dr

Marta Mączka

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog, Lekarz medycyny estetycznej

254 opinie +dodaj

Wykształcenie: Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizująca się w ginekologii i położnictwie. Doświadczenie zawodowe w zakresie położnictwa… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
254 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Pani Doktor to zarówno świetny specjalista, który poradzi sobie z problemami na tle infekcyjnym, hormonalnym czy też zabiegami wymagającymi większej ingerencji, a także przesympatyczna osoba. Dzięki swobodnej atmosferze w gabinecie kolejne wizyty to przyjemność, a nie stresująca konieczność. Dziękuję za fachową opiekę! :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Pani doktor jest bardzo rzetelną, profesjonalną, a przy tym życzliwą i sympatyczną osobą. Stwarza przyjazną atmosferę w gabinecie, szczegółowo odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. W trakcie wizyty czuję się zawsze komfortowo i bezpiecznie

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacjiUsługa: konsultacje z zakresu medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej

  Bardzo miła wizyta. Pani Doktor jak zwykle uprzejma, rozwiała moje wątpliwości oraz udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania :)

 • P
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacjiUsługa: badania profilaktyczne

  Pani Marta to w 100% profesjonalizm. Dokładnośc oraz profesjonalizm to jej znak rozpoznawczy. Uwielbiam atmosferę panująca w gabinecie oraz troske w relacji "pacjent- doktor". Ufam w 100% oraz polecam w 100%! Nie zmienie Pani doktor na pewno na nikogo innego :)))

  Marta Mączka2018-07-23

  Dziękuję za tak ciepłą opinię! :D

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Specjalista godny polecenia :) Pani doktor jest bardzo sympatyczna, miła i wykazuje zrozumiene dla pacjenta, a co najważniejsze posiada ogromną wiedzę w swojej dziedzinie.

  Marta Mączka2018-07-23

  Dziękuję za te słowa, bardzo mnie cieszą. :)

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Mam dwie skrajnie różne opinie. Bardzo dobrą i negatywną.
  Zacznę od tej bardzo dobrej.
  Przez ponad dwa lata miałam problem ze stanem zapalnym. Wcześniej byłam u dwóch lekarzy ginekologów, którzy mi nie pomogli a wręcz zaszkodzili. Pani Doktor na podstawie posiewu z antybiogramem, który ze sobą przyniosłam na wizytę, oraz informacją co już było stosowane przez innych lekarzy i nie pomogło, dobrała odpowiedni lek i po problemie. To był strzał w dziesiątkę.

  A teraz ta negatywna.
  Pani Doktor spojrzała i stwierdziła, że mam wirus HPV. Przepisała dość drogi lek, którego skutki uboczne byłyby dla mnie jak przysłowiowy gwóźdź do trumny. Nie zrobiła testu, aby się upewnić czy diagnoza jest słuszna. A diagnoza była błędna. Traf chciał, że musiałam iść do innego lekarza, który zrobił test. I co się okazało? Otóż nie mam wirusa HPV.

  Marta Mączka2018-07-17

  Nie wiem, czy kojarzy Pani osobę Davida Copperfield'a? W jednym ze swoich najbardziej znanych występów, w roli Sztukmistrza Iluzji, powoduje ‘zniknięcie’ Statuy Wolności. Oczywiście Statua w rzeczywistości wcale nie znika, znika tylko chwilowa umiejętność dostrzeżenia jej przez widzów na skutek działań Iluzjonisty. Być może podobnie jest z Pani problemem...
  Przypominam, że na Pani prośbę odstąpiłyśmy od pobrania materiału do badania histopatologicznego ze sromu, w celu potwierdzenie PODEJRZENIA zakażenia wirusem/wirusami HPV, i podjęłyśmy próbę działania farmakologicznego. (Została Pani też uprzedzona, że wybrane środki farmakologiczne powodują bardzo duży dyskomfort i podrażnienie sromu - ewentualne zastrzeżenia można kierować do producenta preparatu). Tak jak już mówiłam badanie molekularne ma swoje duże ograniczenia, więc ja nie jestem jego zwolenniczką w pierwszej, często kluczowej linii diagnostycznej. Z czego wynikają wspomniane ograniczenia? Po pierwsze z tego, że za pomocą badania molekularnego można stwierdzić obecność kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu typów wirusów HPV, w zależności od panelu badań jaki się wybierze - a wirusów które atakują drogi rodne jest około 200. Po drugie dlatego, że jest zbyt duża możliwość popełnienia t.zw. błędu przedlaboratoryjnego (n.p.: pobranie materiału ze sromu różnymi wymazówkami u jednej pacjentki może się przyczynić do uzyskania różnych wyników - i pozytywnych, i negatywnych). Po trzecie na podstawie tego badania nie uzyskamy informacji na temat obecności ewentualnej dysplazji w obrębie sromu, natomiast na podstawie badania histopatologicznego, wszystkie powyższe ograniczenia omijamy. Zatem nadal rekomenduję w Pani przypadku pobranie małego wycinka ze sromu i wykonanie badania histopatologicznego, nawet pomimo negatywnego wyniku badania molekularnego. Wykwity, które są na nim obecne nie wpisują się w obraz fizjologiczny sromu, chociaż rozumiem, że chciałaby Pani wierzyć, że jest inaczej. Nadal stoję na stanowisku, że mogą to być kłykciny kończyste, ale też np. papilloma condylomatoides, albo jeszcze inne papilloma. Jedno na ten moment jest pewne - nie można ulec sugestii, że nie ma problemu.
  Moja sztuka lekarska nie jest sztuką iluzji, i nigdy nią nie będzie - jeśli jest Pani rozczarowana z tego powodu, to bardzo mi przykro...

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacjiUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Do tej pory byłam zadowolona z "opieki" jaką dostawałam od pani doktor. Jednak na obecną chwilę muszę stwierdzić, że żaden lekarz do tej pory nie potraktował mnie w taki sposób. Na leczony już od dłuższego czasu wysoki poziom hormonów (kolejny nawrót po roku) po podaniu leków strasznie wszystko spadło. Po konsultacji z p. doktor i opisie bardzo złego samopoczucia, problemów ze snem, zawrotów głowy, zasłabnięć, znikomego okresu usłyszałam, że powinnam pójść do psychiatry to mi pomoże, żeby mogła sypiać po nocach - zero instrukcji co do dalszych badań czy leczenia. Totalnie nie polecam. Aktualnie trafiłam do lekarza, który uważa, że hormony się leczy a nie chodzi do psychiatry.

  Marta Mączka2018-07-11

  Problemy są różne. Nie mogę się zgodzić z ujawniającą się w Pani wypowiedzi stygmatyzacją psychiatrów i samej psychiatrii. W społeczeństwie istnieje nieprawidłowy, wręcz przekpiewczo wypaczony obraz zaburzeń i chorób psychicznych, istnieje nieprawidłowy archetyp samej Istoty Psychopatologii. Tymczasem psychiatra może być równie wielkim sprzymierzeńcem kobiety jak jest nim powszechnie ginekolog.
  Dlaczego tyle się mówi o profilaktyce raka szyjki macicy, a tak mało o profilaktyce zdrowia psychicznego? Dlaczego wizyta u ginekologa w celu wyleczenia infekcji, czy zaburzeń hormonalnych ma być mniej wstydliwa niż wizyta u psychiatry w celu ustabilizowania spadków nastroju, czy zredukowania stanów lękowych? Dlaczego system edukacji i środki masowego przekazu zapomniały ujawnić społeczeństwu, że dobry i stabilny nastrój jest Wartością samą w sobie, o którą można i należy zadbać, że istnieje coś takiego jak DOBROSTAN PSYCHICZNY, o który można i należy w życiu walczyć?
  Moja rolą niestety nie zawsze jest mówienie Pacjentkom tego, co chciałyby usłyszeć, moją rolą jest znajdowanie istoty problemu i przedstawianie opcji możliwych rozwiązań - możliwych, nie koniecznych. Ja tylko podpowiadam... ;)

 • U
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Urszula
  Bardzo miła i rzeczowa Pani Doktor, do tego bardzo delikatna. Wszystko wyjaśniła, doradziła. Czułam się komfortowo.
  Zdecydowałam się na wizytę u pani doktor, kierując się licznymi pozytywnymi opiniami w internecie. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że opinie te są w 100% prawdziwe. Z całą pewnością rekomenduję panią doktor tym pacjentkom, które szukają lekarza traktującego je poważnie i partnersko. Pani doktor jest osobą rozmowną, szczegółowo informuje pacjentkę o przebiegu badania. Podsumowując - dr Marta Mączka to osoba, której warto powierzyć swoje zdrowie. Z pełnym przekonaniem polecam.

 • E
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Pani doktor jest niezwykle taktowną i sympatyczną osobą z cudownym podejściem do pacjenta. Dokładna, delikatna, zbadała mnie kompleksowo. Profesjonalnie, z wielką wnikliwością odniosła się do mojego zdrowia. Udzieliła mi ważnych wskazówek i rozwiała moje wątpliwości. To wspaniały lekarz z powołania, do którego będę wracać. Dziękuję!

 • J
  Lokalizacja: KOBIETA i MATKA - Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

  Pani doktor poświęca pacjentowi dużo uwagi. Jest bardzo wnikliwa, a jej poziom wiedzy i doświadczenie sprawiają, że wizyta u niej to odpowiedź na wszystkie moje dotychczasowe watpliwości. Bardzo dziękuję.

Pytania pacjentów (61)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Wykształcenie: Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizująca się w ginekologii i położnictwie. Doświadczenie zawodowe w zakresie położnictwa i ginekologii zdobywała m.in. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  Zajmuje się także ginekologią estetyczną oraz medycyną estetyczną. Posiada umiejętności certyfikowane przez Europejskie Centrum Szkoleniowe Medycyny Estetycznej „Fenice”, Medical Aesthetics Academy, ITP Medical Company, Centrum Szkoleniowe Dermatologii Estetycznej DERMED, oraz przez inne renomowane Ośrodki Anti-Aging.
  Szczególne obszary zainteresowań: ginekologia operacyjna, ginekologia plastyczna, ginekologia estetyczna, położnictwo oraz medycyna estetyczna.

  Zakres wykonywanych badań i zabiegów:

  • prowadzenie ciąży
  • leczenie nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych
  • leczenie ostrych i przewlekłych infekcji dróg rodnych
  • antykoncepcja
  • hormonalna terapia zastępcza
  • leczenie PMS
  • USG ginekologiczne i położnicze
  • profilaktyka przeciwnowotworowa dla kobiet
  • badania cytologiczne
  • posiewy mikrobiologiczne
  • leczenie nadżerek
  • biopsje endometrium
  • łyżeczkowanie
  • zabiegi histeroskopowe
  • wyłuszczanie mięśniaków macicy
  • ginekologiczne operacje larparoskopowe
  • ginekologiczne zabiegi estetyczne

  Dysponuje bogatym doświadczeniem z zakresu zabiegów estetycznych, polegających na poprawie objętości, kształtu i kolorytu warg sromowych, oraz na laserowym modelowaniu oraz fotoodmładzaniu pochwy i sromu u kobiet w okresie menopauzalnym i w okresie poporodowym.
  Wykonuje operacje plastyczne w zakresie zewnętrznych narządów płciowych.
  Zajmuje się także szerokopojętą mikropigmentacją medyczną oraz laseroterapią - w tym najczęściej laseroterapią blizn pooperacyjnych oraz rozstępów poporodowych.

  Oferuje szeroki wachlarz metod wielokierunkowego odmładzania i udoskonalania kondycji skóry.
  Wykonuje zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (botox) oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia (Radiesse) i kaboksymetylocelulozy, w tym także wolumetrię.
  Posiada szerokie doświadczenie z zakresu biorewitalizacji skóry twarzy i ciała z wykorzystaniem mezoterapii oraz peelingów chemicznych i laserowych.
  Zajmuje się liposukcją nieoperacyjną z zastosowaniem lasera oraz nowatorskiego preparatu Aqualix, który rozpuszcza tkankę tłuszczową.

  Miejsce zatrudnienia: Lekarz na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie oraz w Klinice Medycyny Estetycznej ESTELL w Warszawie i Centrum Medycznym Unicare (Warszawa - Miasteczko Wilanów).

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Chirurgia plastyczna

Edukacja

 • Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - położnictwo i patologia ciąży
 • Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - ginekologia zachowawcza, operacyjna i endoskopowa
 • Szpital św. Anny w Piasecznie - ginekologia operacyjna

Certyfikaty

 • Marta Mączka, ginekolog w mieście Warszawa - Certyfikaty

Choroby

więcej

Artykuły

 • Starzenie się okolic intymnych

  22 listopada 2015

  Wraz z wiekiem starzeje się między innymi kobieca skóra, a proces ten obejmuje także okolice intymne. Ze względu na zmniejszoną produkcję esterogenów i...