dr n. med.

Maciej Sebastian

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 78 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Starszy asystent w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (2006). Specjalista chiru... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • korekta powiek gornych

  Witam Panie doktorze, bardzo chcialabym zrobic korekte powiek gornych , na poczatku marca, chcialbym polaczec konsultacje z zabiegiem jesli to bedzie mozliwe, poniewaz pracuje za granica i moge zrobic to w czasie urlopu, dziekuje

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Sebastian

  Dzień dobry. Nie zajmuję się zabiegami tego typu, najlepiej skonsultować się ze specjalistą chirurgii plastycznej. Pozdrawiam. Maciej Sebastian

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Starszy asystent w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (2006). Specjalista chirurgii ogólnej. Doktoryzował się w roku 2011 na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Szczególne zainteresowania obejmują proktologię, chirurgię przepuklin brzusznych i pachwinowych, chirurgię tarczycy oraz przytarczyc, chirurgię jelita grubego oraz chirurgię laparoskopową. Stypendysta programu Sokrates - Erasmus (Uniwersytet w Bochum, Niemcy) oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich
  (Szwajcaria, Niemcy). Admits English and German speaking patients.
  Członek towarzystw naukowych:
  -Towarzystwo Chirurgów Polskich
  -Towarzystwo Chirurgów Niemieckich (Deutsche Gesellschaft für Chirurgie)
  -Niemieckie Towarzystwo Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego (Deutsche Gesellschaft für Allgemein- und Viszeralchirurgie)

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (2006)
 • Uniwersytet Bochum, Niemcy (2004-2005)

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Kurs laparoskopowe i naczyniowe techniki chirurgiczne. 2016. Berlin. Niemcy
 • Kurs laparoskopowe techniki chirurgiczne w leczeniu przepuklin pachwinowych. 2014. Bochum. Niemcy
 • Kurs otwarte i laparoskopowe techniki chirurgiczne. 2014. Berlin. Niemcy
 • Kurs otwarte i laparoskopowe techniki chirurgiczne. 2011. Davos. Szwajcaria
 • Staż Klinik für Allgemein-, Viszeral- und Gefässchirurgie, Kantonsspital Baden. 2011. Szwajcaria
 • Kurs laparoskopowe techniki chirurgiczne. 2010. Templin. Niemcy
 • Staż chirurgiczny Charite Campus Mitte Universitätsmedizin Berlin. 2008. Niemcy
 • Staż chirurgiczny Universitätsklinikum Carl Gustav Carus der Technischen Universität Dresden. 2006. Niemcy
 • Staż chirurgiczny Charite Campus Mitte Universitätsmedizin Berlin. 2006. Niemcy
 • Staż chirurgiczny Klinikum der Universität München. 2005. Niemcy
 • Staż chirurgiczny Chirurgische Universitätsklinik Knappschaftkrankenhaus Bochum. 2005. Niemcy
więcej

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
136 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: TEAM-MEDUsługa: konsultacja + pełne badanie (anoskopia, rektoskopia)

  Super lekarz, jak najbardziej polecam. Wizyta bez stresowa, badanie nie takie straszne. Oby więcej takich lekarzy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MELITA MEDICAL

  Miałam u doktora zabieg poprzedzony konsultacją gdzie szczegółowo został przeprowadzony wywiad. Sam zabieg podobno należy do dość bolesnych, ja zniosłam go bardzo dobrze - zawdzięczam to też bardzo przyjemnej atmosferze zarówno Pana doktora jak i pielęgniarki.
  Cały zabieg odbył się w bardzo przyjemnej atmosferze.

 • K

  Najlepszy lekarz pod słońcem ! Pierw konsultacja gdzie sprawnie i szybko dokonał analizy problemu następnie zabieg. Podobno zabieg dość bolesny ja zniosłam go bardzo dobrze, ale to też ze względu na przyjemną atmosferę. Doktor oczywiście uśmiechnięty i sympatyczny. Dodatkowo zanim cokolwiek zrobił pierw informował - także czułam się bardzo komfortowo.
  Z czystym sumieniem mogę polecić doktora :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Jak wiadomo badanie nie należy do najbardziej komfortowych, ale odpowiednie nastawienie Pana doktora rozluźnia atmosferę i sprawia, że jest ono do przejścia. Wnikliwy wywiad, szybkie (acz dokładne badanie) i na końcu rozpoznanie problemu. Z całą odpowiedzialnością mogę Pana doktora polecić!

 • A

  Specjalista ,konkretny ,dokładny .Bardzo profesjonalny ,dyskretny .Przy takim badaniu odczuwałem spokój i komfort. Wyjasnił bardzo dokładnie moja przypadłosc i podjął leczenie.

 • K
  Lokalizacja: MELITA MEDICALUsługa: zwykła wizyta

  Badanie samo w sobie bardzo nie delikatne, nerwowe, z bólem. Mam porównanie z dwoma innymi lekarzami. Generalnie samo badanie bolesne choć nie musiało takie być. Lekarz stwierdził płytką przetokę odbytu, kazał się zgłosić za jakiś czas na usg a potem ewentualny zabieg. Jednak nie byłem przekonany co do diagnozy i na następny dzień (wtorek) poszedłem do innego proktologa. Poza delikatnym badaniem palcem zajrzała do środka, wpuściła jakiś płyn, potwierdziła przetokę ale i duży ropień około odbytniczy. Natychmiast skierowanie na szpital, w środę już miałem operację Ropień wymagał natychmiastowego nacięcia i wyczyszczenia, przetoka została nacięta i zasznurkowana. Gdybym chodził kolejne tygodnie z bólem tak jak to Pan doktor zalecił - powikłania byłyby dużo dużo gorsze. Proszę nie traktować tego jako hejt. Tak wyglądał mój przypadek.

  dr n. med. Maciej Sebastian2017-07-25

  Dzień dobry,
  Bardzo dziękuję za opinię.
  Problem przetok w okolicy odbytu jest tematem nurtującym każdego proktologa, ze względu na jego złożoność i niekiedy skomplikowane leczenie przetok odbytu. W związku z powyższym decyzja o zabiegu operacyjnym musi być bardzo wyważona i przemyślana, podparta wynikami badań dodatkowych:
  1)badanie kliniczne i postawienie prawdopodobnego rozpoznania
  2)ustalenie rodzaju przetoki w badaniu USG dorektalnym lub w rezonansie miednicy mniejszej
  3)oznaczenie stężenia kalprotektyny w kale (celem wykluczenia choroby zapalnej jelit-->zazwyczaj po wyleczeniu stanu zapalnego jelita przetoka się goi/wygaja i nie trzeba leczyć jej operacyjnie, w większości przypadków jest to wręcz przeciwwskazane ze względu na powstanie trudno gojących się ran)
  4)w określonych przypadkach badanie kolonoskopowe
  Dopiero po wykonaniu tych badań można zakwalifikować pacjenta do zabiegu operacyjnego.
  Co do techniki operacyjnej-->metoda nitki/setonu tnącego jest obecnie wskazana jedynie w wybranych przypadkach ze względu na wielomiesięczny/wieloletni proces gojenia, tworzenie się przerośniętej blizny mogącej skutkować nietrzymaniem stolca oraz dużym bólem pooperacyjnym i znacznym wyciekiem patologicznej treści.
  W ostrych przypadkach, przy ewidentnym ropniu-->nacina się go w warunkach ostrodyżurowych, bez łączenia z zabiegiem wycięcia przetoki, ze względu na bardzo duże ryzyko uszkodzenia aparatu zwieraczowego w zmienionych zapalnie tkankach z następowym nietrzymaniem stolca. Przetokę, jeśli taka jest, operuje się w kolejnym etapie w trybie planowym.
  Obecnie preferowane są operacje przetoki typu rozcięcia przetoki lub metoda płata przesuniętego, ale żeby je zastosować, konieczna jest wcześniej wspomniana diagnostyka.
  W mojej praktyce Klinicznej, jak również moich Profesorów, niestety często spotykamy się z przypadkami pacjentów, gdzie historia jest bardzo podobna-->ktoś coś zobaczył, gdzieś coś podał, nie przeprowadził koniecznej diagnostyki przedzabiegowej i od razu z marszu wykonał operację, czasami z bardzo poważnymi konsekwencjami dla Pacjenta.
  Proszę te uwagi odnieść do Swojej konsultacji, objawów i dalszego leczenia.
  Pozdrawiam
  Maciej Sebastian

 • A
  Lokalizacja: MELITA MEDICALUsługa: konsultacja + pełne badanie (anoskopia)

  Lekarz o wspaniałym podejściu do pacjenta, wnikliwy wywiad, badanie pomimo, że krępujące, to przy "zagadywaniu" chorego przez doktora znika stres. Dokładnie opisał przyczynę moich dolegliwości i kroki leczenia. Lekarz godny polecenia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor ma wspaniałe podejście do pacjenta. Ciepły człowiek z poczuciem humoru. Dokładnie wszystko tłumaczy i nie denerwują go nawet najdziwniejsze pytania. Podczas wizyty nie ma dyskomfortu, co u proktologa jest naprawdę na wagę złota. Zdecydowanie polecam tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta zdobyła się w miłej atmosferze .Lekarz przeprowadza wywiad na temat dolegliwości bardzo dokładnie.Badanie diagnoza rzeczowa.Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MELITA MEDICALUsługa: konsultacje proktologiczne

  Po dłuższej historii niezbyt skutecznego leczenia u innego lekarza trafiłam do doktora zachęcona pozytywnymi opiniami i nie zawiodłam się.Szczegółowy wywiad oraz, wygląda na to, że trafna diagnoza i leczenie. Polecam!