dr n. med.

Monika Maciejczyk-Pencuła

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

34 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Pracuję w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1. W szczególnym obszarze moich zainteresowań znajduje się uroginekologia, ginekologia estetyczna i ginekologia onkologiczna.… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Stały rozwój zawodowy
Bazowanie na faktach
Leczenie nietrzymanie moczu

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka Partnerska

  Jestem od wielu lat pacjentka Pani Doktor. Pani Doktor jest osobą bardzo delikatną, miłą, w sposób prosty i zrozumiały wszystko dokładnie tłumaczy, konkretnie odpowiada na zadawane pytania. Super specjalistka, gorąco polecam. Iwona Grzegorczyk

 • W

  Pani Doktor jest osobą miłą i życzliwą. Uczęszczam do niej regularnie na wizyty i zawsze udziela mi kompletnych informacji na temat stanu zdrowia, odpowiada na wszystkie zadawane pytania. Ma ogromną wiedzę z zakresu ginekologii co widać na każdej wizycie. Szczerze polecam Panią doktor - najlepszy lekarz na jakiego mogłam trafić!

 • Pani doktor bardzo miła, zawsze rzeczowo odpowiada na pytania.Otwarta na problemy pacjenta.Po diagnozie szybko trafiłam na oddział i tam byłam operowana przez Panią doktor.Zajmowała się mną przed i po operacji.Bardzo dziękuje za opiekę i cierpliwość.Gorąco polecam Panią doktor.Monika W.

 • P
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka Partnerska

  Pani doktor wyleczyła mi torbiel jajników, jako jedyna się tym zajęła i nie zbagatelizowała tego. Badania wykonuje dokładnie i delikatnie. Zleca dodatkowe badania,odpowiada na wszystkie pytania. Bardzo polecam wizyty u doktor :)

 • N
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: wizyta kontrolna

  To była moja pierwsza wizyta u ginekologa. Niestety, pomimo tego, nie zostałam nawet spytana o to, kiedy miałam ostatnią miesiączkę, czy na nic się nie skarżę itp. Samo badanie przeszło ok, było bardzo delikatne.

 • K
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka PartnerskaUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Pani Doktor bardzo miła, rzeczowa, otwarta na problemy pacjenta. Jestem bardzo zadowolona i będę kontynuowała terapię u tej Doktor. Polecę Ją koleżankom seniorkom. Irena

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor bardzo uprzejma, kompetentna, taktowna. Cierpliwie i dokładnie odpowiada na wszystkie pytania. Zdecydowanie polecam tę lekarkę.

 • B
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o. - LublinUsługa: kontrola/badanie USG

  Niestety pani doktor jest nieuprzejma, nie przekazuje pacjentce informacji o sposobie leczenia. Wizyta prywatna (w CM Luxmed Lublin) i na NFZ (przychodznia przy szpitalu na ul. Staszica) niestety wygląda tak samo...Żadnej konkretnej pomocy, odburknięte dwa zdania i tyle. Nie polecam. Spodziewałam się pokierowania co dalej robić w sprawie choroby i wytłumaczenia jak to wygląda ze strony medycznej....

  Monika Maciejczyk-Pencuła2018-07-31

  Szanowna Pani
  W Poradni Przyklinicznej Szpitala SPSK1 ul Staszica 16 przyjmuję pacjentki po operacjach ginekologicznych. W poradni tej do moich obowiązków należy przede wszystkim omówienie wyniku badania histopatologicznego, ocena dobrostanu pacjentki oraz udzielenie zaleceń. Nie ma takiej możliwości, żeby pacjentka wyszła z gabinetu i nie była poinformowana jak ma dalej postępować.
  Natomiast, w podmiocie leczniczym Luxmed sp.z.o.o. przyjęcia pacjentek ginekologicznych są podzielone na przyjęcia -w gabinecie ginekologicznym-wizyta konsultacyjna oraz na przyjęcia w gabinecie USG-wizyta USG.
  Pani zgłosiła się na wizytę USG. W trakcie takiej wizyty lekarz wykonuje badanie USG, następnie zdjęcia z opisem przekazuje pacjentce. Ja ponadto w przypadku stwierdzenia patologii staram się pacjentce wytłumaczyć na czym polega jej problem i proszę ją, żeby zgłosiła się na wizytę konsultacyjną do ginekologa, a najlepiej do lekarza prowadzącego o ile takiego posiada.
  Gabinety USG w " Luxmedzie" nie są przystosowane do wykonywania badania ginekologicznego, czy pobierania cytologii-brakuje w nich po prostu fotela ginekologicznego. Ponadto w gabinetach tych nie ma możliwości wystawienia recept, skierowań i zwolnień itp., dlatego też w czasie przeznaczonym na badanie USG nie da się jednoczesne dobrze wykonać dwóch wizyt tj wizyty usg i wizyty konsultacyjnej.
  Żeby diagnoza była postawiona prawidłowo pacjentka musi zgłosić się na wizytę konsultacyjną, na której lekarz zbierze wywiad, zbada pacjentkę na fotelu, zleci dodatkowe badania laboratoryjne- o ile uzna je za konieczne.
  Badanie USG nie jest badaniem bolesnym. Zwiększone odczucie dyskomfortu dotyczy pacjentek w okresie okołoowulacyjnym, lub przed mieszaczką, lub pacjentek ,u których stwierdzamy patologię narządu płciowego.
  Życzę dużo zdrowia.
  Z poważaniem,
  Monika Maciejczyk-Pencuła

 • A

  Pani doktor oschła, podchodzi z rezerwą. Podczas badania niedelikatna. Zaproponowała zabieg, co do którego nie ma pewności czy będzie skuteczny. Poszukam pomocy u innego lekarza.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: nietrzymanie moczu

  Z problem nietrzymania moczu męczyłam się kilka lat zanim trafiłam do Pani Doktor Monki Maciejczyk- Pencuły. Po przeprowadzeniu wielu badań okazało się, że u mnie operacja nie może być wykonana. Pani Doktor zaproponowała zabieg laserem. Wykonała go na bardzo dobrym sprzęcie, bezboleśnie i dokładnie. Już po kilku dniach problem nietrzymania moczu ustąpił. Nie spodziewałam się, że efekt zabiegu będzie tak szybki i dobry. Pani Doktor potrafi wysłuchać i zrozumieć pacjenta, a przede wszystkim dobrać odpowiednią terapię. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc. Serdecznie polecam Panią Doktor kobietom z problemem nietrzymania moczu .

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pracuję w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1.
  W szczególnym obszarze moich zainteresowań znajduje się uroginekologia, ginekologia estetyczna i ginekologia onkologiczna.
  Od wielu lat zajmuje się leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym oraz terapią zaburzeń statyki narządu płciowego (obniżenie i wypadanie narządu płciowego) i nietrzymania moczu z wykorzystaniem kompleksowej diagnostyki uroginekologicznej (badania urodynamiczne, USG uroginekologiczne) - umiejętność wykonania tych badań pozwala na dobór najbardziej optymalnego sposobu leczenia.
  Do moich umiejętnosci należą również zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii plastycznej oraz z wykorzystaniem lasera S-CO2
  Specjalizuję się także w profilaktyce i diagnostyce onkologicznej narządu płciowego kobiety.
  Ponadto udzielam porad dotyczących zaburzeń miesiączkowania, doboru antykoncepcji, endometriozy diagnostyki i leczenie chorób okresu przekwitania, zapaleń pochwy i sromu.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Publikacje

 • The endometriosis of urinary tract. Arch. Perinat. Med. 2017 vol. 23 nr 2 s. 67-69,
 • Mesothelin as a possible biomarker for endometriosis, 20th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology Vienna, November 4-7, 2017
 • The assessment of nerve growth factor on peritoneal fluid from women with endometriosis Int..J.Gynecol. Cancer 2015 vol. 25 nr 9 suppl.2s. 1215, 19th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology.Nice,October 24-27,2015.
 • Wypadanie narządów płciowych miednicy - wybrane materiały i techniki obecnie stosowane. Ginekol.Dypl. 2014 t. 16 nr 3 s. 30-36, bibliogr.
 • Małoinwazyjne leczenie WNM. W:Zaawansowane techniki operacyjne w ginekologii : zaburzenia statyki narządów moczowopłciowych u kobiet. Pod red. Andrzeja Malinowskiego.. Łódź 2010, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, s. 119-124, bibliogr, .
 • Ukryte nietrzymanie moczu (UNM) - czy stosować profilaktyczne leczenie operacyjne? W:Uroginekologia praktyczna. Pod red. Tomasza Rechbergera. Lublin 2007, BiFolium, s. 241-243,bibliogr, .
 • Serum acute phase protein concentrations after hysterectomy with and without lowmolecular-weight heparin thrombosis prophylaxis, Acta Obstet. Gynecol. Scand. 2005 vol. 84 nr 8 s. 752-755
 • Serum cortisol and acute phase protein concentrations after hysterectomy with and without peritoneal sutures. I. Eur. J. Obstet. Gynecol. Reprod. Biol. 2004 vol. 113 nr 2 s. 240-244, bibliogr
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • 20th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology Vienna, November 4-7, 2017
 • 19th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology.Nice,October 24-27,2015.

Certyfikaty

Zdjęcia