dr n. med.

Monika Maciejczyk-Pencuła

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

24 opinie +dodaj

Umów wizytę
34 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Pracuję w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1. W szczególnym obszarze moich zainteresowań znajduje się uroginekologia, ginekologia estetyczna i ginekologia onkologiczna.… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Stały rozwój zawodowy
Bazowanie na faktach
Leczenie nietrzymanie moczu

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o. - LublinUsługa: USG ginekologiczne transvaginalne

  Cel usg spelniony- ocena owulacyjna. Pani doktor podala, ze jest pecherzyk wszystko sprawdzila, ale niczego nie mówiła sama z siebie, o wszystko trzeba wypytywac, badanie wykonane bardzo nie delikatnie, bolesnie, bol dlugo odczuwalam po badaniu. Nie bylo to moje pierwsze usg i kazde inne w odczuciach bylo wporzadku.Wszystko w ponurej atmosferze, nie polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka Partnerska

  Pani doktor bardzo delikatna, miła i konkretna. Wszystko na spokojnie wyjaśnia i odpowiada na wszystkie pytania. Jak najbardziej polecam, w szczególności osobom, które mają pewne opory przed wizytą ginekologiczną.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum Medyczne

  Bardzo miła Pani Doktor, w sposób prosty i zrozumiały wszystko dokładnie tlumaczy i odpowiada na zadawane pytania. Serdecznie polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Wizyta przebiegła bez jakichkolwiek zastrzeżeń, doświadczenie, kompetencje oraz przyjazne nastawienie do pacjenta przez Panią Doktor sprawiają, że badanie przebiega w bardzo miłej atmosferze. Polecam w 100%.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: rewitalizacja pochwy

  Szczerze polecam każdej cierpiącej kobiecie ! Darzę Panią doktor pełnym zaufaniem. Laser daje super efekt w szybkim czasie. Juz po tygodniu zauważalne mega zmiany na lepsze. Pani Dr w pełni profesjonalna i chętna żeby pomóc- wystarczy szczerze powiedzieć z czym problem a dobrane zostanie najlepsze rozwiązanie.

 • S
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka PartnerskaUsługa: zaburzenia hormonalne

  Pani Doktor jest wspaniałym lekarzem specjalistą. Leczy kobiety i doskonale rozumie ich problemy. Bardzo dziękuję Pani Doktor za zrozumienie i cierpliwość do "trudnej" pacjentki.

 • Opinia z dnia 22.01.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka PartnerskaUsługa: zrosty otrzewnowe

  Polecam z calego serca Pania Doktor to dzięki Niej moje problemy sie w koncu zakończyły , Kobieta o złotym sercu,super podejsciu,bardzo sympatyczna,pelna opieka,super bardzo pilecam każdemu,jeszcze nigdy nie trafilam na tak dobrą Panią Doktor ,dziękuję serdecznie za wszystko ;)pozdrawiam Angelika Mizura

 • Z
  Lokalizacja: Normo-Med Lekarska Spółka Partnerska

  Do Doktor Moniki Maciejczyk Pencuły trafiłam rok temu z problemem nietrzymania moczu.Po wykonaniu wszystkich zleconych przez panią doktor badań i kilku miesięcznym leczeniu farmakologicznym Pani doktor doradziła mi przeprowadzenie zabiegu,który wykonała i który przebiegł bez najmniejszych komplikacji.U mnie już po problemie,wyzdrowiałam a teraz mogę polecać żeby inne osoby mające taki problem nie czekały za długo. Chciałabym polecić Panią Doktor każdej kobiecie,której zależy na znakomitym specjaliście i fachowej pomocy.Dziękuję z całego serca i Pozdrawiam

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Pobyt w szpitalu

  Moja siostra znalazła się w szpitalu będąc pod opieką "innych" lekarzy, dla których miernikiem zdrowia były rutynowe badania. Nie interesowało ich samopoczucie i dolegliwości pacjentki. Wielokrotne prośby o pomoc ze strony pacjentki i rodziny były lekceważone. Byliśmy zrozpaczeni i bezradni. Na szczęście Pani Doktor Pencuła zainteresowała się moją siostrą. Jej ogromna intuicja i wieloletnie doświadczenie lekarskie oraz natychmiastowa reakcja uchroniła nas przed rodzinną tragedią. To jest Lekarz, Który słucha pacjenta. Nie ma słów, którymi mogłabym wyrazić swoją wdzięczność. Była naszym Aniołem na tej ziemi. Pani Doktor - dziękuję za ratunek, okazane serce i pomoc. Pozostanę wdzięczna na zawsze.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pracuję w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1.
  W szczególnym obszarze moich zainteresowań znajduje się uroginekologia, ginekologia estetyczna i ginekologia onkologiczna.
  Od wielu lat zajmuje się leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym oraz terapią zaburzeń statyki narządu płciowego (obniżenie i wypadanie narządu płciowego) i nietrzymania moczu z wykorzystaniem kompleksowej diagnostyki uroginekologicznej (badania urodynamiczne, USG uroginekologiczne) - umiejętność wykonania tych badań pozwala na dobór najbardziej optymalnego sposobu leczenia.
  Do moich umiejętnosci należą również zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii plastycznej oraz z wykorzystaniem lasera S-CO2
  Specjalizuję się także w profilaktyce i diagnostyce onkologicznej narządu płciowego kobiety.
  Ponadto udzielam porad dotyczących zaburzeń miesiączkowania, doboru antykoncepcji, endometriozy diagnostyki i leczenie chorób okresu przekwitania, zapaleń pochwy i sromu.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Publikacje

 • The endometriosis of urinary tract. Arch. Perinat. Med. 2017 vol. 23 nr 2 s. 67-69,
 • Mesothelin as a possible biomarker for endometriosis, 20th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology Vienna, November 4-7, 2017
 • The assessment of nerve growth factor on peritoneal fluid from women with endometriosis Int..J.Gynecol. Cancer 2015 vol. 25 nr 9 suppl.2s. 1215, 19th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology.Nice,October 24-27,2015.
 • Wypadanie narządów płciowych miednicy - wybrane materiały i techniki obecnie stosowane. Ginekol.Dypl. 2014 t. 16 nr 3 s. 30-36, bibliogr.
 • Małoinwazyjne leczenie WNM. W:Zaawansowane techniki operacyjne w ginekologii : zaburzenia statyki narządów moczowopłciowych u kobiet. Pod red. Andrzeja Malinowskiego.. Łódź 2010, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, s. 119-124, bibliogr, .
 • Ukryte nietrzymanie moczu (UNM) - czy stosować profilaktyczne leczenie operacyjne? W:Uroginekologia praktyczna. Pod red. Tomasza Rechbergera. Lublin 2007, BiFolium, s. 241-243,bibliogr, .
 • Serum acute phase protein concentrations after hysterectomy with and without lowmolecular-weight heparin thrombosis prophylaxis, Acta Obstet. Gynecol. Scand. 2005 vol. 84 nr 8 s. 752-755
 • Serum cortisol and acute phase protein concentrations after hysterectomy with and without peritoneal sutures. I. Eur. J. Obstet. Gynecol. Reprod. Biol. 2004 vol. 113 nr 2 s. 240-244, bibliogr
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • 20th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology Vienna, November 4-7, 2017
 • 19th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology.Nice,October 24-27,2015.

Certyfikaty

Zdjęcia