lek. dent.

Natalia Wielgosz

Stomatolog

27 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 20 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłam Poznański Uniwersytet Medyczny. Gdybym miała jeszcze raz wybierać studia bez wahania wybrałabym ponownie kierunek medyczny. W stomatologii najbardziej interesuje mnie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
27 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • O
  Lokalizacja: Dental Republic Toruń

  Jestem rozczarowana wizytą u Pani doktor. Do techniki przeprowadzenia leczenia nie mam zastrzeżeń (na ile można się o tym wypowiedzieć niedługo po wizycie). Odmiennie jednak podchodzę do sposobu obsługi pacjenta.
  Pomijam kilkukrotne pytania o przyczynę niepodjęcia dotychczas leczenia ortodontycznego. Rozumiem troskę o pacjenta, jednak tłumaczenie się z przyczyn powyższego nie było nazbyt komfortowe.
  Pani doktor na początku wizyty przyznała mi rację co do problematycznego, "ciasnego" uzębienia. W późniejszym czasie jednak dość ofensywnie i niedyplomatycznie wyraziła się o domniemanym sposobie mojej dbałości o uzębienie. Idąc do dentysty oczekuję wskazówek co do higieny jamy ustnej i obiektywnego przedstawienia toku dalszego leczenia - Pani doktor mówiła o dalszych krokach w sposób, który wprowadził mnie w dyskomfort i zakłopotanie. W mojej ocenie misją lekarza - szczególnie o specjalizacji, która budzi co do zasady strach w pacjencie - powinno być zachęcenie do kontynuowania leczenia i znalezienie wyjścia nawet z trudnej sytuacji, nie zaś - choćby zawoalowane - ocenianie pacjenta i jego sposobu dbania o zdrowie. Pacjent w momencie zgłoszenia się do specjalisty podejmuje decyzję o leczeniu, w czym lekarz winien go wspierać, nie zaś z tego tytułu go karcić. Pacjent pozostaje również klientem, a ten nie wróci, kiedy wyjdzie od "sprzedawcy" otrzymawszy ocenną reprymendę, z poczuciem bycia potraktowanym jak dziecko. Płacąc 300 zł za leczenie zęba i kontrolę stanu zdrowia oczekiwałam jasnego pokierowania w dalszych działaniach, nie zaś sugestii, o jakie pokusiła się Pani doktor.
  Nigdy wcześniej nie czułam się tak źle po wyjściu z gabinetu lekarskiego.

  Natalia Wielgosz2018-05-21


  Jest mi ogromnie przykro, że podczas wizyty czuła się Pani niekomfortowo, na pewno nie było to moim celem i nigdy wcześniej żaden pacjent nie odebrał moich zaleceń w taki sposób.
  Pozwolę sobie napisać, jak wizyta wyglądała z mojej strony, bo może źle Pani odczytała moje intencje, które - proszę mi wierzyć, były w trosce o zdrowie Pani jamy ustnej.
  Zgłosiła się Pani do mnie z powodu dolegliwości bólowych, które pojawiły się kilka dni temu.
  Wykonałam zdjęcia fotograficzne obu łuków zębowych, zrobiłam zdjęcie RTG. Pokazałam Pani na monitorze, że prawdopodobną przyczyną bólu jest próchnica na powierzchniach stycznych dwóch sąsiadujących ze sobą zębów. W dniu wizyty skupiłam się na zębie w gorszym stanie. W historii Pani leczenia była informacja innego lekarza, że w przeszłości zalecono leczenie ortodontyczne. Zapytałam o przyczynę niepodjęcia takiego leczenia. Moją uwagę zwrócił, oprócz licznych ubytków próchnicowych i rozległych wypełnień, silny stan zapalny dziąseł oraz resztki pokarmowe między zębami. Powiedziałam, że ”niestety dziąsła są w takim stanie jakby Pani nie używała nici dentystycznej. Skoro jednak Pani deklaruje regularne stosownie nici 2 razy dziennie, to prawdopodobną przyczyną jest jej używanie w sposób niewłaściwy”.
  Udzieliłam bardzo precyzyjnych wskazówek:
  • Zaproponowałam Pani umówienia na wizytę do Pani higienistki, której zadanie polega na profesjonalnym, bardzo dokładnym oczyszczeniu dziąseł z kamienia(bakterii), osadów oraz nauczenie pacjenta jak prawidłowo dbać o higienę.
  • Pokazałam Pani jak wygląda irygator dentystyczny pomagający w oczyszczaniu powierzchni międzyzębowych i doradziłam jaki jego typ będzie najwygodniejszy w użyciu.
  • Zapisałam wraz z dawkowaniem profesjonalny płyn o silnym działaniu antybakteryjnym, który ma pomoc zlikwidować stan zapalny. Gdyby stan zapalny dziąseł nie zniknął, to konieczna będzie wizyta w gabinecie.
  • Wypisałam skierowanie na specjalistyczne badanie RTG, które ma precyzyjnie pokazać stan wszystkich Pani zębów, co pozwoli zaplanować leczenie. Podałam miejsce, w którym można wykonać takie badanie.
  Powiedziałam, że niestety przy takim nieprawidłowym ustawieniu zębów leczenie stomatologiczne oraz oczyszczanie zębów jest utrudnione. Dlatego zachęcam w przyszłości do podjęcia leczenia ortodontycznego. Na koniec dodałam, że jeżeli dolegliwości bólowe nie ustąpią lub będą jakiekolwiek pytania to śmiało proszę dzwonić gdyż w kolejnym dniu jestem cały dzień dostępna w gabinecie.
  W żadnym momencie nie wyraziłam się w sposób karcący lub oceniający Pani jako osoby. Przykro mi, że dokładne pytania na temat higieny wprowadziły Panią w takie zakłopotanie, ale moim zadaniem jako lekarza jest znaleźć przyczynę problemu, aby móc wdrożyć prawidłowe leczenie.
  Mając na uwadze powyższe fakty uważam, że Pani negatywna opinia jest niesłuszna i dla mnie krzywdząca.
  Jeżeli ma Pani jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to zapraszam do bezpośredniej rozmowy.
 • B
  Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: leczenie próchnicy

  Wyleczyłam już kilka zębów u p. Natalii i nie zamierzam zmieniać stomatologa. Doceniam za ogromną staranność, taką delikatność, że nie potrzebuję znieczulenia, to że dokładnie wiem co jeszcze jest do zrobienia a co nie będzie konieczne oraz bardzo sympatyczną atmosferę podczas wizyty :)

 • A
  Lokalizacja: Dental Republic Toruń

  Pani doktor to osoba profesjonalna, przemiła w kontakcie, udzielająca wyczerpujących informacji o zabiegu. Sama wizyta przebiegła bezboleśnie, a leczenie odbywało się w komfortowej i bezstresowej atmosferze. Polecam z całą pewnością!

  Natalia Wielgosz2018-05-05

  Dziękuję bardzo:)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: chirurgiczne usuwanie zębów

  Ósemka usunięta bezboleśnie i bardzo szybko. Nawet nie wiedziałam kiedy. Pełen profesjonalizm i super atmosfera. Polecam!!!

  Natalia Wielgosz2018-05-05

  W chirurgii najbardziej lubię te momenty gdy pacjent mówi po zabiegu" to już?". Cieszę się, że w tym przypadku tak bylo:)

 • S
  Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: usunięcie(ekstrakcja zęba stałego)

  Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Pani doktor Natalii. Niezwykle sympatyczna osoba, która wszystko dokładnie wyjaśni. Szczerze polecam :)

  Natalia Wielgosz2018-02-06

  Bardzo dziękuję. Cieszę się tym bardziej, że to był trudny zabieg, ale świetnie dała Pani sobie radę:)

 • L
  Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: konsultacja stomatologiczna

  Bardzo sympatyczna Pani stomatolog, profesjonalna, wszystko świetnie i spokojnie wytłumaczyła. Doradziła jak dbać o zęby. Polecam serdecznie! :)

  Natalia Wielgosz2017-11-12

  Dziękuję i do miłego zobaczenia na wizycie kontrolnej za pół roku:)

 • Lokalizacja: Stomatologia WielgoszUsługa: wypełnienie kompozytowe

  Bardzo miła Pani doktor. Rewelacyjna atmosfera. Profesjonalne podejście, punktualność. Leczenie 100% bez bólu. Gorąco polecam

  Natalia Wielgosz2017-11-07

  Miły pacjent to i miła Pani doktor:)

 • M
  Lokalizacja: Dental Republic Toruń

  Pierwszy raz w życiu nic mnie nie bolało podczas wizyty u dentysty. Fachowe doradztwo i przemiła osoba.Szczerze polecam.

  Natalia Wielgosz2017-10-26

  Pierwszy raz bez bólu? To teraz już tylko z górki:)

 • Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: wypełnienie kompozytowe

  Pani dr. Baardzo miła i sympatyczna, dzięki niej w końcu przełamałem strach przed dentystom :) mam za sobą dwie wizyty i było naprawdę super. Nic nie bolało, nie mogę się doczekać kolejnej wizyty.

  Natalia Wielgosz2017-10-26

  Miło przeczytać, że pacjent nie może doczekać się wizyty: )

 • K
  Lokalizacja: Dental Republic ToruńUsługa: chirurgiczne usuwanie zębów

  Pani Doktor Natalia usunęła mi ósemka górna bezbolesnie i szybko , resztę zębów leczyłam w znieczuleniu nic nie bolało ! Mam swojego stomatologa w końcu polecam !!!!!

  Natalia Wielgosz2017-10-26

  Stomatolog pozdrawia SWOJEGO nowego pacjenta;)

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłam Poznański Uniwersytet Medyczny.
  Gdybym miała jeszcze raz wybierać studia bez wahania wybrałabym ponownie kierunek medyczny.
  W stomatologii najbardziej interesuje mnie chirurgia oraz protetyka. Jednak to co najbardziej lubię w moim zawodzie to bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.
  Prywatnie jestem pasjonatką podróży małych i dużych, sportów wodnych oraz górskich wędrówek (najwyższy szczyt jaki zdobyłam to gruziński Kazbek 5033m.n.p.m.).
  Największy sentyment mam jednak do naszych Tatr.
  Jednym z moich niespełnionych dotąd marzeń jest start w triathlonie:)

Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna

Ukończone szkoły

 • Poznański Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • " Choroby zawodowe lekarzy dentystów" lek.dent. Natalia Wielgosz, lek.dent.Anna-Maria Oleksiejuk; wyd.E-Dentico

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Regionalne Centrum Stomatologii Wojewódzkiego Szpitala i.m.L.Rydygiera w Toruniu

Certyfikaty

Zdjęcia