiatryczny (oddział dzienny)
 • Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego - szpital psychiatryczny (oddział całodobowy)

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia